dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Rdza na nierdzewnej balustradzie balkonowej.

    Witam. Dwa lata temu dałem do zrobienia sobie balustradę nierdzewną na balkonie. Niestety dziś wyszłam po zimie na balkon i widzę że zaczyna ona rdzewieć? Fakt niczym jej nie zabezpiecza Lem ale żeby tak szybko złapała ja rdza? Niczym jeszcze jej nie używałem bo wolę pierw zapytać was. Dodam że jest polerowana. Mieszkam 100km od morza. Rury są podobno 304 a uchwyty 316 i wszystko jest pokryte jednakowo. Dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Balustrada podczas produkcji miała kontakt z czarna blachą lub narzędziami którymi obrabiano zwykłą stal i to jest efekt.


    https://figel.pl/wiedza/artykul/stal...przed-korozja/
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli mam ją umyć jakimś kwasem? Możesz coś polecić? Gość który mi to robił siedzi w Norwegii więc nie będę go ścigał że coś źle zrobił.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał SJa08 Zobacz post
    Czyli mam ją umyć jakimś kwasem? Możesz coś polecić? Gość który mi to robił siedzi w Norwegii więc nie będę go ścigał że coś źle zrobił.
    Jeśli spawał drutem do stali nierdzewnej, poler powinien wystarczyć...Ale to już tak do końca życia...raz po raz....

  5. #5

    Domyślnie

    Spawania nie było dużo bo to były gotowe elementy. Spawał elektrodą 316 nierdzewną bo rury są o grubszej ściance i było ok. Szlif, poletka i nie było śladu. Nie chcę nikomu reklamy robić ale też nie chce pieniędzy w błoto wyrzucić na jakiś przereklamowany środek. Co proponujesz by zrobić z tą rdza? Czy usunąć i czy zakonserwować?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja nie mam styczności z takimi środkami, mimo, że z samą blachą tak . Gdzieś kiedyś u spawacza widziałem takie środki https://allegro.pl/oferta/zel-do-tra...iABEgKz3_D_BwE oraz https://stalglass.com/produkt/szczot...6mm-p80-zolta/ ale ile to jest warte, to nie powiem.
    Nie masz jakiegoś warsztatu spawającego podobne balustrady w okolicy ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #7

    Domyślnie

    Ten żel to po spawaniu ale mi rdza wybija wszędzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony