dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Zimna podłoga w mieszkaniu

  1. #1

    Domyślnie Zimna podłoga w mieszkaniu

    Dzień dobry. Od 3 lat mieszkam na parterze stu letniej kamienicy, mieszkanie kupiliśmy po remoncie, w trakcie jego eksploatacji wyszło na jaw że jest one zimne i zawilgocone. Rok temu wstawiłem w okna nawiewniki co podziałało na obniżenie wilgoci i zmniejszenie kosztów ogrzewania, w tym roku trzeba było dopłacić już tylko 500 zł zamiast 1200 w poprzednim roku. Mieszkanie znajduje się na wysokim parterze z nie ogrzewana piwnicą, w mieszkaniu zwłaszcza w pobliżu ścian podłoga robi się lodowata dlatego wpadłem na pomysł ocieplenia jej od strony piwnicy twardą wełna 5 cm ale dzisiaj zszedłem do piwnicy aby zobaczyć co i jak, zauważyłem ze sufit piwnicy jest cieplejszy jak podłoga w mieszkaniu. Od kilku lat planowany jest remont elewacji budynku, ponieważ jego zewnętrzne ściany maja braki w zaprawie pomiędzy cegłami, ściana ma przegrodę. Moje pytanie jest takie czy jest możliwe to że chłód podłogi bierze się z przemarzania przegrody i powinienem poczekać na remont elewacji czy nie ma sensu bo taki remont z zewnątrz nie będzie miał wpływu na zimna podłogę?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Panie Piotrze
    Ciężko jednoznacznie stwierdzić co może być przyczyną takiej sytuacji. Najlepszym rozwiąznaiem byłoby zlecenie zdjęć termowizyjnych . Wówczas byśmy wiedzieli co przyczyną tego stanu.
    Nie sądzę żeby strop przemarzał od ścian, może ewentualnie na styku ściany zewnętrznej , ale to też tylko gdybanie.

    Jaki ma Pan strop ? Jeżeli jest to strop Kleina to może okazać się że stalowe belki powodują taki efekt. Najlepszym jednak rozwiązaniem byłoby tak juz wcześniej wspomniałem zlecenie termowizji
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony