dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wymiana Pieca

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Markrol

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Kod pocztowy
    62-040
    Posty
    1

    Domyślnie Wymiana Pieca

    Witam serdecznie,

    Stary dom z lat 70tych, nieocieplony. Pow do ogrzewania 200m. Czesciowo okna wymienione na plastikowe. Obecny piec to Pellets Fuzzy Logic firmy Kostrzewa z 2008r.

    Chcę skorzystać z dofinansowania do wymiany pieców. Gaz nie wchodzi w rachubę. Wolałbym ponownie na pellet. Proszę Was użytkowników i fachowców o doradztwo jaki model i Firmy i na jaki rodzaj paliwa?

    Bardzo dziękuję z góry i pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Markrol Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Stary dom z lat 70tych, nieocieplony. Pow do ogrzewania 200m. Czesciowo okna wymienione na plastikowe. Obecny piec to Pellets Fuzzy Logic firmy Kostrzewa z 2008r.

    Chcę skorzystać z dofinansowania do wymiany pieców. Gaz nie wchodzi w rachubę. Wolałbym ponownie na pellet. Proszę Was użytkowników i fachowców o doradztwo jaki model i Firmy i na jaki rodzaj paliwa?

    Bardzo dziękuję z góry i pozdrawiam
    Skoro taki domek ogrzewasz pelletem i jesteś jak widzę zadowolony z tego to masz albo bardzo tani pellet ( własnej produkcji ? ) albo grzejesz tylko okresowo bo zużycie jak sądzę na pewno jest bardzo duże .
    Moim zdaniem najpierw wykorzystaj dotacje na termomodernizację domu i ociepl go porządnie , zmień okna i tym otworzysz sobie furtkę do ogrzewań niskotemperaturowych a więc tanich w użytkowaniu ( kable , PC , jakiś dobry kondensat )
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommm
    otworzysz sobie furtkę do ogrzewań niskotemperaturowych a więc tanich w użytkowaniu ( kable , PC , jakiś dobry kondensat )
    Cytat Napisał Markrol
    Gaz nie wchodzi w rachubę.
    czyli pewnie go nie ma w pobliżu i mieć nie będzie. Kable pewnie też odpadają bo do tego trzeba pruć całą chatę lub budować nową .


    Cytat Napisał Markrol
    jaki rodzaj paliwa?
    pelet nie jest zły , ale zrób jako pierwsze ocieplenie i wtedy może PC, jeśłi chodzi o peleciaki to ostatnio sporo było o Edilkamin Laguna, ale drogi bo katalogowa cena oscylowała około 20 tyś, niby w sprzedaży za ponad 15, a to już kwoty oscylujące w PC, a te z kolei dają radę na grzejnikach . Tutaj jest wątek https://forum.muratordom.pl/showthre...ot-szafy-quot-) gościa , który handluje kotłami, a przeszedł na PC, jest kilka podobnych...
    Ja sam grzeję peleciakiem od 2011r i jak on wyzione ducha to chcę przejść na PC , bo jestem coraz starszy, a na emeryturce nie chcę dzwigać woreczków .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja bym zerknął na skamp z palnikiem technix dwupaliwowym , nie znam nazwy ale palnik może służyć na pellet oraz ekogroszek tylko trzeba jakąś zaślepkę założyć i sterownik przełączyć , fajna opcja .jest po testach na 5-tą klasę w obu przypadkach .

  5. #5

    Domyślnie

    Podwójne badania ma Technix Pel 10, 15, 24
    Do tych 200mkw to Technix Pel 15

    - ecodesign 2020, klasa energetyczna A+ pellet, atest na ekogroszek ecodesign i dla węgla energetyczna B

    Sterownik ma podwójny soft, domyślnie jest to wyrób na pellet, ale po demontażu podajnika pelletowego, kryzy separującej i zamianie płytki paleniska można palić ekogroszkiem. W sterowniku uruchamia się wówczas tryb węgiel.
    Sterownik obsługuje 3pompy, siłownik zaworu, czujnik pogodowy, spalin, pojemnościowy, zapalarkę

    Tak to wygląda
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	energetyczna Technix Pel 10.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	442479Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	energetyczna Technix Pel 15.jpg
Wyświetleń:	531
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	442480Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	energetyczna Technix Pel 24.jpg
Wyświetleń:	528
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	442481Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TechnixBIO10 2.jpg
Wyświetleń:	533
Rozmiar:	54,5 KB
ID:	442482
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #6
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Czego nie A+++

  7. #7

    Domyślnie

    Bo zjada 25 dkg węgla na tydzień więcej.

  8. #8
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    lub 300 gramów mniej to też możliwe .

  9. #9
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Bo zjada 25 dkg węgla na tydzień więcej.
    Eee to musi jakiś kopicuch tyle węgla spala jakiś nieekologiczny on.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony