dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jakie dokumenty potrzebne do budowy garażu powyżej 35m2 i ich koszt

    Witam, w planach mam wybudować garażu z płyt warstwowych o powierzchni około 65m2. Garaż ma być wolnostojący na działce w odległości około 20m od domu. Jakie dokładnie dokumenty potrzebuję (zgody na budowę, projekt, itp.) I jakie są koszty, oczywiście chodzi mi o przybliżone koszty samej "papierkowej roboty" a nie o koszty budowy garażu. chciałbym się dowiedzieć czy same zgłoszenia nie kosztują połowę wartości garażu i czy nie muszę rozejrzeć się nad inną alternatywą.Mam również pytanie odnośnie podatku za taki garaż, na forum wyczytałem:
    - Garaż poza budynkiem mieszkalnym, ale mający status budynku przynależnego do domu – 4,70 zł za m kw.
    - garaż wolnostojący, uznany za budynek odrębny, kwalifikujący się do kategorii „budynki pozostałe” – 7,77zł za m kw.
    Jaka jest różnica między tymi kategoriami? I pod jaką ewentualnie kategorie będzie podlegał mój garaż. z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    garażu z płyt warstwowych o powierzchni około 65m2 ....

    - budynek garażu ma powyżej 35m2, tak więc "idzie" w trybie Pozwolenia na Budowę i wymaga Projektu Budowlanego.
    - zakres Projektu musi odpowiadać Rozporządzeniu :
    http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/Do...WDU20180001935
    ... oczywiście obiekt musi być zgodny z Warunkami Zabudowy lub Zapisami Planu Miejscowego
    zakres projektowy obejmuje co najmniej pracę projektową architekta oraz projektanta konstrukcji, który przeliczy budynek i dostosuje do warunków miejscowych, w tym geotechniki.
    - o koszt projektu najlepiej pytaj miejscowych projektantów
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony