dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Vitodens 100-w, temp zasialnia 30 stopni - piec gaśnie.

    Dzień dobry,

    mam mały problem z piecem Viessmann Vitodens 100-w. Mam nadzieję ze może ktoś zna problem.
    Problem pojawił się jak "dziad" czyt. hydraulik napełniał zasobnik na ciepłą wodę, napełnił wężownicę i mam wrażenie ze powietrze z wężownicy poszło na podłogówkę...(mogl zakrecic zawory na podlogówke i nie wpuszczac tego powietrza dalej niz potrzeba)
    Pierwszy efekt, piec przestał się włączać przy temp zasilania 35 stopni C. Podniosłem na 45, działa... przegoniłem podłogówkę na tej temp 1 dobę, poodkrecałem odpowietrzniki wszedzie gdzie były (rozdzilacze, sprzeglo).
    Efekt: niby się załącza na 35 stopniach i jakos ciagnie. Ale jak zmiejszam temp zasilania na 30 stopni to piec wlacza sie, osiaga szybko wysoką temperature i gasnie. Wysoka tzn okolice 40-50 kilku. Czyli tak jakby nie mogl przepchnac dalej wyprodukowanego ciepla przy starcie palnika. Czy moze byc powodem jakies zapowietrzenie pompy w piecu lub wymiennika? czy to raczej nie wchodzi w gre? Niby ten "dziad" odpowietrzał wezykiem wymiennik, popuscił srube na zaworze i troche wody spuszczał, potem dolewał. itd.
    /będę wdzięczny za jakas wskazowke! MILION RAZY DZIĘKUJĘ
    Piotrek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Rada od innego dziada - "sprawdź filtr" na instalacji CO . Wszystkie filtry przy kotle. Przy napełnianiu weżownicy wymiotło zanieczyszczenia z wężownicy w stronę kotła . Powinien tam być filtr( chociaz nie ma go w zaleceniach ) . W wężownicach bywaja ogromne poklady zanieczyszczeń .
    Czasem trzeba pościć wodę przez kocioł w przeciwną strone.
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 29-03-2020 o 18:53

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Rada od innego dziada - "sprawdź filtr" na instalacji CO . Wszystkie filtry przy kotle
    Oki sprawdzimu, poczekam na swojego montera, co to wszystko zakładał, niech zerknie.
    Piec chodzi od 4-5 misiecy wiec nie wiem czy te filtry mogly się zapchać, ale kto wie...
    A jakies inne jeszcze sugestie, co można ew sprawdzić/zrobić? Przepływy niby ok na petalch, wiec nie wiem czy tam jeszcze może być powietrze...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Filtyr zapychaja się właśnie na początku , a ty właśnie uruchomiłeś nowy obwód (wężownicę ) tam zawsze syf . Po takim uruchomieniu filtr czyści sie po paru minutach ..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Filtyr zapychaja się właśnie na początku , a ty właśnie uruchomiłeś nowy obwód (wężownicę ) tam zawsze syf . Po takim uruchomieniu filtr czyści sie po paru minutach ..
    dobra! będziemy spawdzac, pewnie chwile to potrwa zanim do mnie przyjedzie bo przecież EPIDEMIA! poki co może sobie dalej to chodzic? z ta temp 35 stopnii? Jeśli działa, to może zostawię bo dom jednak musi się ogrzewac …

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Skoro mieszkasz w domu to takich operacji musisz się nauczyć . Trzeba mieć trochę narzedzi . Mieszkanie w domku wymaga trochę zdolności technicznych . Wzywanie fachmanów do byle G. to kosztowna przyjemność.

  7. #7

    Domyślnie

    I te" Dziady" przestaną cie odwiedzać . Ty będziesz D.... i sam zostaniesz z tym Vieskiem hihihi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony