dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kacper2020

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-755
    Posty
    3

    Domyślnie Defro duo uni 20 kW czujnik hallotron podajnika

    Witam forumowiczów,
    Posiadam pięć Defro duo uni 20 kW. Od kilku dni posiadam problem z czujnikiem hallotronu podajnika. Mianowicie w momencie gdy mam ustawiona pracę automatyczna ślimak proboje przez sekundę podawać węgiel po czym cofa się (aby odblokować "zaklinowany ślimak" - funkcja zabezpieczającą) po czym na sterowniku pojawia się błąd czujnika hallotronu podajnika.

    Rozmawiałem ze specjalista i kazał wyłączyć zabezpieczenie podajnika w menu serwisowym czyli wyłączyć czujnik hallotron. Taki zabieg usunął wyskakujący błąd.

    Jednakowo chce znaleźć przyczynę błędu.

    Rzeczy które do tej pory wykonałem:
    1. Wyciągnąłem ślimak z podajnika (większość ślimaka w idalnym stanie jedynie koniec ślimaka od strony paleniska trzpień zaostrzony na "ołówek").

    2. Wyciągnięty motoreduktor wraz ze ślimakiem włączony na biegu jałowym z załączonym czujnikiem (wyskakuje błąd zablokowania ślimaka).

    3. Na trybie ręcznymi z załączonym czujnikiem hallotronu nadal na biegu jałowym ślimak pracuje bez zastrzeżeń.

    4. Aktualnie pracuję na wyłączonym czujniku na pracy automatycznej.

    Obawiam się że w momencie zaklinowania się rzeczywiście ślimaka w podajniku spale motoreduktor co pociągnie mnie bardziej po kieszeni.

    Co może być przyczyną?
    Jak dobrać odpowiedni czujnik hallotronu?
    Przy sterowniku posiadam nie podpięty przewód "czujnik podajnika" który wychodzi jakby z pod sterownika. W sterowniku przy napisie "czujnik podajnika" mam wpięty przewód z czujnikiem umieszczonym na rurze podajnika.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kacper2020

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-755
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wrzucam linki z zdjęciami i filmami.

    https://we.tl/t-1WYwUiM7uo

    https://we.tl/t-IecxzfCUoQ

    Cytat Napisał Kacper2020 Zobacz post
    Witam forumowiczów,
    Posiadam pięć Defro duo uni 20 kW. Od kilku dni posiadam problem z czujnikiem hallotronu podajnika. Mianowicie w momencie gdy mam ustawiona pracę automatyczna ślimak proboje przez sekundę podawać węgiel po czym cofa się (aby odblokować "zaklinowany ślimak" - funkcja zabezpieczającą) po czym na sterowniku pojawia się błąd czujnika hallotronu podajnika.

    Rozmawiałem ze specjalista i kazał wyłączyć zabezpieczenie podajnika w menu serwisowym czyli wyłączyć czujnik hallotron. Taki zabieg usunął wyskakujący błąd.

    Jednakowo chce znaleźć przyczynę błędu.

    Rzeczy które do tej pory wykonałem:
    1. Wyciągnąłem ślimak z podajnika (większość ślimaka w idalnym stanie jedynie koniec ślimaka od strony paleniska trzpień zaostrzony na "ołówek").

    2. Wyciągnięty motoreduktor wraz ze ślimakiem włączony na biegu jałowym z załączonym czujnikiem (wyskakuje błąd zablokowania ślimaka).

    3. Na trybie ręcznymi z załączonym czujnikiem hallotronu nadal na biegu jałowym ślimak pracuje bez zastrzeżeń.

    4. Aktualnie pracuję na wyłączonym czujniku na pracy automatycznej.

    Obawiam się że w momencie zaklinowania się rzeczywiście ślimaka w podajniku spale motoreduktor co pociągnie mnie bardziej po kieszeni.

    Co może być przyczyną?
    Jak dobrać odpowiedni czujnik hallotronu?
    Przy sterowniku posiadam nie podpięty przewód "czujnik podajnika" który wychodzi jakby z pod sterownika. W sterowniku przy napisie "czujnik podajnika" mam wpięty przewód z czujnikiem umieszczonym na rurze podajnika.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kacper2020

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-755
    Posty
    3

    Domyślnie

    Odświeżam

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dedal48

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Rybniki
    Kod pocztowy
    44-213
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Czy Pan znalazł rozwiązanie problemu ? Ten sam problem wyskoczył u mnie : piec defro eko lux sterownik K1Pv4 ... też blokuje się w sposób opisany przez Pana.i tylko wyłaczenie halotronu podajnika przynosi efekt. No ale chciałbym również dojśc do tego co się dzieje... i jak tego uniknąć. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony