dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sposób na buczący grzejnik w bloku

    Dzień dobry.
    Poszukuję porady w sprawie hałasujących grzejników w bloku. Blok jest z lat 60-tych, ogrzewanie z cieplika miejskiego, mieszkanie znajduje się na 5 - ostatnim piętrze. W łazience (nowy grzejnik drabinkowy) i jednej sypialni (stary żeliwny grzejnik żeberkowy) problem nie występuje. W drugiej sypialni występuje w niewielkim stopniu (tu również jest stary grzejnik z kilkoma żebrami). Najbardziej dokuczliwy jest hałas w salonie, gdzie przed sezonem grzewczym wymieniłem stary grzejnik żeberkowy na nowy (PURMO Ramo Compact). Teraz z grzejnika tego dochodzą nieprzyjemne dźwięki - buczenie. Ale tylko gdy głowica termostatyczna jest ustawiona w przedziale 0 do ok 3,5. Gdy otworzy się ją bardziej nieprzyjemny dźwięk cichnie. Podejrzewam, że może być to efekt drgań z jakieś pompy w piwnicy, ale to tylko moje przypuszczenie. Odpowietrzanie grzejnika nic nie dało. Czy opis mojej sytuacji wskazuje na jakiś konkretny powód hałasu? Czy znacie może sposób (urządzenia, kompensatory), które mogłyby wyeliminować problem?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    Filip

  2. #2

    Domyślnie

    To wina zaworu termostatycznego i zbyt wysokiej wydajności pomp na wymienniku . Jaki zawór masz ? Jakiej firmy.

  3. #3

    Domyślnie

    Nazwy producenta zaworu nie jestem pewien. Był dostarczony przez instalatora. Ja kupowałem tylko głowicę (Danfoss RTW RA).
    Ale zawór wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200329_230802.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	442300

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Masz zawór bez możliwości regulacji przepływu ( to duży grzech w bloku) Jęzeli masz zawór powrotny grzejnikowy to możesz spróbować zdławić przepływ na zaworze powrotnym. Trochę pomoża

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Masz zawór bez możliwości regulacji przepływu ( to duży grzech w bloku)
    Wręcz przeciwnie. Doświadczeni hydraulicy blokowi wstawiają wkładki ograniczające przepływ, żeby sobie mieszkańcy bloku sami nie kręcili kryzowaniem, bo to duży grzech w bloku, jak sobie mogą kręcić.

    Tak czy inaczej - trzeba zgłosić się do hydraulika albo administracji.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ciekawe jak obecnie sobie radzą doświadczeni hydraulicy z grzejnikami KV w nowych blokach .Wkładki maja regulacje przepływu.

  7. #7

    Domyślnie

    To o czym pisze Kaizen faktycznie było stosowane w PRLu. Patenty typu nawiercane groszówki.
    Ale teraz mamy XXI w. i większość zaworów ma wstępną nastawę
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony