dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Linia wysokiego napięcia A zdrowie

    Mam pytanie odnośnie mieszkania obok linii wysokiego napięcia. Mieszkamy w odległości ok. 60m od linii 220kV i bez problemu dostaliśmy pozwolenie na budowę. Również są tu też inne domy, które są wybudowane znacznie bliżej linii, ale niepokoi mnie jak linie elektromagnetyczne może wpływać na nasze zdrowie. Kupiliśmy miernik pól elektromagnetycznych, który wykazał 60V/m na naszej działce 2m nad ziemią, natomiast 1m od ziemi wykazał ok. 5V/m gdzie wartość progowa miernika wynosi 40V/m, dlatego zaczęliśmy się obawiać o szkodliwość tego promieniowania. Czy wartość 40V/m rzeczywiście jest szkodliwa

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/6629/07040544.pdf konkrety od str.28

    Raczej będziecie spali spokojnie, pomijając skwierczenie od wyładowań ulotowych, szczególnie przed deszczem i burzą. Można się przyzwyczaić.
    I na wszelki wypadek nauczyć się (i domowników!) co to jest napięcie krokowe, aby nie dać się zaskoczyć gdy zobaczycie że jeden przewód leży na łące i dym o cudownym kształcie unosi się do niebios.
    Cuda panie, cuda nad cudami!

    Jak wisi poniżej 12 metrów nad gruntem, też reagować. Podajesz miejscowość, gminę i numer najbliższego słupa. Przy 220kV numer linii nie jest konieczny.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 30-03-2020 o 17:28 Powód: Jak...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał pppddd Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie mieszkania obok linii wysokiego napięcia. Czy wartość 40V/m rzeczywiście jest szkodliwa
    Jestem daleko od "teorii spiskowych" ale nikt się nie przyzna, że mieszkanie w okolicy takiego oddziaływania pola elektromagnetycznego jest szkodliwe czy nie.
    Energetyka na całym świecie musiała by płacić gigantyczne odszkodowania gdyby to udowodniono przeprowadzając badania , a nikt prywatnie takich badań prowadzić nie będzie, a organizacje...no cóż lobby energetyczne powiązane jest z lobby paliwowym co wszystko wyjaśnia.

    Opracowanie - linkowane jest o przysłowiowy "kant d..py" materiały źródłowe wniosków mają 20 lat , a badania ponad 30 lat !!!! - jakie były wtedy urządzenia pomiarowe? Teraz to nawet aplikacja w telefonie jest dokładniejszym przyrządem
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 31-03-2020 o 08:05
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak sobie szukam .....i jestem przerażony - to forum jest nie od tego ale np ten artykuł-
    https://polonia.nl/2018/04/19/holandia-rada-ds-zdrowia/

    albo ten program
    https://pytanienasniadanie.tvp.pl/25...est-bezpieczne

    i wiele innych.
    Nie będę szukał - ale ja na pewno nie budowałbym się w okolicy - stary jestem ale mam wątpliwości.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    "Zalety" ewentualnej budowy w pobliżu linii 220kV











    https://elektrykapradnietyka.com/441...SnFaxm4EXOMG2Q

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony