dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie Wysokość izolacji poziomej fundamentów a wysokość poziomu 0 budynku

    Witam,

    remontuję/wykańczam dom, który dziadek wybudował z 15 lat temu.
    I mam problem z izolację poziomą fundamentów i posadzki.
    Wysokość od izolacji poziomej fundamentu do stropu to tylko 2,5 m! A wysokość kondygnacji chciałbym mieć 2,7 m. Jak połączyć te dwie izolacje aby było to z głową zrobione? Nadmienię jeszcze że nie za bardzo wystaje ta papa od środka domu aby się z nią jakoś połączyć
    Więc bardzo liczę na waszą pomoc jak poprawnie to wszystko zrobić aby w przyszłości nie mieć problemów.

    Wklejam rysunek poglądowy.

    I jeszcze jedno pytanie - ile powinna wynosić pospółka pod chudziakiem - jakie jest minimum?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysunek.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	442330

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Izolację podłogi na gruncie musisz zrobić wyżej niż izolację poziomą fundamentów - na ścianie wyjdzie ponad posadzkę izolacja. Ze względu, iż zrobisz ją z masy izolacyjnej (np CP1)możesz jej zewnętrzną powierzchnię pokryć materiałem wykończeniowym ścian nowego - powstałego w ten sposób pomieszczenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie

    No o to chodzi, że nie mogę zrobić izolacji podłogi powyżej izolacji fundamentów - ponieważ miałbym wysokość pomieszczenie 2,2 m (a w rzeczywistości kondygnacji /a jest to parter budynku parterowego/)

    Liczę na jakieś inne podpowiedzi jeszcze. Muszę jakoś połączyć izolację poziomą fundamentów z izolację podłogi na gruncie, która jest poniżej izolacji fundamentowej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie rozumiałeś. Od obecnej izolacji jedziesz w dół i wykonujesz izolację poziomą nowej posadzki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie

    Piszesz: Izolację podłogi na gruncie musisz zrobić wyżej niż izolację poziomą fundamentów - na ścianie wyjdzie ponad posadzkę izolacja.

    dlatego to wyżej jakoś mi tu nie grało.

    Czyli na poziomą izolację użyć CP1, która połączy izolację pozioma fundamentów (papę) z izolacją podłogi (folię).
    I spokojnie będzie to można otynkować, i tynk powinien się ładnie trzymać tej izolacji?

    Domyślam się, że ogrzewanie podłogowe może być stosowane bez żadnych przeciwwskazań - prawda?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzy1985 Zobacz post
    Piszesz: Izolację podłogi na gruncie musisz zrobić wyżej niż izolację poziomą fundamentów - na ścianie wyjdzie ponad posadzkę izolacja.

    dlatego to wyżej jakoś mi tu nie grało.
    Izolacja to ciągłość jak zaczniesz izolację od posadzki na gruncie to musi się połączyć z izolacją poziomą ściany zewnętrznej i wyjść ponad nią(piszesz że papa nie wystaje ze ściany)
    Cytat Napisał Jerzy1985 Zobacz post
    Czyli na poziomą izolację użyć CP1, która połączy izolację pozioma fundamentów (papę) z izolacją podłogi (folię).
    I spokojnie będzie to można otynkować, i tynk powinien się ładnie trzymać tej izolacji?

    Domyślam się, że ogrzewanie podłogowe może być stosowane bez żadnych przeciwwskazań - prawda?
    Jak czytam to mam wrażenie, że dla Ciebie pion i poziom to to samo , ale CP 1 robisz tylko pion łącząc izolację poziomą ściany(obecną) z izolacją posadzki (przyszłą)
    Tą izolację(posadzki na gruncie ) zrób z papy termozgrzewalnej i wysuń(papę) ją na ścianę fundamentową najlepiej do górnego poziomu styropianu(a może nawet powyżej ) - do dylatacji wylewki z ogrzewaniem podłogowym.(wg mnie folia nadaje się na reklamówki do marketu, a nie na izolację p.wilgoci)
    Dla łatwiejszego zobrazowania - Twoja fotka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysunek.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	442343
    Czy to dobre rozwiązanie - myślę, że skuteczne.
    Czy CP1 można używać do wnętrza - tak - czy jest skuteczne - tak - czy można otynkować - można tylko nie gipsem(można najpierw położyć klej do płytek, a na to gładź gipsową - ale to mój sposób wytrzymał już 2 lata)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony