dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie Pawilon ogrodowy - wymiana dachu na sztywny

    Majsterki potrzebuje porady, posiadam pawilon ogrodowy, gdzie konstrukcja jest metalowa. Dach obecnie jest 4spadowy materiałowy. Planuję zrobić jednospadowy na konstrukcji drewnianej ale chcę wykorzystać obecna konstrukcje metalową i na niej wesprzeć dach z poliwęglanu. Na zdjęciu jest ukazane jak wygląda konstrukcja, a na drugim mój plan jak to ja widzę. Proszę o porady czy na to ma sens i jeśli tak jakie zastosować krokwie, łaty i co ile je kłaść?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1nam.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	56,7 KB
ID:	442333   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2nam.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	442334   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3nam.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	442335  
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To co widać to bardzo lekka konstrukcja, to co chcesz zrobić to dociążenie ok 300 kg.
    Jeśli mogę coś doradzić to absolutnie nie polecam takiej konstrukcji, jest niebezpieczne i bardzo nietrwałe. Jeśli chodzi o poliwęglan to można to zrobić niekoniecznie na konstrukcji drewnianej - aluminiowa nitowana będzie tu wyznacznikiem lekkości , a wymiary mocowania uzależnione od wymiarów płyt z poliwęglanu.
    Samego kształtu dachy również nie polecam zmieniać , ta konstrukcja jest tak oparta że siły działające na podpory są równomiernie rozłożone i nie wymaga się takich wytrzymałości, jak przy dachu jedno czy dwuspadowym.
    Odwzorowanie tego kształtu z zapewnieniem stabilności przy użyciu lżejszych materiałów jest możliwe, w innym przypadku obawiam się o stabilność całej konstrukcji i bezpieczeństwo jej użytkowania.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony