dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 13
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 260
  1. #221

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Chciałam się zapytać czy ktoś z Was miał kontakt z firmą smartsolar z Warszawy? Czy to dobra firma czy lepiej się trzymać od niej z daleka?

    Dostałam taką ofertę:

    Panele:Jinko Tiger 405W N-Type 66TR - 9 szt.
    Mikroinwertery firmy Hoymiles: 1xHM-800, 2xHM-1500
    System zabezpieczeń po stronie stałoprądowej (DC) tam gdzie dotyczy, oraz zmiennoprądowej (AC) w postaci ograniczników przepięć i wyłączników prądowych w skrzynkach o klasie szczelności IP65
    Okablowanie, wtykioryginalne złącza MC4, materiały dodatkowe
    Kompletne uziemienie,

    Gwarancja na montaż 5 lat i standardowo to co producent daje na panele i mikro inwertery. Cena za wszystko 19500zl

    Pozdrawiam,
    Kasia05x

  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayala73 Zobacz post
    Ale jeżeli na pierwszym stringu mam p370 to czy na drugim mogę mieć inne optymalizatory?
    Kolego możesz mieszać na 2 róznych stringach różne opty, czyli na 1 strinkgu opty 60V a na frugim opty 85V, ale w jednym stringu muszą być tej samej grupy, więc jeżeli dokładasz na 2 string tylko 14 paneli to musisz założyć opty z serii 85V czy np p505
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayala73 Zobacz post
    Ale jeżeli na pierwszym stringu mam p370 to czy na drugim mogę mieć inne optymalizatory?
    Trójfazowy falownik SolarEdge - w jednym stringu musi być min. 16 optymalizatorów serii P370, P401 lub P500 (masz P370) a w drugim minimum 14 optymalizatorów serii P404, P405, P485 lub P505.
    Takie informacje są podane w karcie katalogowej optymalizatorów na samym dole drugiej strony w
    PROJEKT SYSTEMU PRZY UŻYCIU FALOWNIKA SOLAREDGE
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 31-08-2021 o 10:58
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia05X Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Chciałam się zapytać czy ktoś z Was miał kontakt z firmą smartsolar z Warszawy? Czy to dobra firma czy lepiej się trzymać od niej z daleka?

    Dostałam taką ofertę:

    Panele:Jinko Tiger 405W N-Type 66TR - 9 szt.
    Mikroinwertery firmy Hoymiles: 1xHM-800, 2xHM-1500
    System zabezpieczeń po stronie stałoprądowej (DC) tam gdzie dotyczy, oraz zmiennoprądowej (AC) w postaci ograniczników przepięć i wyłączników prądowych w skrzynkach o klasie szczelności IP65
    Okablowanie, wtykioryginalne złącza MC4, materiały dodatkowe
    Kompletne uziemienie,

    Gwarancja na montaż 5 lat i standardowo to co producent daje na panele i mikro inwertery. Cena za wszystko 19500zl

    Pozdrawiam,
    Kasia05x
    Mała ta instalacja tylko 9 x 405 Wp = 3,645 kWp.
    Nie potrzebujesz większej mocy czy nie ma więcej miejsca?

    Tanio nie jest bo wychodzi 19.500 zł / 3,645 kWp = 5.350 zł/kWp
    Jaka jest oficjalna gwarancja na mikroinwertery HOYMILES ?
    Jakie mają uzasadnienie dla tego systemu?

    Firmy smartsolar.pl nie znam.
    Do 12.08.2020 firma występowała pod nazwą TXM Spółka z o.o. i działała w różnych branżach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #225
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ayala73

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Skarżysko Kościelne
    Kod pocztowy
    26-115
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko, jak w istniejącej instalacji można zmapować panele (chyba tak to się nazywa), które teraz w aplikacji są w pionowym położeniu i nie wiadomo który jest gdzie

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Zgłoś to do swojego instalatora - jego obowiązkiem jest prawidłowo rozmieścić i opisać wszystkie moduły.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #227
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ayala73

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Skarżysko Kościelne
    Kod pocztowy
    26-115
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zgłoś to do swojego instalatora - jego obowiązkiem jest prawidłowo rozmieścić i opisać wszystkie moduły.
    Mają to zrobić, ale ja chciałbym wiedzieć co muszą zrobić aby było to poprawnie

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayala73 Zobacz post
    Mają to zrobić, ale ja chciałbym wiedzieć co muszą zrobić aby było to poprawnie
    Muszą mieć mapkę z naklejkami QR z optymalizerow gdzie każda naklejka to konkretny panel, i potem skanują je do programu site mapper
    Jak nie odklejali naklejek, bądz nie zrobili sobie mapki, to tylko fizyczny dostep do optymalizera aby zrobić zdjęcie kodu QR
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Właściciel instalacji PV chyba nie ma dostępu do aplikacji Mapper SolarEdge.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Właściciel instalacji PV chyba nie ma dostępu do aplikacji Mapper SolarEdge.
    a napisałem gdzieś że właściciel to robi? i tak dostep do edycji widoku fizycznego ma też tylko instalator
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Mój post nie był skierowany do Ciebie
    To jest tylko ogólne stwierdzenie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #232
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ayala73

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Skarżysko Kościelne
    Kod pocztowy
    26-115
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam. Mam jeszcze pytanie odnośnie przewodów z fotowoltaiki do falownika, czy mogę je doprowadzić napowietrznie, oczywiście z linką prowadząca i w jakiejś osłonie (peszel może być?), bo panele będą na budynku gospodarczym, a falownik jest w piwnicy. Odległość na jakiej kabel będzie wisiał to ok. 20 m, bo inna możliwość to rwanie kostki i prowadzenie pod nią. Wiem że taki dyndajacy przewód nie wygląda zbyt ładnie, ale wolę to niż drugą opcję.

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kolego, znacznie lepiej falownik powiesić w gospodarczym, i przewód AC pociągnąć, generalnie DC traci dużo więcej niż AC, więc lepiej falownik blisko paneli,
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  14. #234
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ayala73

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Skarżysko Kościelne
    Kod pocztowy
    26-115
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    kolego, znacznie lepiej falownik powiesić w gospodarczym, i przewód AC pociągnąć, generalnie DC traci dużo więcej niż AC, więc lepiej falownik blisko paneli,
    Ale ja już mam na dachu domu 5 kW i falownik w piwnicy, teraz chodzi o rozbudowę. Niestety na dom już nic nie wejdzie dlatego w grę wchodzi tylko budynek gospodarczy i podłączenie do falownika.

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayala73 Zobacz post
    Ale ja już mam na dachu domu 5 kW i falownik w piwnicy, teraz chodzi o rozbudowę. Niestety na dom już nic nie wejdzie dlatego w grę wchodzi tylko budynek gospodarczy i podłączenie do falownika.
    osobiście wolałbym mieć drugi falownik i ciągnąć AC, ale jak już musisz DC dociągnąć, to ja bym jednak wybrał ziemię, gdyż napowietrznie kable jednak są dużo bardziej narażone na uszkodzenia.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  16. #236

    Domyślnie

    Widzę, ze temat trochę zboczył i każdy swoje zachwala.
    Nie znalazłem jak do tej pory konkretów na temat mikroinwerterów.
    Niewiele firm to robi, poza tym. Przychodzą do mnie teraz handlowcy i zachwalają jak co każdy mozę najlepiej ale to co ma.
    Dla mnie sprawa prosta:
    - 230V prosto do szafy przez co brak spadków napiecia na kablu długości ok 20m
    - bezpieczeństwo przeciwpożarowe lepsze niż na łącznikach przy SE

    Czy jest ktoś w stanie konkretnie odradzić mikroalowniki od optymalizatorów?
    Stoję przed wyborem i wolę dopytać. Może coś przeoczyłem.

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Mikrofalowniki są trójfazowe czy jednofazowe?
    Jaka firma i jakie gwarancje?
    Jakie są ceny za instalację z mikrofalownikami?

    Czy bezpieczeństwo pożarowe jest decydującym warunkiem?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #238

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Podpinam się pod temat.
    Dostałem ofertę na PV. Falownik SolarEdge SE5K, 12 paneli Longi Solar LR4-72HPH-445M 5BB, optymalizatory SolarEdge P370-5R M4M FM. Jedna połać azymut 252. Dach pochylony. Występują niewielkie zacienienia - jednocześnie nie więcej jak 3 panele.
    Zacząłem czytać karty katalogowe i widzę niejasność. P370 ma Isc 11, a w karcie panela widnieje (STC) 11,53. Do tego w karcie P370 stoi że minimalna ilość 16, a ja tu mam zaoferowane 12.
    Błąd w sztuce czy będzie działać optymalnie?

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ktoś nie bardzo ogarnia temat SE, albo niechlujnie pisze oferty.
    Te optymalizatory się nie nadają, a falownik wymaga 14 szt - chyba, że jest to wersja RWB (min 8 opty)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #240

    Domyślnie

    Dziękuje, dopytam o ten falownik. Jak rozumiem jeśli będzie RWB to obowiązuje ilość z jego karty katalogowej, a nie karty optymalizatora? Drugie pytanie jeśli będzie falownik RWB i P370 to ilość optymalizatorów pasuje, ale co z Isc? Panel ma ciut więcej niż optymalizator (11,53 vs 11)

Strona 12 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony