dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomuś122

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-100
    Posty
    8

    Domyślnie Opadające ościeżnice regulowane

    Cześć,

    Mam problem z opadającymi ościeżnicami regulowanymi od drzwi wewnętrznych. Problem jest taki, że parę miesięcy od montażu drzwi zaczęło się tarcie skrzydła o ościeżnicę w pionie. Pomagało podkręcanie zawiasu aż do momentu gdy już nie dało się więcej podkręcić i trze dalej. Sytuacja ma miejsce w kuchni i sypialni po jednej stronie mieszkania. Dziś dodatkowo rok po montażu w łazience drzwi zaczęły trzeć od dołu.

    Drzwi mocowane na piankę. Blok wielka płyta z lat 80'. Wcześniej były ościeżnice stalowe.

    Pytanie co jest powodem takiej sytuacji? Montaż? Jakość dzwi? Jak to skutecznie poprawić?

    Moi montażyści stwierdzili, że trzeba trochę podkuć ale pytanie po co jak na początku pracowały dobrze i otwór był ok.

    pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Obwinianie ościeżnic jest raczej nietrafionym wnioskiem.. One nie bardzo mają jak opadać, chyba że w zostały zamontowane w jakiś cudaczny sposób.
    Teoretycznie opadać może skrzydło pod swoim ciężarem (jeśli to ciężkie skrzydło). Mogą być słabe zawiasy (jeśli bezprzylgowe). Może też całość puchnąć od wilgoci.
    Zdjęcia by sporo pomogły.

    ja na takie przypadki mam jedną radę: montaż na śruby.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomuś122

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200330_230550.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	442353

    w takiej pozycji następuje tarcie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200330_230601.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	442354
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200330_230651.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	442355

    nie da się więcej podkręcić zawiasu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200330_230948.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	442356

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200330_230615 (1).jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	442357

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Patrzę na fot nr 1 i tak myślę - szafa stoi pochylona na drzwi? Czy jednak ościeżnica jest wepchnięta do środka? To łatwo pokaże poziomica, ew. miarka: wystarczy zmierzyć na górze i na dole i będzie widać ile jest zawężona. DRE np. mają bardzo mały luz i wystarczy 2-3 mm odchylenia i juz nie ma gdzie uciekać.
    Jak wspomniałem - ja stosuję śruby i ościeżnica ma ograniczone możliwości drgnięcia. A może - np. jak już na montażu brakuje a potem dojdzie min. rozszerzenie drzwi czy piany.
    Teraz należałoby wyjąć opaskę przeciwległą, wydłubać trochę piany, poprawić, włożyć rozpórkę, zapianować..
    a jak monterzy mówią że brakowało miejsca to.. coż.. należało je wcześniej zrobić - nie byłoby poprawek.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie coś z montażem nie tak. Drzwi po max miesiącu "spuchną" i "wygną się" do swoich docelowych wymiarów w nowym domu. Normalna rzecz.
    Montaż powinien uwzględniać takie rzeczy. Jak nie pomoże podskubanie pianki i ponowne zapianowanie ościeżnic to zostaje jedynie ponowny montaż ościeżnic czyli całkowite wyjęcie ich z muru, oczyszczenie z resztek piany i ponowny montaż.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony