dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mario5064

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    3

    Domyślnie Problem z domknieciem Okna

    Witam, otoz mam problem z domknieciem okna (klamka nie chce dojsc do konca i zostac w pionie.

    Zauwazylem ze ruszajac klamka i dajac ja w poziom czyli do calkowitego otwarcia te dyndzle na gorze srodku i dole okna sa prawidolowo na srodku jak na zdjeciu :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	srodek.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	442349

    W momencie gdy klamke chce dac do gory czyli do uchylenia jest blokada i te dyndzle zamiast zejsc na sam dol to schodza do pulapu ktory pokazuje na nastepnym zdjeciu i juz nie moge dalej docisnac klamki do pionu. Jest opor jakby mi ktos tam cos wsadzil pi te dyndzle nie chca zejsc do samego dolu (w drugim oknie takim samym bezproblemowo sie to dzieje):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opor.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	442350


    przez to ze nie moge docisnac tej klamki jest opor z zamknieciem go w calosci poniewaz jest lekko uchylone okno w momencie zamkniecia i wieje mi powietrze do mieszkania. Na zdjeciu zamieszczam gdzie jest prostokatna czesc (na zielono w oknie sprawnym na zdjeciu, a na czerwono dokad dochodzi w uszkodzonym):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	442351

    nizej zdjecie bez kolorowych obramowek bo troche zamazalem ta czesc o ktorej mowa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gor.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	442352


    Czy ktos moglby mi pomoc jak poradzic sobie z tym problemem? Z gory dziekuje za kazda pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	srodek.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	442348  
    Ostatnio edytowane przez mario5064 ; 30-03-2020 o 21:43 Powód: zapomnialem dodac zdjecia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    IVO na pewno podpowie co i jak skutecznie zrobić. Jeśli nie zajrzy tu zbyt szybko (bo nie widuję ostatnio) to odezwij się do niego przez profil:
    https://www.facebook.com/ivoserwis/

    ps. a na moje oko to nie widać po fotkach, byś nasmarował to okucie.. a to potrafi zdziałać cuda.. No i obserwuj czy we wszystkich narożnikach okucie przesuwa się jednakowo daleko - może coś się rozpięło nad klamką?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-03-2020 o 22:37
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mario5064

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    IVO na pewno podpowie co i jak skutecznie zrobić. Jeśli nie zajrzy tu zbyt szybko (bo nie widuję ostatnio) to odezwij się do niego przez profil:
    https://www.facebook.com/ivoserwis/

    ps. a na moje oko to nie widać po fotkach, byś nasmarował to okucie.. a to potrafi zdziałać cuda.. No i obserwuj czy we wszystkich narożnikach okucie przesuwa się jednakowo daleko - może coś się rozpięło nad klamką?
    Juz skontakotwalem sie z Panem IVO na Facebooku teraz tylko czekac na odpowiedz. Jesli jednak ktos bedzie mogl mi tutaj pomoc to licze na to.
    Dzis pojde po srodek do smarowania.

    Co polecasz do smarowania okien?
    Ostatnio edytowane przez mario5064 ; 31-03-2020 o 07:47

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario5064 Zobacz post
    Co polecasz do smarowania okien?
    Spray silikonowy do uszczelek i zawiasów np Den Braven lub Wurth
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja używam tego:
    https://simteq.pl/do/item/041631/Ole...-okuc---400-ml
    wspomniany wyżej Den Braven
    https://simteq.pl/do/item/007226/Spr...wiasow---400ml
    jest wg mnie zbyt lotny (dużo gazów, mało smaru) i bardziej sprawdza się do uszczelek niż okuć.
    Wurtha nie miałem okazji używać, więc się nie wypowiem (ale markę darzę zaufaniem)
    https://eshop.wurth.pl/Kategorie-pro...gid/pl/PL/PLN/

    W takiej sytuacji awaryjnej użyłbym czegokolwiek będącego pod ręką, choćby WD 40. Rozpuści co trzeba, przeczyści będzie można wtedy nasmarować czymś porządnym (przy okazji pozostałe okna też, bo wg mnie 90% usterek w oknach starszych niż 7 lat wynika z zaniedbania ich konserwacji.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mario5064

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ja używam tego:
    https://simteq.pl/do/item/041631/Ole...-okuc---400-ml
    wspomniany wyżej Den Braven
    https://simteq.pl/do/item/007226/Spr...wiasow---400ml
    jest wg mnie zbyt lotny (dużo gazów, mało smaru) i bardziej sprawdza się do uszczelek niż okuć.
    Wurtha nie miałem okazji używać, więc się nie wypowiem (ale markę darzę zaufaniem)
    https://eshop.wurth.pl/Kategorie-pro...gid/pl/PL/PLN/

    W takiej sytuacji awaryjnej użyłbym czegokolwiek będącego pod ręką, choćby WD 40. Rozpuści co trzeba, przeczyści będzie można wtedy nasmarować czymś porządnym (przy okazji pozostałe okna też, bo wg mnie 90% usterek w oknach starszych niż 7 lat wynika z zaniedbania ich konserwacji.

    Ide kupic, nasmaruje i dam znac czy pomoglo. Okucia z tej strony co sa na zdjęciu i u gory tak?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario5064 Zobacz post
    Ide kupic, nasmaruje i dam znac czy pomoglo. Okucia z tej strony co sa na zdjęciu i u gory tak?
    Okucia dookoła skrzydła, w punktach gdzie są ruchome zaczepy oraz szczególnie narożniki.. Po nasmarowaniu próbuj delikatnych ruchów klamką w prawo /lewo by to rozruszać.. Czasem zrobi się jakaś zadra w metalu, nazbiera brud itp.. Ale Ivo na pewno zna przypadek i być może powie od razu co i jak się zepsuło i gdzie ew. kupić część.
    Jak idziesz kupić - to może doradzą Ci coś bardziej pro niż wd.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    WD40 jest jak najbardziej OK w takiej sytuacji.
    Ale pomoże na kilka dni... Po jego zastosowaniu jako "płukanki" trzeba to porządnie nasmarować. Ja używam smaru w sprayu Beko do okuć.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Proszę sprawdzić, czy przy otworzonym oknie, wszystkie ruchome rolki są na środku.
    Podejrzewam, że okucie się przesunęło na którymś łączeniu ząbków lub coś pękło w środku i nie pozwala na pełny przesuw okucia o 180*.

  10. #10

    Domyślnie

    Siegenia Favorit potrafi się dziwnie zachowywać i zaskoczyć czymś dziwnym. Tu jest o tyle dziwne że ograniczony jest ruch w obu kierunkach, klamka ani do dołu ani do góry nie dochodzi do pionowej pozycji (jeśli dobrze zrozumiałem) wobec tego po kolei;
    - tak jak napisał stary sprawdzić wszystkie rolki, również tą po stronie zawiasów.
    -sprawdzić czy na górze skrzydła nie blokują ruchu suwaka rozwórki (ten element w czerwonym-zielonym prostokącie) jakieś duperele które potrafią tam wpaść tak perfidnie że są niewidoczne patrząc z boku. Kilka razy wydłubywałem z rozwórek kawałki plastikowych zawieszek rolet .
    - Najprawdopodobniej jeśli wyeliminujemy pierdołki z poprzednich punktów problem polega na tym że podczas zamykania skrzydło lekko odstawało narożnikiem przy zawiasie i suwak "ominął" rolkę a w takim położeniu ruch jest blokowany przez blokadę wbudowaną w rozwórkę. Lekarstwem jest wybicie bolca z górnego zawiasu, odchylenie skrzydła, ręczne poprawne założenie ramienia na rozwórkę i ponowne wbicie bolca. Na 99 % pomoże.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony