dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ciche (mechanizmy) rolety zewnętrzne

    Chciałbym zainstalować w sypialni dużą roletę, która będzie automatycznie podnosić się rano. Przy czym nie chciałbym, żeby budził mnie dźwięk silnika tylko światło Czy polecacie może jakieś ciche (raczej wolne lub z regulacją prędkości) mechanizmy/silniki do rolet?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał bejo Zobacz post
    Chciałbym zainstalować w sypialni dużą roletę, która będzie automatycznie podnosić się rano. Przy czym nie chciałbym, żeby budził mnie dźwięk silnika tylko światło Czy polecacie może jakieś ciche (raczej wolne lub z regulacją prędkości) mechanizmy/silniki do rolet?
    Nie znam takiej cichej ale ciekaw jestem..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Nie znam całego rynku rolet, ale sądząc po pytaniu myślę, że miło Cię zaskoczą rolety Oknoplast z napędem Somfy RS100. Mają tzw cichy start i ogólnie pracują dużo ciszej od innych napędów. Pewnie inne firmy produkujące rolety też stosują te silniki, ale nie wiem jak dobrze są zintegrowane więc się nie wypowiem o nich. Oknoplast testowałem więc polecam. Takie z resztą wybrałem do swojego domu. Kosztują trochę więcej ale z tym napędem mają 7 lat gwarancji.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Pięknie. Na forum udziela się dziennie 1-2 osoby, a tymczasem w ciągu 12h pojawia się dwóch nowych użytkowników ze zbieżną sprawą...
    Fanie że jest taki napęd. Somfy jest powszechnie dostępne i może ktoś jeszcze, kto zechce być budzony światłem a nie dźwiękiem będzie mógł skorzystać z tej "rewolucji"
    Swoją drogą - coraz dziwniejsze te ludzkie potrzeby. Najpierw wymyślają okna z większą ilością światła pisząc że do 27% jaśniej (gdzie w zdecydowanej większości przypadków jest to może kilka % ) a potem namawiają by zasłaniać te okna..

    Ludzie, ogarnijcie się i skupcie na tym, co na prawdę w życiu ważne !
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał xyuru Zobacz post
    Nie znam całego rynku rolet, ale sądząc po pytaniu myślę, że miło Cię zaskoczą rolety Oknoplast z napędem Somfy RS100. Mają tzw cichy start i ogólnie pracują dużo ciszej od innych napędów. Pewnie inne firmy produkujące rolety też stosują te silniki, ale nie wiem jak dobrze są zintegrowane więc się nie wypowiem o nich. Oknoplast testowałem więc polecam. Takie z resztą wybrałem do swojego domu. Kosztują trochę więcej ale z tym napędem mają 7 lat gwarancji.
    Czy Oknoplast już tak cienko przędzie, że nawet nie stać go na spamerów, którzy chociaż próbują zachować pozory typu zarejestrowane dawno konto albo kilka postów "od czapy" dla "niepoznaki"

  6. #6

    Domyślnie

    Zarejestrowałem konto w 2019 roku gdy zacząłem budowę domu. Niedawno stałem przed wyborem zakupu rolet i podzieliłem się swoją decyzją w kontekście pytania, które zobaczyłem. Rozumiem, że żyjemy w świecie opłacanego marketingu szeptanego, ale mnie w to nie ubierajcie. Nie jestem sprzedawcą, monterem, pracownikiem oknoplastu. Zbudowałem dom, zamówiłem do niego rolety i to wszystko. Bez ofensywy, narzucania, jedynie podałem moje doświadczenia. Wy zamiast pomóc, nabijacie sobie ilość postów - gratuluję

    Co do zasłaniania okien to sprawa jest bardzo prosta - w dzień będą odsłonięte, wpuszczając światło i ciepło, a pod wieczór zasłonięte, gdy Słońce już zaszło lub jeszcze podczas zachodu razi po oczach, żeby odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów lub machania ręcznego roletkami. Każdy ma wybór, który podyktowany jest różnymi priorytetami. "To co na prawdę w życiu ważne" może być i jest różne dla każdego innego człowieka. Jak ktoś nie chce rolet to ich nie montuje.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Czy Oknoplast już tak cienko przędzie, że nawet nie stać go na spamerów, którzy chociaż próbują zachować pozory typu zarejestrowane dawno konto albo kilka postów "od czapy" dla "niepoznaki"
    Spokojnie to nie Oknoplast tylko pewnie jakiś sprzedawca. W trzecim poscie konwersacji byłby link do jakiejś firemki.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony