dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Jaka kosa?

  1. #1

    Domyślnie Jaka kosa?

    Moja działka to jedynie 560mkw.
    Przez ostatnie kilka lat wyrosły tam trawy lub trzciny wysokie na 150-200cm. Zarośla kompletne. W ostatnim czasie szwagier koparka wyrównał teren, zdarł do gołej ziemi zarośla.
    Teraz będę musiał dbać o działkę. I stąd pytanie - jak? W jaka kosę warto zainwestować? Spalinowa czy akumulatorowa? Moze jakieś konkretne modele? Raczej myślę o nowej kosie, tak, żebym już potem po budowie mógł ja wykorzystywać. Jaka moc? Jak często bede musial kosić działkę, żeby ją utrzymać we względny porządku?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Koszenie co tydzień, dwa, by szło łatwo, jak chcesz kosić rzadziej to tylko spalinówką bo porośnie lebioda czy pokrzywy, a akumulatorowa to podkaszarka jest, nią nie zetniesz prawie nic grubszego od trawy, jak trafisz na kępę to i tak się męczy.
    Mam akumulatorową Yato od roku i spalinówkę Ogama. Te drugą jakoś od 2014r, ale używam maks 2 razy w sezonie .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #3

    Domyślnie

    Ok. Spalinowa.
    Nastawiam się raczej na koszenie raz w miesiącu. Czy to zbyt rzadko? Jakiej mocy silnik warto wybrać? Myślałem o stihlu fs55 lub fs56.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 31-03-2020 o 16:12

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Spalinową ogarniesz bez problemu i raz, czy dwa w sezonie, do takich kos(nie wiem czy wszystkich, moja ma) masz w zestawie metalową tarczkę która zetniesz nawet krzewy.
    Ze Stihla to kiedyś używałem piły łańcuchowej, obecnie używam sprzętu NO NAME i daje radę .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #5

    Domyślnie

    Nie kupuj tylko żadnego NAC czy innego Demona. Miałem obie i obydwie są słabe i awaryjne, do koszenia trawy jako tako się nadają ale wibracje mają takie, że po godzinie koszenia rąk nie czułem. W końcu kupiłem Makite DBC4510 i to jest bajka. Mam już dwa lata, zero awarii, moc 3 KM wystarczy aby po założeniu tarczy ciąć drzewka o szerokości nadgarstka. Super tłumienie wibracji, praca nie jest męcząca, a teren mam naprawdę trudny.

  6. #6

    Domyślnie

    Świetnie. Tylko ta Makita kosztuje ponad 2 tys. Ja całuję w coś do 1 tys. Nie potrzebuję super profesjonalnego sprzętu na nędzne 560mkw.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Moja Ogama kosztowała 3 stówki, sprawdziłem dokładniej i okazało się,że kupiłem w 2013r , kosiłem nią kępy w zeszłym tygodniu
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/k...427027586.html
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem kosę NAC ponad 5KM (według opisu producenta), trochę popracowała i się popsuła, naprawiłem i znowu się popsuła. W końcu kupiłem kosę oleo mac, moc około 2 razy słabsza (nie pamiętam czy to było 2,5KM czy 2.8KM, coś koło tego) a w pracy dużo większa moc niż chińskie 5KM.
    Moim zdaniem kosy 1KM i tym podobne są słabe, lepiej zainwestować i kupić minimum w okolicach 2KM. Wtedy robota idzie. A jak się kupi firmowe to taka kosa zostaje z nami na wiele lat.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapczar

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    00-710
    Posty
    9

    Domyślnie

    Tylko czasem nie kupuj jakichs wynalazkow za 300 czy 400 zloty. Porzadna kosa na lata (juz bez znaczenia na marke) to koszt 1000-1200 pln. Jedyne co bedzie Cie interesowalo to przeglad pod katem smarowania i wymiana filtru paliwa.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Mam NAC'a za ~300 zł z Leroy Merlin i złego słowa nie mogę powiedzieć. Teraz będzie trzeci sezon, kupiłem go do ogarnięcia jedenastoarowej działki przed budową. Spokojnie ogarnął moją działkę, działkę sąsiada (15 arów), a teraz co roku wykorzystuję go do koszenia mojej działki. Teraz po zimie odpalił praktycznie od strzała i wykosił to co miał wykosić. Także wszystko zależy jak trafisz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony