dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie domu pasywnego

    Witam.
    Mam do Was pytanie .
    W najbliższym czasie czeka mnie ocieplenie domu, a że dom jest pasywny ( w planach 30cm wełny bo styropianu nie chce ) mam taki problem.
    Isover rok temu przestał produkcje wełny 30cm i pojawiło się pytanie czy wybrać wełne lamelową np petralany 35cm o lambdzie 40,
    Kleić dwie warstwy po 15cm ale to kupa roboty i dodatkowe koszty (klej i czas pracy) , czy może bardziej kontrowersyjny pomysł żeby kupić wełne i każdą płyte przeciąć na długość (otrzymując płyty o wymiarach 30 na 100cm ) i kleić jak lamelową . Mam na budowie piłe taśmową więc cięcia byłyby idealne. Przy dużo lepszej lambdzie udałoby się zaoszczędzić 5cm na grubości ściany przy lepszych właściwościach. Lub może ktoś rozwiązał taki problem inaczej, byłbym wdzięczny za podpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Będziesz ocieplał systemem ETICS ? Ściania dwuwarstwowa?

    Albo lamelowana petralana lub isoroc w grubości 30cm (jest nawet 35) albo mogą wyprodukować klasyczną jednogęstościową.
    https://platformaizolacji.pl/galeria...-petrafas-23cm

    Pod tym linkiem realizacja z tego sklepu i piszą tam że wyprodukowali w grubości 23cm to może w 30cm też Ci zrobią.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 31-03-2020 o 15:27
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    A będziesz robił paroizolację od wewnątrz? Odpal sobie jakiś kalkulator przegrody i zobacz ile wilgoci dostanie się do tej przegrody w sezonie grzewczym i wyobraź jak to wpłynie na lambdę i samą wełnę.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  4. #4

    Domyślnie

    Temat na forum bity wiele razy. Analiza CW odpowiada na takie pytania. Cała reszta to gdybanie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak system ETICS i ściana dwuwarstwowa.
    Wełny lamelowe są do grubości 35 cm ale o lambdzie powyżej 40 , a stosując np petralanie o lambdzie 34 żeby były podobne parametry moża zastosować już tylko 30cm
    Dzięki za link napisze i zobaczymy co odpowiedzą. Gdyby zrobili mi 30 cm to byłoby najlepiej.

  6. #6

    Domyślnie

    Chodzi jeszcze o koszty wełna lamelowa 35cm to koszt około 110zł/m2 a petralana 34 o grubości 25cm to 70zł/m2 . Co przy pocięciu dało by około 85zł/m2 , a przy potrzebnych około 250m2 ściany daje sporą kwote.

  7. #7

    Domyślnie

    Najlepsza opcja to żeby Ci zrobili 30cm petralane o lambdzie 0,034 W/mK.
    Wydaje mi się, że lamelowa w takich wymiarach ma sens tylko przy uporządkowanym kierunku włókien. Zwykła jednogęstościowa wg mnie nie sprawdzi się wtedy ale to moje zdanie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #8

    Domyślnie

    Czym ostatecznie ociepliłeś?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9

    Domyślnie

    Ostatecznie skończyło się na Knaufie Out-therm 034 z dwoma warstwami po 15cm . Niestety "Platforma izolacji" nie chciała wykonać wykonać wełny o grubości 30cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony