dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    billiejoe

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Cz-wa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    2

    Domyślnie Brak MPZP, domysły o nim, realna koncepcja na teren

    Witajcie moi drodzy,

    na wstępie zaznaczę, że jestem laikiem, który ma kilka podstawowych pytań, w których odpowiedzi liczy na Wasze doświadczenie i pomoc.

    Znalazłem działkę w mieście na sprzedaż, dzwoniłem w kwestii MPZP, wiem że trwają prace nad uchwaleniem warunków zabudowy, jednak w przypadku chęci odpowiedzi mam wystąpić do Wydziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej i tam dostane wiadomość o jej przeznaczeniu.

    Z racji tego, że dookoła większość budynków to mieszkania wielorodzinne i warsztaty usługowe, mam "podejrzenia" od tej samej osoby, jak i swoje, że i ta działka prawdopodobnie będzie miała przeznaczenie do zabudowy wielorodzinnej, usługowej.

    Mam jednak inną koncpecję na ten teren, inwestycja w garaże szeregowe na tym obszarze. Teraz moje pytania:

    - zabudowa wielorodzinna lub usługowa nie obejmuje w/w "pomysłu" na mój plan zagospodarowania?
    - jeśli nie, jaki zapis w MPZP odpowiada za taką zabudowę tj. garaże blaszane, szeregowe?
    - czy na etapie tj. przed uchwaleniem MPZP mając taki zamysł mogę to zgłosić przed prośbą o wydanie? Jeśli po, to wnioskować o zmianę?

    Naturalnie warunkiem decyzji o zakupie jest wyłącznie przeznaczenie, bloku tam nie postawie, warsztatu również nie planowałem, będę wdzięczny za informacje jakie kroki najlepiej poczynić na moim etapie.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    billiejoe

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Cz-wa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zgadza się, tylko interesuje mnie logika działań, dostaje załóżmy info, że MPZM przewiduje na działce MW,U, teraz zasadnicza kwestia, jak wybudowanie szeregowych garaży ma się do ustalonego zagospodarowania? Co powinienem zrobić, aby przekonać się, o możliwości przeznaczenia terenu zgodnie z moim pomysłem, gdzie iść, kogo zapytać.

    Cały czas rozmawiamy o terenie, którego nie jestem właścicielem, dlatego tak bardzo zabiegam o możliwości w działaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony