dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie Nowe okno w 20 letnim domu i 3,85m do ogrodzenia

    Witam,
    borykam się z takim problemem. Mam 20letni dom, w którym chcę dodać okno. Według projektu jego ściana wychodząca na dom sąsiada za płotem powinna być 4 metry od granicy działki. Mapa zasadnicza uzyskana z urzędu (generalnie słabej jakości) po dokładnym wyskalowaniu w CADzie daje odległość 3,9 m do 4,05 m. Wychodzę z metrówką i od ściany do słupka ogrodzenia mierzę od 3,75 do 3,85 m. Nawet dodając błąd pomiarowy 0,1 m to nadal za mało żeby zgodnie z przepisami wstawić okno. Dodam, ze w tej ścianie jest już 5 dużych okien zgodnie z projektem. Czy płot został źle postawiony? Jak to sprawdzić? Czy skończy się na geodecie? Nie znalazłem żadnych znaczników geodezyjnych ("kamieni"). Nie chce zmieniać już wszystkich projektów bo są zaawansowane i prace wewnątrz domu już trwają. Miał powstać nowy pokój i niestety ugrzęzłem.
    Ostatnio edytowane przez maroFX ; 31-03-2020 o 18:40

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroFX Zobacz post
    Jak to sprawdzić?
    Na prawdę sprawdzić to tylko może geodeta. Jeżeli na tej ścianie są już okna i było to zgodnie z projektem to (jeżeli 20 lat temu były takie same przepisy co do odległości) to ja był oparł się na "domniemaniu" i robił swoje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie

    Tak wszystko zgodnie z projektem. Nie chciałbym sytuacji, że starostwo zażąda pomiarów geodezyjnych do mojego projektu (a projekt na zgłoszenie muszę złożyć) i okaże się, ze 20 lat temu ktoś źle postawił mój dom. Oby to była opcja źle postawionego ogrodzenia. Jest pewne ryzyko. Zmierzyłem jeszcze raz lepsza metodą i najbardziej skrajne narożniki domu mają 3,84 i 398 cm do siatki ogrodzenia.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroFX Zobacz post
    Tak wszystko zgodnie z projektem. Nie chciałbym sytuacji, że starostwo zażąda pomiarów geodezyjnych do mojego projektu (a projekt na zgłoszenie muszę złożyć) i okaże się, ze 20 lat temu ktoś źle postawił mój dom. Oby to była opcja źle postawionego ogrodzenia. Jest pewne ryzyko. Zmierzyłem jeszcze raz lepsza metodą i najbardziej skrajne narożniki domu mają 3,84 i 398 cm do siatki ogrodzenia.
    Siatka ogrodzeniowa nie jest żadnym wyznacznikiem.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie

    zgadzam się, tylko chwilowo nie mam innej możliwości pomiaru. Zastanawiające jest tylko na jakiej podstawie siatka została postawiona. Od ulicy mam już normalny płot z murowanymi słupkami, od którego pod kątem prostym odchodzi siatka, wiec pewnie nie ma śladu po danych znacznikach geodezyjnych (krzyże na kamieniach). Sąsiad tez zabudował swoją stronę (zagroda na śmietnik itp). Czyli bez geodety ani rusz. Szkoda ze to tyle kosztuje

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Rozbiórka może kosztować więcej..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony