dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sufit podwieszany do pasa dolnego wiazara 1 czy 2 poziomowy

    Witam, musze wykonac sufit podwieszony do wiazarow. Wiazary rozstawione co 95 cm.
    Przy ruszcie krzyzowym dwupoziomowym profile główne musialyby isc wzdluz wiazarow. Opcja w poprzek odpada bo przy rozstawie wiazarow 95 cm musialbym dawac profil glowny co ok 70 cm co znacznie podraza koszt calej operacji. W zwiazku z tym czy nie mozna zrezygnowac z profili glownych ktore pokrywalyby sie z wiazarami i podwieszac profile na wieszakach obrotowych prostopadle do wiazara co 400mm? Znam zalety rusztu 2 poziomowego jednak moim zdaniem traci on troche sens przy dawaniu profili glownych wzdluz wiazara bo po co dublowac cos co juz mamy. Nie ukrywam ze mam na ta robote ograniczone srodki. Podsumowujac, czy mozna podwiesic ruszt jednopoziomowy pojedynczy do pasa dolnego wiazara przy pomocy wieszakow obrotowych? Obnizenie sufitu to ok 25 cm.
    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Ja mam u siebie na wieszakach do wiązarów. Głównie ze względu na to, aby sufit był maksymalnie wysoko.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3

    Domyślnie

    Otworz pierwszy lepszy podrecznik Knaufa czy innego dostawcy suchej zabudowy i bedziesz wiedzial jak zrobic. Wszystkie inne sposoby to ryzykowanie ze albo spadnie ci na glowe albo bedzie mialo inne wady np. pekanie, ugnie sie bardziej itp.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Ja mam u siebie na wieszakach do wiązarów. Głównie ze względu na to, aby sufit był maksymalnie wysoko.
    Masz na samych wieszakach i ruszt pojedynczy? Jaki masz rozstaw wiazarow?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Masz na samych wieszakach i ruszt pojedynczy? Jaki masz rozstaw wiazarow?
    Same wieszaki, ruszt krzyżowy. Rozstaw od 70 co 95cm.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony