dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Szumy w pionie po wymianie grzejników

    Witam,
    Borykam się z problem szumów w grzejnikach jakie się pojawiły po remoncie i wymianie grzejników z żeliwnych na aluminiowe.
    Mieszkam w bloku na parterze.
    Wymiana została zrobiona około miesiąc temu i teraz kiedy się wprowadziliśmy tak naprawdę słuchać szumy w 3 z 4 pokoi.
    Podczas wymiany grzejników, rury zostały chwilowo zamrożone.

    Co ja obecnie sprawdziłem:
    - grzejniki odpowietrzyłem- bez efektu,
    - przy ustawieniu głowicy termostatycznej na 0 - cały czas słuchać szum, wymieniałem też na inną głowicę, bez efektu
    - próbowałem zmniejszyć przepływ wody do grzejnika, czytałem coś o kryzowaniu, ale nie jestem ekspertem i wydaje mi się, że nie mam założonego takiego zaworu, abym mógł wyregulować przepływ wody - załączam zdjęcia, może podpowiecie jak to zrobić,
    - myślałem też o odpowietrzeniu pionów, ale nie wiem jak, a pracownicy spółdzielni w obcym okresie nie realizują takich zleceń
    - zastanawiałem się też, czy zabudowa pionów ma wpływ na to, że piony są bardziej słyszalne, wcześniej nie były one zabudowane.

    Proszę o pomoc w temacie, czy być może na razie dać sobie spokój w temacie i poczekać do przyszłego sezonu grzewczego jak będzie napełniana woda. Zdaję sobie sprawę, że podczas wymiany, poziom wody w całej instalacji mógł spaść i ciśnienie, ale czy to może mieć wpływ ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	442526Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	442527Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	442528Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	442529

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Nie wiem czy to pomoże...ale to, że ty słyszysz szum to może być:
    - przed zaworem zebrały się paprochy z instalacji i tamują przepływ, bez odkręcenia (spuszczenia wody) nie sprawdzisz,
    - to samo stało się u twojego sąsiada / na innym grzejniku w tym samy pionie i hałas się niesie.

    Rozwiązanie: sprawdzić i wyczyścić, albo włączyć głośniej muzykę.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz, ale chyba poczekam do nowego sezonu
    A do czego służy ten zawór na dole ? Nie wiem czy to się nawet zawór nazywa ? Tam tez jest jakaś regulacja ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Przy ustawionej głowicy na "0" to chyba masz zamknięty przepływ wody przez grzejnik?
    I wtedy nadal słychać szum w grzejniku czy jednak w pionach?

    Odpowietrzenie to ten zaworek na górze grzejnika po prawej stronie - po przeciwnej stronie w stosunku do głowicy.
    Lekko odkręca się płaskim śrubokrętem, najpierw syczy powietrze a później leci ciepła lub gorąca woda.

    Ten zawór na dolen powinien zamykać powrót wody z grzejnika do instalacji c.o.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Zrobiono tylko wymianę grzejników . A nikt nie regulował instalacji. Pompa cyrkulacyjna została stara i na wszelki wypadek za mocna ( bo do innych zaworów).

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Ale to jest instalacja w bloku. Jest więc wiele grzejników przyłączonych do pionu.
    Dziwne jest że szumi w sytuacji zamkniętego zaworu. Może zawór jednak nie zamyka się.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    A jak zamkniesz to grzejniki grzeje? Czasem ciśnienie pompy potrzafi otwierać zamknięte zawory.
    Nowoczesne pompy reaguja na zamykanie zaworów zminiejszając obroty . Układy z głowicami termostatycznymi wymagaja takich pomp

  8. #8

    Domyślnie

    Jak zamknę grzejniki to nie grzeje.
    Tak jak pisałem wcześniej, grzejniki zostały odpowietrzone.
    Jeżeli głowica jest za 0 to w jednym pokoju słuchać szum jakby z grzejnika, w drugim pokoju gdy jest na 0, słychać tak jakby szum z pionu, a w trzecim pokoju instalacja działa poprawnie.
    Ciekawe jest też to, ze jak np. zmieniam z 3 na 4 szum jest mniejszy.
    Zawory, które są na głowicy nie maja kryzowania. Zastanawiam się co jeszcze możemy zrobić ? Może to wina zaworów?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony