dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kanały wentylacyjne w ścianie nośnej i przez wieniec - ktoś tak ma?

    Witam

    Dom buduję z pustaków ceramicznych Porotherm 25. W projekcie mam 4 kanały wentylacyjne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pustaki wentylcyjne w scianie.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	56,8 KB
ID:	442537 w ścianie nośnej wewnętrznej które są zaprojektowane z pustaków ceramicznych np. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pustak.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	442534 Myślałem wykonać 2xpustak podwójny.
    Pustaki te przechodzą przez wieniec, strop jest monolityczny. Pustaków nie mogę przesunąć przed ścianę ( bo wyjdą w koszu dachu ). W jeden z kanałów będzie wprowadzony komin - wkład komina od kotła gazowego.
    I tu moje pytania:
    Czy ktoś tak ma umieszczone kanały? W jaki sposób połączyć to ze ścianą nośną - ściana grubość 25cm a pustak grubości 19cm ? Wysokości też się nie zgrywają. Czy takie rozwiązanie nie będzie powodowało pękania ścian? Co z przejściem przez wieniec - co zastosować zdylatowany pustak czy jakąś metalową rurę? Ogólnie tak to wykonać aby było poprawnie.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam taką sytuację. Nadciąg w stropie monolitycznym przechodził dokładnie przez tę ścianę z pustakami wentylacyjnymi. Należy zbrojenie rozgałęzić przed tymi pustakami i opleść zbrojeniem pas kanałów z jednej i drugiej strony. Jak znajdę zdjęcie, to podeślę.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3

    Domyślnie

    Niebieska strzałka wskazuje styropian którym będą prowadzone kanały instalacji i wentylacji. Natomiast zobacz, że zbrojenie nadciągu w miejscu kanałów oplata je z prawej i z lewej strony.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nadciag3.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	442909
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony