dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wjaskiewicz

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    53

    Domyślnie brak miejsca na spadek kanalizacji + kilka pytań

    Witam serdecznie,
    mam mały problem odnośnie przebiegu kanalizacji w moim domu.
    Dom ma już wykonany strop (ze zrobionymprzepustem na główny pion zaznaczonym na rysunku).
    mam kilka pytań odnośnie kanalizacji, gdyż wydaje mi się, ze troche jest w niej błędów...
    Główna rura kanalizacji w gruncie 160, wszystkie odejścia 110 włącznie z pionem.
    1. kuchnia - brak w niej pionu - czy trzeba dawać napowietrzacz, czy nic nie trzeba tam dawać? (kierownik mówi, że jest OK bez niczego)
    2. Lazienka na dole - odejście długości ok. 1 od kibelka i do pionu ok. 4 metry od tego odejścia - też brak dodatkowego napowietrzacza i pytanie jak wyżej..
    3. łazienka na górze... tutaj jest największy problem - od umywalki do pionu mam po skosie ok. 4m - grubość styro + wylewki 13cm - i zastanawiam się, czy nie wykonać drugiego pionu (rura 60 czy 75?) odchodzącego z podejścia do wanny jak na schemacie, wypuścić go po ścianie działowej albo szczytowej w bruździe na stryszek i połączyć tak z drugim pionem do wywiewki.. w wylewce będą kable grzejne, więc nie ma miejsca jak schować tam rury (nawet bez kabli by nie było) - wszystko musiałbym schować w styropianie a nie ma na to miejsca. Czy moja koncepcja z drugim pionem? Ew. czy można by wykonać poprostu odejście pionowe z umywalki w dół bez wykonywania pionu do wywiewki?
    z góry dzięki za pomoc !
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PARTER - SCHEMAT.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	442547
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PODDASZE - SCHEMAT.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	442548

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wjaskiewicz

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    53

    Domyślnie

    Wracając do punktu 3 - pion napewno zostanie tam wykonany. Pytanie czy wystarczy tylko rura 60,czy musi być 75? Oraz czy akurat taki pion trzeba wyprowadzać na dach mimo zawyzonych średnic? Nie ukrywam że najlepiej byłoby wykonać mi go z rury 60 (którą bym całkowicie że spadkiem 2-3 stopni schował w 8cm styropianie)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony