dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pukanie w ściane/ sufit

    Dzień dobry,
    Codziennie od kilku miesięcy w nocy w godzinach 1-5 rano coś puka w sufit/ścianę. Jest to strasznie uciążliwe, wybudza, a wiadomo jak człowiek funkcjonuje później gdy jest notorycznie wybudzany ze snu... Ogólnie koszmar Wątpię, że to sąsiedzi (była przeprowadzana rozmowa, oni nic nie słyszą - starsi ludzie). Czy macie pomysły co to może być za problem? Nawet nie wiem gdzie się z tym udać, kogo prosić o pomoc? To pukanie trwa z 20 sekund, ale jest na tyle mocne, że wybudzi mnie nawet w stoperach. Może tutaj ktoś ma jakieś pomysły na rozwiązanie tego uciążliwego problemu?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jakie pukanie? Pojedyncze ? Seriami? Głuche jak drewno czy metaliczne stuknięcie? Jaki to budynek? Drewniany/murowany, parterówka/piętrowy , blok/kamienica? W mieście czy na wsi? Region Polski, zwiazek z pogodą np. wiatrem? My nie jesteśmy wróżkami, nie mamy kota i szklanej kuli.
    To może być odgłos buszującej kuny lub szczura. Czort wie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jakie pukanie? Pojedyncze ? Seriami? Głuche jak drewno czy metaliczne stuknięcie? Jaki to budynek? Drewniany/murowany, parterówka/piętrowy , blok/kamienica? W mieście czy na wsi? Region Polski, zwiazek z pogodą np. wiatrem? My nie jesteśmy wróżkami, nie mamy kota i szklanej kuli.
    To może być odgłos buszującej kuny lub szczura. Czort wie.
    Jest to około 20 sekundowe jednakowe pukanie co sekundę. Uderzenia o takim samym natężeniu dźwięku. Czasem jest to 10 sekund innym razem dwie serie po 10 sekund. Jest to blok murowany 1 piętro w mieście. Nie ma związku z pogodą raczej, nie zauważyłam tego. Jest to codziennie w nocy, raz na tydzień może zdarzy się jeden dzień spokoju. Odgłos taki jakby coś pukało w ściane, takie pukanie. Można dostać szału przez to kiedy poraz kolejny się budzisz w nocy. Nie chciałąbym przez to znienawidzić mieszkania. Jakieś rady ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i masz tylko jednych sąsiadów? Nie nudzi się ktoś w nocy na kwarantannie?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    i masz tylko jednych sąsiadów? Nie nudzi się ktoś w nocy na kwarantannie?
    Trwa to kilka miesięcy. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że komuś dzień w dzień chciałoby się pukać późną nocą. Blok ma z 11 pięter. Dźwięk się niesie tak u góry jakby sufit/ ściana boczna u góry, ciężko zidentyfikować dokładnie. Już był dzielnicowy na rozmowie u dwóch sąsiadów, ale jakoś wątpie, że to oni po prostu komu by się chciało to robić codziennie i nie jest to szybkie walenie zdenerwowanego świra tylko dość wolne pukanie o jednolitym dźwięku. Zgłaszałam to do spółdzielni, ale oni rozkładają ręce i mówią, że nie widzą co to i nic nawet nie sprawdzili. A ja się kompletnie nie znam co może być przyczyną takiego pukania, oprócz sąsiada wariata bo w to wątpię. Pukanie jest już dawno jak śpimy i jest cisza u nas. Sąsiedzi nie wyglądają na wariatów, mieszkamy juz tu z dwa lata i dopiero od kilku miesięcy jest problem.
    Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez aleis ; 04-04-2020 o 18:45

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moze być jakieś urządzenie u któregoś z sąsiadów.
    Mnie czasem budził o 5 rano budzik sąsiadów, gdy mieszkaliśmy w bloku.
    Nikt z sąsiadów nie słyszy pukania oprócz ciebie?

  7. #7

    Domyślnie

    Wątpie, że to budzik miedzy 2 czasem o 3 nad ranem. Jest to ewidentne pukanie. Raczej coś w ścianie, nie wiem jakaś hydraulika czy rury, zupełnie się nie znam co tam może być nie tak. Obok nas na tym samym piętrze przy tej ścianie co słychać to pukanie teraz mieszkanie jest puste, wiec nie mam jak kogoś zapytać. Dopiero po kwarantannie pewnie przyjadą, bo rzadko są w mieszkaniu. Ale niedawno robili jakiś remont w łazience i coś tam gadali, że hydraulik mówił im, że sąsiad przebił im rurę czy coś i pytali się nas czy wierciliśmy ostatnio w ścianie. Ale my nie wierciliśmy nic. Nie miałam czasu dopytywać bo spieszyłam się do pracy. Ale teraz myśle, że może to coś z tym związane? Co z tym teraz zrobić? Naprawdę ta sytuacja mnie dobija totalnie...

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Rury ogrzewania centralnego często tak się zachowują. W nocy ktoś sobie odkręca lub zakręca kaloryfer, a rura kurczy/rozszerza się. Mam to u siebie, grzejnik przestawiony w inne miejsce pokoju i miedź została niefachowo odizolowana od wylewki

  9. #9

    Domyślnie

    Nieraz spłuczka jak zawór się domyka tak wali.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleis Zobacz post
    ... Ale niedawno robili jakiś remont w łazience i coś tam gadali, że hydraulik mówił im, że sąsiad przebił im rurę czy coś i pytali się nas czy wierciliśmy ostatnio w ścianie. Ale my nie wierciliśmy nic. Nie miałam czasu dopytywać bo spieszyłam się do pracy. ...
    Wiesz że sa na kwarantannie, miałaś okazje pociagnąć za język i zmarnowałaś okazję. Czyli chyba za mało w kość dostałaś.
    W chwili gdy słychać stukanie dotknij rur od centralnego oraz od wody. Ta od wody chyba ważniejsza, wytypuj wcześniej miejsce gdzie łatwo możesz dotknąć. Lepiej rurę wychodzacą ze ściany niż baterię połaczoną giętkim wężykiem. Może poczujesz drżenie rur? Czy zawsze to jest jedna pora co do minuty? Może to rury od wody tak hałasują , gdy nocą rośnie ciśnienie w instalacji bo np. włącza się hydrofor lub taki jest harmonogram pracy sieci wodnej?

  11. #11

    Domyślnie

    nie chciał bym Cię straszyć ale może po prostu kogoś zamurowali w ścianie w trakcie budowy i teraz wiesz....... profilaktycznie w trakcie tego pukania pod łózko bym nie zagladał, w horrorach kiepsko to się kończy

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    ... --- ... czyli Ratujcie dusze nasze! Kilka razy to samo czyli zamurowano hydraulika.

    Na serio:
    Jeśli wcześniej nie było hałasów.
    Podczas remontu u sąsiadów majstrowano coś przy rurach, przyblokowano (zaciśnięto) rury które nie mogą się swobodnie wydłużać (zawsze musza bo zmiany temp i/lub ciśnienia). Przesuwanie się rur gdy nie mają luzu, może dawać takie efekty akustyczne.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 05-04-2020 o 12:01 Powód: Na seiro...

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Też obstawiał bym rury i remont u sąsiadów. Najlepiej nagraj ten dźwięk telefonem i wrzuć go, może będzie łatwiej dość po amplitudzie, częstotliwości dźwięku...
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony