dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z wyborem wkładu kominkowego

    Dzień dobry,

    proszę o wsparcie w wyborze wkładu kominkowego. Poszukuję dobrego, sprawdzonego wkładu o mocy od 11 do 16kw, koniecznie z płaszczem wodnym, pasującego do układu zamkniętego. Wcześniej brałem pod uwagę model Lechma PL-190 Standrad Lux 12kW UZ ale zmieniła się koncepcja zabudowy i kominek musi mieć również szybę boczną prawą. Szukam modelu raczej bez gilotyny, aby kominek zajmował jak najmniej miejsca.
    Sprawodziłem kilka modeli:
    Hitze ALBERO AQUASYSTEM 59x43 PRAWY 13,6 kW
    HAJDUK Volcano WPT 12
    BeF Aquatic WH 80 CP
    Defro Riva SM BP Short 16 kW

    Budżet mam około 8K, ale jeśli będzie coś sensownego powyżej, tak do 12K, to jest to w zasięgu.
    Będę wdzięczny za każdą radę i podpowiedź.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Chcesz by kominek dobrze grzał, sprawdź który ma płomieniówki nad paleniskiem i jego boczne ściany też z wodą

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Chcesz by kominek dobrze grzał, sprawdź który ma płomieniówki nad paleniskiem i jego boczne ściany też z wodą
    Dziękuję Panie Piotrze za odpowiedź. Przyznam, że nie mam pojęcia co to są "płomieniówki nad paleniskiem"? Czy może mi Pan to wyjaśnić?
    Czy ma Pan jakąś wiedzę na temat kominków, które zasugerowałem w swojej wiadomości?
    Bartosz

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartosz! Zobacz post
    Dziękuję Panie Piotrze za odpowiedź. Przyznam, że nie mam pojęcia co to są "płomieniówki nad paleniskiem"? Czy może mi Pan to wyjaśnić?
    Czy ma Pan jakąś wiedzę na temat kominków, które zasugerowałem w swojej wiadomości?
    Bartosz
    Rozwiązanie o którym mówię, stosuje Defro i Romotop. Chodzi o płomieniówki które można eksploatować szeregowo, a jak kiepski ciąg - równolegle. Poza tym płaszcz wodny jest na poziomie szyby (za szamotami). Boczna szyba to mankament kominka z płaszczem wodnym, więc istotne jest by wymiennik wodny miał sporą powierzchnię. Grzanie wody w samej części nad paleniskiem może okazać się mało wydajne. Nie wiem jak wygląda kwestia bocznej szyby w Defro...Jeszcze niedawno mieli tylko łączone. To nie najlepsze rozwiązanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony