dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ścianka powyżej 3m z profili

    Witam serdecznie,

    Nie mogę znaleźć informacji jak zrobić konstrukcję ściany z profili, której wysokość przekracza 3m. Chciałem zastosować w moim przypadku profile o długości 4m, ale niestety w okolicy jest problem zeby je dostać. Stąd moje pytanie, czy konstrukcja jaką planuje jest prawidłowa? Nic nie będzie zbytnio "latać"? Głównie chodzi mi o to, co zrobić od 3m w górę. Na logikę, pasuje tam dać połączone 2 profile UW odwrócone do siebie i oddzielone taśmą akustyczną . Tylko to mi przychodzi do głowy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ścianka.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	442614

    Ewentualnie może ktoś kojarzy podobny temat na forum Wiem, że opcja Szukaj nie boli i próbowałem juz szukać samemu

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie ścianki z dłuższych profili, aby uniknąć ich sztukowania. Konstrukcja będzie wtedy odpowiednio stabilna. Dodatkowo konstrukcja z profili powinna być wykonana w taki sposób, aby umożliwić przykręcenie płyt na mijankę. Montaż płyt w jednej linii spowoduje ryzyko powstawania pęknięć. Do beztaśmowego spoinowania łączeń może Pan zastosować elastyczną masę Śnieżka Acryl-Putz® MS30. Jest ona łatwa w aplikacji, przyczepna do podłoża, bardzo dobrze niweluje napięcia wynikające z łączenia dwóch różnych płaszczyzn.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Masz ścianę o szerokości 2,50m i wysokości 3,5m?
    Pionowe rofile co 50cm?
    Rysunek pokazuje jak by ścinak była 2,5-3x szersza niż wyższa.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    W temacie głównie chodzi o to "co zrobić od 3m w górę." - to raz. Rysunek jest czysto poglądowy - to dwa, czyli rozstaw profili będzie inny. Co do samych wymiarów, w wielkim skrócie, tak - mam wyższą ścianę niż szerszą ze względu na to, że to korytarz ze schodami na półpiętro.

    Śnieżka dzięki za podpowiedź. Wychodzi więc na to, że tak jak myślałem muszę gdzieś upolować profile 4 metrowe.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Można też profile sztukować wzdłuż ich długości. Takie sztukowane profile można by ustawić mijankowo.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony