dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Formalności związane z oczyszczalnią

    Witam. Zamierzam sam zamontować nowe szambo a dokładnie oczyszczalnie tunelową. Moje pytanie jest jak w obecnych czasach wyglądają formalności z tym związane? Muszę skontaktować się z gminą czy gdzieś jeszcze uderzyć? Na początku chciałem oczyszczalnie biologiczną i odprowadzać oczyszczoną wodę do rowu lecz przepisy się pozmieniały i musi być pozwolenie na to więc mniej papierkowa i tańszą będzie tunelowa. Dzięki za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Zgłoszenie budowy robisz w starostwie powiatowym.

    Jeżeli chcesz zrobić osadnik gnilny + tunele, to zrobisz sobie tylko kłopot, bo to szybciej niż później przestanie działać poprawnie.

    Przepisy na odprowadzenie do gruntu na dzień dzisiejszy też wymagają pozwolenia wodnoprawnego. lesz nie wszystkie starostwa tego wymagają.

    Opisanie wszystkich zagadnień związanych z formalizacją oczyszczalni trochę by zajeło - tu masz stronę, która to dość dokładnie opisuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Istnieje w branży kilka uproszczeń, na które trzeba uważać. Temat związany z wymaganiem operatu wodnoprawnego będzie pewnie powodował, że biologiczne wersje, czyli te droższe, będą stosowane zamiast osadników gnilnych. O ile się nie mylę ?
    Jak ktoś Ci coś zaproponuje, to najpierw ustal, jaki to jest typ oczyszczalni, ile ma komór, jaką pojemność, aby podjąć właściwą decyzję . Czasem bywa, że oczyszczalnia dobrze wykonana jest droga, ale i tak co roku będziesz płacił mniej w stosunku do opróżnianego wozem asenizacyjnym szamba. Tu najważniejsze jest, aby ona działała przez lata, bo jak będzie to " zaoszczędzone rozwiązane " to cała ta amortyzacja i liczenie nie będą za dużo warte .

  4. #4

    Domyślnie

    Był pewien instalator u mnie i mówił że po co przeplacać, lepiej unikać machnizacji i zrobić oczyszczalnie z tunelami. https://www.grafpolska.pl/oczyszczan...rami-graf.html
    W tej kompresor się nie zepsuje. Raz na rok lub więcej wywóz a wszystko idzie w tunele. Grunt jest dość chłonny plus więcej żwiru i będzie Pan zadowolony. Dać 13,5 a 8 tyś to różnica. I na dzień dzisiejszy nie ma prawa egzekfującego sprawdzanie co w tunelach się wchłania. Namieszał mi i nie wiem co robić, doradźcie

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie.Są dwie działki. Na pochyłym zboczu. Jedna za drugą. Sąsiad z górnej działki chce zamontować oczyszczalnie biologiczną, więc siłą rzeczy cała woda z oczyszczalni będzie schodziła w dół pod stojący tam budynek.Gleba jest ciężka. Kiedy padają deszcze można zapadać się po kostki. Czy w takiej sytuacji można zablokować budowę tej oczyszczalni lub choć mieć wpływ na jej rodzaj?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony