dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Bejca wybielajaca, lakierowanie.

    Witam

    Proszę o wyrozumiałość Posiadam dębowe schody, wyszlifowane świeżo po montażu. Mam duży problem z polakierowaniem ich. Chciałbym aby zostały praktycznie w takim aktualnym odcieniu, stolarz doradził aby użyć bejcy wybielajacej. W sklepie z artykułami lakierniczymi sprzedawca doradził mi wodna bejca wybielaja firmy colorit i na to lakier do parkietów/schodow 3v3 bądź samochodowy bezbarwny. Robiąc próby wyszło nawet ok. Lecz na na większej powierzchni bejca rozkłada się nie równomiernie, za mocno efekt po 1 warstwie i tak naprawdę wygląda to tragicznie. Nie chcę ich aż tak zabielac (próbowałem ścierać, mniej nakładać, rozcieńczyć bejcę - lipaa..)
    Potrzebuje je tak "zagruntować" aby po nałożeniu lakieru nie zmieniły barwy.

    Myślę że ktokolwiek mnie zrozumie.
    Niestety nie umiem znaleźć nic jak to zrobić ani porządnego sklepu aby kupić odpowiedni produkty. (Okolice Żory/Śląsk)
    Muszę je polakierować w tym tyg

    Proszę o pomoc, rady jak to zrobić oraz jakich produktów użyć.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Micglo Zobacz post
    Witam

    Proszę o wyrozumiałość Posiadam dębowe schody, wyszlifowane świeżo po montażu. Mam duży problem z polakierowaniem ich. Chciałbym aby zostały praktycznie w takim aktualnym odcieniu, stolarz doradził aby użyć bejcy wybielajacej. W sklepie z artykułami lakierniczymi sprzedawca doradził mi wodna bejca wybielaja firmy colorit i na to lakier do parkietów/schodow 3v3 bądź samochodowy bezbarwny. Robiąc próby wyszło nawet ok. Lecz na na większej powierzchni bejca rozkłada się nie równomiernie, za mocno efekt po 1 warstwie i tak naprawdę wygląda to tragicznie. Nie chcę ich aż tak zabielac (próbowałem ścierać, mniej nakładać, rozcieńczyć bejcę - lipaa..)
    Potrzebuje je tak "zagruntować" aby po nałożeniu lakieru nie zmieniły barwy.

    Myślę że ktokolwiek mnie zrozumie.
    Niestety nie umiem znaleźć nic jak to zrobić ani porządnego sklepu aby kupić odpowiedni produkty. (Okolice Żory/Śląsk)
    Muszę je polakierować w tym tyg

    Proszę o pomoc, rady jak to zrobić oraz jakich produktów użyć.
    idź do sklepu parkieciarskiego i pytaj o lakiery wybielające firmy Bona, Loba, Pallmann lub Berger-Seidle. Możesz zastosować lakier firmy Arboritec z pyłem ceramicznym dający drewnu naturalny wygląd. Może być także Bona Naturale.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony