dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie WM + rekuperator - wasze rozwiązania

    Witam,

    Wielu z Was ma tutaj dom z wentylacją mechaniczną i rekuperacją. Zastanawiam się nad tym jak rozwiązaliście takie problemy:

    1. Podcięcie drzwi
    Wielu z Was decydowało się na użycie silikatu do ścian działowych, żeby uzyskać parametry akustyczne więc podcinanie drzwi na 2cm wydaje mi się dość kiepskim pomysłem. Czy są na to jakieś inne w miarę ekonomiczne i sensowne rozwiązania? W jaki sposób zostało to rozwiązane u Ciebie?

    2. Wyciąg z kuchni.
    Jak to jest u Was rozwiązane? Czy macie okap? Czy powietrze wysysacie za pomocą WM? Jak to jest z kanałem ssącycm? Jak często trzeba czyścic albo czy w ogóle czyścicie?

    3. rekuperator na poddaszu nieużytkowym
    Ocieplanie dachu w domu parterowym bez poddasza użytkowego mija się z celem. Najrozsądniej ocieplić strop. Macie może jakieś zdjęcia albo opisy realizacji tego zagadnienia?


    4. Czy czyścicie, zamierzacie czyścić kanały wentylacyjne?

    5. Jeśli umieszczanie przewodów i reku na poddaszu nieużytkowym jest problematyczne to jakie zatem rozwiązanie jest optymalne biorąc pod uwagę, że kotłownia jest w części nieogrzewanej-garażowej

  2. #2

    Domyślnie

    Czesc, Nie znam się tak bardzo ale:

    1. Nie martwiłbym się tak bardzo utrata dzwiękoszczelności drzwi przez ich podcięcie. A silikat podobno ma sporo innych zalet
    2. Okapu w kuchni nie zaleca się wpinać do WM, taka jest opinia wielu instalatorów, producentów reku itd. Choć niektórzy przewidują takie rozwiązania, chyba jak pamiętam komfowent/ ?
    3. Każda centralka ma zalecane temp. pracy, przynajmniej powinna mieć, np. min 8 stopni C. Wg mnie nie ma sensu pchać się na poddasze nieużytkowe nieocieplone, robią niektórzy taki domek na strychu ze styropianu ale to raczej zła koncepcja, Czemu nie chcesz powiesić centrali w spiżarce, kotłowni, innym pom. technicznym / ?
    4. Sporo użytkowników twierdzi że nigdy nie czyściło kanałów i że nie ma takiej potrzeby. Inni twierdzą że powinno się czyścić jednak, a najlepiej się to robi mając sztywne rury spiro a nie miękkie flexy..... Kiedyś w jakimś hotelu widziałem zasyfiony kanał w łazience tegoż i nawet tu gdzieś to pokazywałem ku zdziwieniu niektórych

    5. Poddasze nieużytkowe jest dobre dla kanałów tylko trzeba je właściwie OCIEPLIĆ.

    Chcesz sam montować ?, wykonawca nie doradzi ?
    Powodzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony