Witajcie,
W mieszkaniu w korytarzu nie mam ani 1 kontaktu elektrycznego. Ściana oddzielająca sypialnię i korytarz ma równe 8 cm grubości.
Więc przyjmuje że nie jest to ściana nośna, a działowa (blok z wielkiej płyty - 83r. budowy).
W związku że w szafie, która przylega do tej ścianki działowej mam 2 kontakty w ścianie (jeden nie używam) - myślałem aby zrobić dziurę w ścianie i przeprowadzić kabel od listwy do korytarza. W takim wypadku będę miał gniazdka 2/3 elektryczne w korytarzu, ale mam teraz pytanie:

1. prawnie, mogę zrobić dziurę wiertłem w tej ścianie i przeprowadzić kabel elektryczny z przedłużacza?
- widziałem że są takie listwy z osobną wtyczką - przeciągam kabel z korytarza przez odwiert do sypialni, tam montuje do końcówki kabla główkę i podłączam do kontaktu

2. jeżeli tak, to czy kabel w tej ścianie 8cm może być tak o przewleczony, czy musi być w jakieś rurce z PCV? Aby było dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne?

3. na co jeszcze muszę zwrócić uwagę? (oprócz prądu - wiadomo, tutaj pełna ostrożność z zabawą prądem)