dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Izolacja fundamentów przeciwwilgociowa

    Cześć. Budowa się zaczyna więc już czas wybrać sposób na izolację przeciwwilgociową. Grunt dosyć dobry, piaski, woda na działce nie stoi.
    Plan jest taki:
    Ławę fundamentową pomalować dysperbitem 1x1 z woda jako grunt, potem samym dysperbitem A następnie papa termozgrzewalna pasek 33cm ( ława ma 50) papa oczywiście pod bloczek betonowy. Czy takie rozwiązanie jest dobre? Może zamiast dyspetbitu coś innego? Jakiś lepik do pap termozgrzewalnych?

    Jako izolacja pionowa dysperbit 1x1 z woda jako Grunt, następnie 2x dysperbit.

    Jako izolacja pozioma między bloczkami A ytongiem tak samo jak izolacja ławy z tym że papa by wystawała kilka cm do wewnątrz budynku.

    Jeszcze mam pytanie odnośnie tego czy na zewnątrz i wewnątrz izolacji pionowej robić tak samo?

    Dziękuję za opinię czy ten pomysł na izolację przeciwwilgociową zda egzamin
    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    moge pomoc.. ale juz tyle razy to bylo omawiane i to juz tyle lat temu.
    niewiele sie zmienilo...
    przeczytaj od deski do deski caly ten watek i wyciagnij wnioski wg wlasnego uznania
    https://forum.muratordom.pl/showthre...a+pionowa+papa
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki. Przeczytałem i w moim przypadku czyli dom bez piwnicy wystarczy izolacja pozioma z papy plus ewentualnie pionowa dysperbit.

    Możesz polecić dobra pape? Czy izolmat plan pye g200 s4,0 bądź izolmat bit 200 s4,0 będą dobre? No i czy dysperbit 1x1 z woda starczy na ławę przed zgrzewaniem tych pap?

    Dzięki za pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony