dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pociągniecie wody do domu

    Hej,

    Nie wiem czy to jest przylacze, ale pociagneli mi dzisiaj wode do domu na budowie.

    Odleglosc to z 10-12 metrow. Dzialka byla uzbrojona, wiec pociagnieli mi to do garazu. Czy to mozna nazwac przylaczem? Jest zasuwa, licznik, koszt materialow plus robocizna (koparka, ktora to wykopala i polozyli rure pod ziemia).

    Wykonawca chce 1800 zl za calosc z materialem. Czy to dobra cena? Bo jestem zielony. Czy to juz jest przylacze i bede mogl robic w przyszlosci instalacje wody w domu? Czy jeszcze cos trzeba porobic

    Wybaczcie pewnie dla wielu glupie pytania. To moja pierwsza budowa

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zgodne z projektem który z kolei jest zgodny z warunkami z wodociągów? Kwity do wodociągów, zgodnie z ich regulaminem, wypełnili?

  3. #3

    Domyślnie

    Przechodziłeś procedurę : warunki przyłączenia>projekt>podpisanie umowy o przyłączenie>wykonanie przyłączenia ? Skoro licznik jest to zakładam, że tak. Tylko czemu do garażu a nie do domu ?
    Potem jeszcze umowa o zaopatrzenie w wodę. Ja miałem sporo dalej i płaciłem sporo więcej więc do ceny się nie odniosę obiektywnie ale wg mnie tanio te 1800zł.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Nic nie wypelnialem, zrobiki wszystko za mnie. Ma mi przyjsc na maila jakies potwierdzenie.
    Pelnomocnictwo maja, wiec moze robili te rzeczy o ktorych piszesz?

    Przed budowa bralem architekta i on wystepowal o jakies warunki chyba, jesli dobrze pamietam, aby dostac zgodena bydowe, ale to chyba inna para kaloszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Czemu do garazu? Nie wiem. Fundamenty dopiero mi zaczynaja robic, uznali ze miejsce na licznik dobre moze? Garaz jest w bryle budynku, wiec to chyba bez wiekszej roznicy?

  6. #6

    Domyślnie

    Jak w bryle budynku to chyba spoko chociaż i tak bym nie chciał.
    Dowiedz się co kto za ciebie tam załatwiał bo to jest najważniejsze.
    Jak jest umowa podpisana i wykonane na podstawie projektu to powinno być ok.
    Architekt na etapie projektu występował o warunki przyłączenia czyli czy ZWiK podłączy wodę w ogóle i na jakich warunkach.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7

    Domyślnie

    A czemu w garazu gorzej? Tak z ciekawosci? Pozniej na etapie instalacji moze sie da to przeniesc?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony