dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    igordemiczew

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-122
    Posty
    6

    Domyślnie Pomoc w lepszym zagospodarowaniu mieszkania

    Witam
    Będę szczęśliwym współwłaścicielem dość dużego mieszkania. Problemem jest jednak mała łazienka i stosunkowo duży korytarz. Łazienka będzie mieć 4,5 m2, a korytarz aż 10m2. Łazienki i kuchni raczej nie da się przestawić, gdyż są tam piony kanalizacyjne. W mieszkaniu planowane są drzwi 90 cm. Myślę nad zmianą na 70 cm przez co można by troszkę zmniejszyć jeden pokój i poszerzyć łazienkę.
    Mieszkanie projektuje w pConie, na razie jestem na etapie nauki tego programu. Zależy mi szczególnie na optymalnym wyborze gniazdek elektrycznych oraz zaprojektowaniu łazienki i kuchni. To później. Na razie muszę coś wymyślić, aby zwiększyć łazienkę, albo jakoś rozsądniej je zaplanować. Dziękuję za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planmieszkania.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	442787  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak będziesz miał dokładniej wrysowane to coś pomogę

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    igordemiczew

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-122
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanierzut.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	442804

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten pokój w salonie był pierwotnie czy został dorysowany?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    P - pralka w szafie w korytarzu.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    igordemiczew

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-122
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pokój w salonie był pierwotnie wyrysowany. Aktualnie są Nas 3 osoby. Być może kiedyś nasz team będzie składał się z 4 osób, więc muszą być te 3 pokoje. Bardziej się Nam podoba propozycja po prawej stronie, jednak nie chcieli byśmy zmniejszać powierzchni kuchni. Fajny jest ten pomysł z tą ścianą w kształcie litery C i umieszczenie w niej szafki.

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    W tym projekcie prawdziwie mały jest salon z ciemną kuchnią. Jeśli wydzielony pokój ma być „zapasowy” to może warto przemyśleć jeszcze raz zagadnienie? Otworzenie salonu (powiększenie go o tę przestrzeń) da nie tylko większe możliwości aranżacyjne, ale też wpłynie bardzo korzystnie na poczucie przestrzeni.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    igordemiczew

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-122
    Posty
    6

    Domyślnie

    W związku z brakiem czasu niestety zrezygnowaliśmy z modyfikacji ścian działowych. Chcemy jedynie umieścić pralkę na korytarzu w czymś ala szafie. Przyszedł czas na montaż elektryki i hydrauliki. Z tego co wiem w łazience musi być układ: wanna, umywalka, sedes. Postanowiłem, że szczególnie elektryka w łazience i kuchni będzie zostawiona dla specjalistów. Mamy 32 punkty elektryczne w domu, każdy dodatkowy kosztować będzie ok. 100 zł brutto. Łazienkę i kuchnię wykończy ktoś inny, ja wolę skupić się na reszcie pomieszczeń i w jak największym stopniu uniknąć zmian kontaktów.
    Podzieliłem przedpokój na 4 części po 95 cm i zamontuje 3 kinkiety od góry. Na wejściu do mieszkania będzie włącznik. Jednym włącza się te 3 kinkiety, drugim "żarówkę" umieszczoną nad gniazdkiem w korytarzu. W salonie planuje 2 punkty świetlne. Co tu można by zmienić?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    igordemiczew

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-122
    Posty
    6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony