dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Jaką kozę wybrać jako awaryjne źródło ogrzewania / 50m2 - jestem zielony w temacie

    Dzień dobry,
    Chciałbym zakupić kozę/kominek, który będę mógł awaryjnie podłączyć jako źródło ogrzewania w mieszkaniu. Mieszkanie jest niewielkie ale piętrowe, ma około 50m2. Budynek wybudowany w 2010r, ocieplony. Posiada ogrzewanie gazowe, pomiędzy pomieszczeniami i piętrami brak drzwi, jest swobodna cyrkulacja powietrza. Przyłącze do podłączenia kominka znajduje się na piętrze.
    Chciałbym zakupić niedrogą, ale wydajną i bezpieczną kozę, którą w razie potrzeby (na przykład braku gazu / awarii pieca gazowego) będę mógł podpiąć i tymczasowo ogrzewać mieszkanie, nie zależy mi na wyglądzie pieca, ma być przede wszystkim bezpieczny, skuteczny i łatwy w obsłudze. Czy budżet do 500zł wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez Karol7171 ; 10-04-2020 o 04:54

  2. #2

    Domyślnie

    Budynek ma tylko dwie kondygnacje, parter i piętro, posiadam osobny przewód kominowy gotowy do przyłączenia kozy, to jest normalny dom tylko mały, nie mówię o mieszkaniu w bloku . Budynek jest już przystosowany do zamontowania kozy/kominka, potrzebuje jedynie wybrać odpowiedni. Stos możesz coś doradzić?

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Aktualnie mamy promocję na piecyk Romotop model EVORA 01 ceramika , kolor biały matowy lub kość słoniowa. Okładzina z kafli ceramicznych ,można podłączyć szczelnie100% powietrza do spalania z zewnątrz budynku, spełnia wymagania Ekoprojektu. Dodatkowo końcówki promocji na jeszcze tańsze modele.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Evora ceramika Kostowiec.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	51,1 KB
ID:	442798  
    Darek B

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200410_164411a.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	442799

    Wygląda to jak na powyższym zdjęciu, zaślepione gotowe przyłącze, podejrzewam, że znajduje się tam pojedynczy przewód kominowy, ale wydaje się być dość szeroki, może jest możliwość włożenia podwójnej rury wewnątrz? Chodzi mi tu o naprawdę awaryjne źródło ogrzewania, w sytuacji, kiedy mamy apokaliptyczny scenariusz, brak gazu i prądu i trzeba ogrzać jakoś mieszkanie Nie mam zamiaru nawet tego podłączać, jeżeli nie będzie takiej potrzeby, piecyk wyląduje w garażu i miejmy nadzieję, że nigdy nie zostanie rozpakowany więc jego wygląd nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia. Jeśli jest przyłącze i da się je wykorzystać, to chcę po prostu mieć taką możliwość.
    Na allegro jest pełno tanich piecyków, jakich kryteriów one nie spełniają, że raczej nie nadają się na takie źródło ciepła? Na przykład ten z poniższego linku:
    https://allegro.pl/oferta/piec-piecy...9kw-8319598972

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol7171 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200410_164411a.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	442799

    Wygląda to jak na powyższym zdjęciu, zaślepione gotowe przyłącze, podejrzewam, że znajduje się tam pojedynczy przewód kominowy, ale wydaje się być dość szeroki, może jest możliwość włożenia podwójnej rury wewnątrz? Chodzi mi tu o naprawdę awaryjne źródło ogrzewania, w sytuacji, kiedy mamy apokaliptyczny scenariusz, brak gazu i prądu i trzeba ogrzać jakoś mieszkanie Nie mam zamiaru nawet tego podłączać, jeżeli nie będzie takiej potrzeby, piecyk wyląduje w garażu i miejmy nadzieję, że nigdy nie zostanie rozpakowany więc jego wygląd nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia. Jeśli jest przyłącze i da się je wykorzystać, to chcę po prostu mieć taką możliwość.
    Na allegro jest pełno tanich piecyków, jakich kryteriów one nie spełniają, że raczej nie nadają się na takie źródło ciepła? Na przykład ten z poniższego linku:
    https://allegro.pl/oferta/piec-piecy...9kw-8319598972
    Stos dobrze Ci radzi....Przepisy to jedno, armagedon to drugie. Oczywiście drogi piecyk spełniający wszystkie współczesne, często naciągane i wydumane wymogi - też grzeje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony