dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Antena satelitarna na elewacji 20 cm styropianu

    Czy ktoś z was ma patent jak przytwierdzić uchwyt i talerz do elewacji ocieplonej 20 cm styropianu? Ściana z betonu komórkowego.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kupujesz kołki 36cm
    https://www.sukces-zamocowania.pl/ak...-dlugie-oferta

    Wiercisz otwory.
    Kupujesz rurkę - miedzianą, nierdzewną, lub jak w moim przypadku PP po instalacji wod-kan. Średnica taka, by wszedł w nią kołek rozporowy.
    Przycinasz na 20,5, 21cm. Tak, aby weszła w styropian, oparła się na murze i wystawiła ponad tynk 2-3mm.
    Dzięki temu uchwyt anteny dokręcasz do do rurek, rurki przenoszą obciążenie na mur.

    Uwaga - sposób sprawdzony przeze mnie na murze z silikatu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Silikat ok ale beton komórkowy jest niestety zbyt miękki dla rurki np. miedzianej z cienkimi ściankami.
    Jedyna opcja w tym przypadku kotwa chemiczna i tulejka dystansowa np. z poliamidu.
    https://allegro.pl/oferta/tuleja-pol...ant=7485193764
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Silikat ok ale beton komórkowy jest niestety zbyt miękki dla rurki np. miedzianej z cienkimi ściankami.
    Jedyna opcja w tym przypadku kotwa chemiczna i tulejka dystansowa np. z poliamidu.
    https://allegro.pl/oferta/tuleja-pol...ant=7485193764
    Myślę, że rura PP gazobetonu też nie naruszy
    https://www.castorama.pl/rura-pp-20-...-id-17775.html

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Odświeżam wątek.

    Znajoma architektka podpowiedziała mi, że można przymocować do ściany klocek na cztery kołki, a potem do tego klocka na kolejne cztery kołki zamocować rurę. Tak się robiło kiedyś w Niemczech w budynkach pasywnych. Ktoś może próbował tego sposobu?

    Jest też np coś takiego: https://allegro.pl/oferta/plyta-uchw...hoCjU8QAvD_BwE
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Napiszę, co postanowiłem.

    Antenę przymocuję poniżej elewacji mieszkalnej, czyli będzie mocowana w części piwnicznej, a kołki będą przechodziły przez 5 cm XPS-a do ściany betonowej. Zalety: dobry dostęp do antenty, silne mocowanie do ściany, nad anteną będzie okap (brak korozji), talerz będzie osłonięty od wiatru zachodniego, który przesuwa sąsiadom ich talerze. Same plusy.

    Przy okazji: jestem krótkofalowcem i miałęm podobny problem z mocowaniem masztów anten KF i UKF. Po konsultacji z kolegami z klubu najlepsza opcją jest postawienie osobnego masztu w ogródku i doprowadzenie do niego przewodu pod ziemią. Sam maszt powinien stać na izolatorach ceramicznych - wtedy nie podlega pod przepisy o masztach, bo okazuje się, że jest anteną, a anteny mogą mieć dowolne długości
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7

    Domyślnie

    Najlepiej zamontować przed wykonaniem elewacji. Montaż dwumiejscowy w pionie, każdy na 3 -4 śruby i nic ci się nie ruszy,....

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nie jest to niestety takie proste, bo jeżeli montaż ma być do ściany o konstrukcji drewnianej, obitej płytą MFP 15 mm, to drgania będą sie przenosić na konstrukcję. Wiem to od praktyków.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie jest to niestety takie proste, bo jeżeli montaż ma być do ściany o konstrukcji drewnianej, obitej płytą MFP 15 mm, to drgania będą sie przenosić na konstrukcję. Wiem to od praktyków.
    Mocujesz tam gdzie za MFP są belki konstrukcyjne, patrzając aby na kierunku nie było drzew które podrosną i za kilka lat będzie problem od wiosny.
    Antena nie powinna być niżej niż 2-3m nad ziemią. Powód prozaiczny - aby z ziemi ręką nieuzbrojoną nie dało się UKRASĆ LNB. Kto stracił jeden ten wie. A kto miał więcej (np. zez) , ten zgrzyta zębami na samo wspomnienie.

  11. #11

    Domyślnie

    Fisher thermax?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony