dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Dostosowałem metraż do ceny za m2. Wychodzi mi 140m2 po podłodze, dach typu stodoła, nachylenie 35 stopni. Wymiary po obrysie 8,7x9,6 a więc powinno się dać zrobić dach na dość ekonomicznej w budowie konstrukcji.

    Liczę do 4300zł/m2 za stan "do wprowadzenia". Stan do wprowadzenia to wg mnie dół pod klucz, a góra w deweloperskim. Mam nadzieję, że za te pieniądze zrobię więcej jak minimum.

  2. #22

    Domyślnie

    Przy okazji mam pytanie dot. wielkości kotłowni.
    W innych wątkach przeczytałem, że minimalna kubatura pomieszczenia na kocioł gazowy to 6,5 m3. Przy wysokości 2,7m daje to powierzchnie ok. 2,5m2.

    Minima to minima, mam bardziej pytanie do Was jak duża powinna być kotłownia, gdzie chciałbym oprócz pieca zamontować zasobnik na wodę oraz ewentualnie rekuperator. Metraż zmniejszyłem znacznie względem pierwszego posta, i kotłownia wychodzi mi o wymiarach 1,6x2,2.

    Inna sprawa - czy w takiej kotłowni gazowej zwyczajowo montuje się ogrzewanie czy jest tu podobnie jak przy piecach na paliwo stałe, że piec sam w sobie nagrzewa pomieszczenie?

  3. #23

    Domyślnie

    Ja właśnie wybudowałem Dom w Idaredach 5 (190m2 po podłodze, dach typu stodoła) pracowni Archon, trudne warunki gruntowe (wysoki poziom wody + glina). Odbiór był na początku 2020 roku.

    Aktualnie w kosztorysie na stronie "średnie koszty budowy SSZ" - 273 300,00 zł netto -> 295164zł z VAT.
    O ile dobrze pamiętam w kosztach SSZ jest koszt projektu, adaptacji, geodety itd.
    Ja wydałem 275.000zł:

    - płyta fundamentowa z 20cm XPS pod płytą + rurki ogrzewania w płycie + drenaż, wymiana gruntu na 80mc głębokości: 70tyś (620zł za m2 :/)
    - okna, rolety elektryczne, 2x drzwi zewnętrzne, brama garażowa + somfy tahoma premium (możliwość sterowania bramą i roletami telefonem lub głosowo za pomocą asystenta Google z dowolnego miejsca na świecie) : 55tyś
    - na dachu dachówka ceramiczna płaska, ogólnie przyzwoita jakość materiałów, system zlecony.

    Oczywiście gdy ja się budowałem były niższe ceny niż teraz. Generalnie uważam, że Archon podaje realne kwoty i to w całkiem dobrym standardzie (czyli nie liczą najgorszych okien, blachy na dachu itd).

    Na stan deweloperski poszło u mnie 530tyś z tym, że takie rzeczy jak elektryka, kanaliza, woda, wełna na poddaszu, sufity podwieszane, wentylacja mechaniczna zrobiłem sam z pomocą innych osób za bardzo niską cenę robocizny. Ogrzewanie podłogowe, montaż pompy ciepła, elewacje, tynki, posadzki robiły ekipy.
    Dom spełnia wymogi WT 2021, parapety zewnętrzne z granitu, tynk caparol - przyzwoita jakość materiałów. Za ogrzewanie w lutym wyszło jakoś 200zł.

    Cały dom (bo jeszcze łazienka na górze nie jest dokończona, nie ma kostki jest tylko utwardzenie + obrzeża itd.) i pod klucz z meblami (standard dobry), kostką, ogrodzeniem będzie kosztować około 675tyś. Swoją pracę + pracę znajomych wyceniam minimum na + 50tyś. Także realnie bez kosztu działki minimum 725tyś - tyle trzeba było liczyć za dobry standard. Teraz ceny są wyższe, więc myślę, że warto założyć 4000-4500zł za m2 po podłodze pod klucz jeśli wszystko zlecamy - wchodzisz i mieszkasz (czyli kompletna kuchnia, umeblowany salon, sypialnie, kostka, ogrodzenie, taras, szyld z adresem domu i skrzynka na listy - wbrew pozorom sporo wydaje się na takie "drobne" rzeczy).

    Edit: dodam jeszcze, że ja u siebie liczyłem wszystkie koszty, jak kupiłem np. wkręty za 7zł to doliczałem je do kosztu budowy. Tak samo wywóz śmieci. Nie liczyłem jednak prądu budowlanego i wody.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 17-04-2020 o 09:57

  4. #24

    Domyślnie

    Podłączę się na ile szacowalibyscie koszty od SSZ do deweloperki, dom około 115 metrów? Media do podłączenia z ulicy. Zakładamy, że wszystko robi ekipa.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ja właśnie wybudowałem Dom w Idaredach 5 (190m2 po podłodze, dach typu stodoła) pracowni Archon, trudne warunki gruntowe (wysoki poziom wody + glina). Odbiór był na początku 2020 roku.

    Aktualnie w kosztorysie na stronie "średnie koszty budowy SSZ" - 273 300,00 zł netto -> 295164zł z VAT.
    O ile dobrze pamiętam w kosztach SSZ jest koszt projektu, adaptacji, geodety itd.
    Ja wydałem 275.000zł:
    To ja napisze jak to u mnie. Dom po podlodze okolo 180m2 tez niedawno odebrany, ale faktycznie jeszcze bez elewacji i styropianu.Pod Warszawa. Podwojny mur z gazobetonu, welna w srodku, dach ocieplony welna 25cm, tynki, wylewki, sciany pomalowane, kuchnia zrobiona i wyposazona, dol domu umeblowany, deska podlogowa, gora nieumeblowana, deska podlogowa.Ogolnie dom wykonczony i wyposazony , gotowy do zamieszkania. Calosc w takim stanie to ok 350 tys zl. Do pelni szczescia tylko elewacja zostala, ale sie ciagnie bo nie moge znalezc ludzi do jej zrobienia w normalnej cenie. Duzo robilem sam, i elewacje tez mialem robic sam, ale chce wziac dotacje na ocieplenie i musi byc rachunek, wiec nie moge robic sam. Sasiedzi robili na jesieni elewacje i dali 40zl/m2 a ja teraz otrzymuje oferty od spekulantow na nawet 180zl/m2 bez materialu. Ale predzej zrezygnuje z dotacji i sam zrobie niz dam takie pieniadze za prosta robote.
    Ogolnie rozbieznosc cen w budowie domu jest ogromna, czesto 3-4 razy za te same metry. Trzeba szukac ekip i nie brac pierwszej z brzegu. Ja zawsze biore 2-3 wyceny a jak sa rozbiezne to szukam dalej az uzyskam pelen obraz rynku. Polak za ocieplenie dachu chcial 40zl/m2 a ukrainiec nawet 160zl/m2. Za te sama robote. Takze mozliwosci do przeplacenia sa ogromne.
    Ocieplenie dachu robily mi az trzy ekipy. Pierwsza wyrzucilem po miesiacu. 4-6 ludzi przez miesiac nie zrobilo nawet stelarza pod plyty. Druga ekipa po 2 tygodniach zapadla sie pod ziemie. Nawet narzedzia zostawili i zero kontaktu. Trzecia dokanczala,ale nie dokonczyla. Czesc szpachlowania i malowanie musialem robic sam.
    Rodzice budowali dom dwadziescia lat temu i jak widza jakich ja mam teraz "fachowcow" to nie moga uwierzyc w to co sie dzieje na mojej budowie. Wzialem glazurnika. Plytki podlogowe zaczal ukladac na placki. Ja mu mowie"beda pekac, klej ma byc na grzebien i po calej powierzchni plytki". A ten kladzie na placki. Zaczalem wypytywac o doswiadczenie, okazalo sie , ze on jest elektrykiem , a ze nie bylo roboty dla elektryka to szef mu kazal isc ukladac plytki. Wypier....em i w koncu cale plytki ukladalem sam.
    Ogrzewanie grzejnikowe kladlem sam, tylko piec gazpwy mi ktos instalowal bo gwarancje chcialem. Za gaz, caly gaz z gotowaniem, place 2000-2500zl rocznie. A nie mam jeszcze styropianu. Do pradu mam panele na dachu. Instalowane z dotacja 50%.
    Do wykonczeniowki napisalem sobie program, ktory mi skanuje kilka sklepow budowlanych i podaje ceny i przeceny materialow. Deske podlogowa z cena sklepowa 240zl/m2 kupilem za 48zl. Glazure kupilem przeceniona o 75%, lodowke o 30%, piekarnik o polowe, umywalki o polowe. Wszystko markowe. Naprawde niewiele rzeczy z wykonczeniowki i wyposazenia kupowalem po normalnych cenach. Ale to tez wymaga "wyczekania" momentu. Nie mozna tego robic w ten sposob, ze "jade dzisiaj kupic wanne", bo kupisz drogo. Moj program skanowal ceny a jak tylko cos sie pojawilow dobrej przecenie to dawal mi znac i wtedy jechalem. To musi trwac, pol roku kupowalem piekarnik, 4 miesiace deske podlogowa. Ale jakby podliczyc wyposazenie po normalnych cenach to wyszloby drozej niz caly dom.
    Ostatnio edytowane przez polcad ; 27-04-2020 o 23:52

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    polcad , podzielisz się tym programem? jest gdzieś na githubie?

  7. #27

    Domyślnie

    Nie sądzę, żeby polcad miał się dzielić programem, w który na pewno włożył sporo swojej pracy.

  8. #28

    Domyślnie

    Cześć Polcad,

    Piszę do Ciebie z pytaniem czy chciałbyś podzielić się swoim narzędziem do wyszukiwania cen produktów w sklepach budowlanych, tak aby kolejna osoba nie nabijała kasy nieuczciwym sprzedawcom... w jak to nazwałeś "normalnych" cenach.
    Widziałem Twój post na forum odnośnie kosztów budowy 2020.
    Nie raz już dałem się naciągnąć na sprawy typu zawiasy droższe o 5 zł, gwoździe itd.
    Jadę do innego sklepu po pierdołę i mnie to strasznie irytuje bo akurat w sklepie X jest taniej o 50% produkt w normalnej cenie niż coś co kupiłem na promocji w sklepie Y. Dla mnie to dopiero początek, jednak tak jak i Ty chciałbym "wyczekiwać" moment na dobre zakupy.
    Wydaje mi się, że pewnie nie chciałeś przepłacać i nabijać kasę "zepsutej/rozpieszczonej" branży budowlanej, stąd świetny pomysł na program.
    Gdybym ja tak postępował z klientami to nie miałbym pracy - przykład zamawiam deski w tartaku, a rozmowa na telefonie taka, że prawie musiałem się prosić aby mnie obsłużono. Dzisiaj w tej branży klient/inwestor czuje się jak frajer, który musi dać się przekręcić, a jak Ty się nie dasz to ktoś się znajdzie...
    Fajnie, że jest więcej osób, które chcą się przeciwstawić nabijaniu w butelkę, może powoli ta branża wejdzie na właściwe tory bo cierpią klienci i uczciwi sumienni wykonawcy.

    Tutaj Twój post do którego się odnoszę:
    Cytat Napisał polcad Zobacz post
    To ja napisze jak to u mnie. (...)
    Do wykonczeniowki napisalem sobie program, ktory mi skanuje kilka sklepow budowlanych i podaje ceny i przeceny materialow. Deske podlogowa z cena sklepowa 240zl/m2 kupilem za 48zl. Glazure kupilem przeceniona o 75%, lodowke o 30%, piekarnik o polowe, umywalki o polowe. Wszystko markowe. Naprawde niewiele rzeczy z wykonczeniowki i wyposazenia kupowalem po normalnych cenach. Ale to tez wymaga "wyczekania" momentu. Nie mozna tego robic w ten sposob, ze "jade dzisiaj kupic wanne", bo kupisz drogo. Moj program skanowal ceny a jak tylko cos sie pojawilow dobrej przecenie to dawal mi znac i wtedy jechalem. To musi trwac, pol roku kupowalem piekarnik, 4 miesiace deske podlogowa. Ale jakby podliczyc wyposazenie po normalnych cenach to wyszloby drozej niz caly dom.
    Pozdrawiam,
    Sakufate

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał polcad Zobacz post
    Calosc w takim stanie to ok 350 tys zl. Do pelni szczescia tylko elewacja zostala
    Metrażowo mamy podobny dom. Mam wykończony parter pod klucz a góra pomalowana i zrobiona podłoga bez mebli, nie ma docelowych schodów, jest tylko jedna łazienka. Właśnie sprawdziłem, że sama budowa tj. bez działki, ogrodzenia i utwardzenia terenu kosztowała mnie 570,5tyś (z przyłączami i papierami). Elewacje mam ukończoną, zastanawiam się skąd aż taka rozbieżność w cenie - 220,5tyś to w sumie sporo kasy. Wszystko co kupowałem również szukałem w jak najniższych cenach, dzwoniłem po hurtowniach i szukałem jak najtaniej. Wiele rzeczy kupiłem przez internet, gdzie ceny były czasami nawet 2 razy niższe niż w lokalnym sklepie budowlanym.
    Z robocizną podobnie - jak nie mogłem nikogo znaleźć za przystępną cenę to robiłem sam (np. gres kładłem też sam). Także naprawdę zastanawiam się skąd aż taka różnica. Ja co prawda żadnego programu do monitorowania cen nie miałem, natomiast te droższe rzeczy co kilka dni sam monitorowałem jak zmieniają się ceny. No i np. w lokalnym sklepie gres, który mam na wszystkich podłogach w całym domu kosztował 140zł za m2. Ja go kupowałem przez internet w cenach od 85 do 92zł za m2. Za sam gres na podłogi + płytki do łazienki + ściana ze schodami w gresie zapłaciłem 23078,52zł (razem z klejem i krzyżakami). U Ciebie to by było 6,7% kosztów budowy domu za same podłogi i płytki do łazienki. Kuchnię kupiłem przez internet po niskiej (w porównaniu do stolarza) cenie. Sam ją składałem, robiłem otwory w blacie itd. Koszt kuchni na blumie w tym 2 systemy (innej firmy) do szafek narożnych, cargo, łącznie 17 szuflad blum + 3 gniazdka wysuwane z blatu, 3 przedłużacze 220v, jeden przedłużacz 400v do kuchenki indukcyjnej - 14808,98zł Do tego: lodówka do zabudowy, pochłaniacz, zmywarka, płyta indykcyjna - około 6tyś. Czyli sama kuchnia (jeszcze muszę dokupić piekarnik i mikrofalę) kosztowała 21tyś, czli 6% tego co Ty wydałeś na dom. Także u mnie same kafle i kuchnia wyszły prawie 13% tego co Ty wydałeś na cały dom. Te rzeczy kupiłem po możliwie jak najniższych cenach - nawet jak teraz sprawdzam koszt lodówki, płyty indukcyjnej itd. to w sklepach internetowych są wyższe ceny, kupiłem to wszystko w promocjach.
    Inne koszty - pompa ciepła z dotacją z programu czyste powietrze wraz z całą kotłownią kosztowała 19.500zł, wentylacja mechaniczna około 15tyś (praca własna). Tak sobie myślę, że za pompa, wentylację, kuchnie oraz taką ilość gresu - wydałem naprawdę mało. Ale co z tego skoro Ty wydałeś 220tyś mniej niż ja (licząc elewacje za 30tyś to 190tyś mniej). Ciekawe skąd się biorą takie rozbieżności. O ile zapisywałeś i nie robisz z tego tajemnicy to podaj ile Cię kosztowała kotłownia, czy masz wentylacje mechaniczną jeśli tak to ile? Ile kompletna kuchnia, ile podłogi w całym domu + płytki do łazienki + elementy ozdobne na ścianach jeśli masz.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Koszt kuchni na blumie w tym 2 systemy (innej firmy) do szafek narożnych, cargo, łącznie 17 szuflad blum + 3 gniazdka wysuwane z blatu, 3 przedłużacze 220v, jeden przedłużacz 400v do kuchenki indukcyjnej - 14808,98zł Do tego: lodówka do zabudowy, pochłaniacz, zmywarka, płyta indykcyjna - około 6tyś. Czyli sama kuchnia (jeszcze muszę dokupić piekarnik i mikrofalę) kosztowała 21tyś
    Ile masz metrów kuchni, że wyszło aż tyle na składanych meblach z internetu ? Ile powiedział stolarz jak to nie tajemnica ?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Ile masz metrów kuchni, że wyszło aż tyle na składanych meblach z internetu ? Ile powiedział stolarz jak to nie tajemnica ?
    Wiele zależy od ilości szuflad, systemów i producenta - blum jak wiadomo do tanich nie należy, jednak wolę raz kupić i się nie martwić, że nagle przestanie coś działać. Tak jak pisałem mam 17 szuflad na blumie - same szuflady sporo kosztowały. Takie zwykłe szafki bez szuflad i systemów to są tanie. Ale odpowiadając na Twoje pytanie to mam 10,4 mb. zabudowy kuchennej. Jeszcze zapomniałem uwzględnić zlew z baterią - 800zł.
    Nie wiem ile stolarz by zaśpiewał i nawet nie wołałem na wycenę bo kilku znajomych zlecało niedawno kuchnie i ceny były kosmiczne. Cała kuchnia już z piekarnikiem i mikrofalą, kompletnym sprzętem AGD wyjdzie około 25tyś. Mowa o szafkach i sprzęcie, bez podług, farb, kontaktów, gniazdek, lamp itd.

    Dodam, że to meble z internetu na wymiar pod klienta. Samemu sobie wybierasz frony, rozmiary szafek, systemy itd.

    Podobna kuchnia z Ikea kosztowała 17,5tyś, również do samodzielnego złożenia, tylko tam były zaślepki a u mnie wszystko pod wymiar co do milimetra można określić.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 19-05-2020 o 10:38

  12. #32

    Domyślnie

    @Frofo007

    Sam robiłeś korpusy z płyty meblowej, czy kupowałeś już gotowe??

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Wiele zależy od ilości szuflad, systemów i producenta - blum jak wiadomo do tanich nie należy, jednak wolę raz kupić i się nie martwić, że nagle przestanie coś działać. Tak jak pisałem mam 17 szuflad na blumie - same szuflady sporo kosztowały. Takie zwykłe szafki bez szuflad i systemów to są tanie. Ale odpowiadając na Twoje pytanie to mam 10,4 mb. zabudowy kuchennej. Jeszcze zapomniałem uwzględnić zlew z baterią - 800zł.
    Nie wiem ile stolarz by zaśpiewał i nawet nie wołałem na wycenę bo kilku znajomych zlecało niedawno kuchnie i ceny były kosmiczne. Cała kuchnia już z piekarnikiem i mikrofalą, kompletnym sprzętem AGD wyjdzie około 25tyś. Mowa o szafkach i sprzęcie, bez podług, farb, kontaktów, gniazdek, lamp itd.

    Dodam, że to meble z internetu na wymiar pod klienta. Samemu sobie wybierasz frony, rozmiary szafek, systemy itd.

    Podobna kuchnia z Ikea kosztowała 17,5tyś, również do samodzielnego złożenia, tylko tam były zaślepki a u mnie wszystko pod wymiar co do milimetra można określić.
    No to faktycznie, ale wiesz czasem jak dobrze poszukasz to możesz znaleźć coś ciekawego od stolarza. Ew właśnie jak pisałeś IKEA.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niedzielny_89 Zobacz post
    @Frofo007

    Sam robiłeś korpusy z płyty meblowej, czy kupowałeś już gotowe??
    Nie, szafki przyjechały już gotowe do montażu. Obklejone, wycięte miejsca na montaż zawiasów itd. Trzeba było tylko pobawić się z wkrętarką.

    tentypmich: u stolarza wydałbym 10-15tyś więcej. U Ikea 2,5tyś. Więc po co przepłacać

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    polcad , podzielisz się tym programem? jest gdzieś na githubie?
    Sprawdź
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-05-2020 o 22:33

  16. #36

    Domyślnie

    A gdzie kupowałeś?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niedzielny_89 Zobacz post
    A gdzie kupowałeś?
    iform com pl

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    iform com pl
    Dzięki. Kiedyś chyba ich widziałem.

    Inna sprawa, że niestety dla mnie odpadają ze względu na wysokość szafek dolnych. Zrobiłem z IKEI (wysokość z nóżkami 88cm + blat 3cm) i drugi raz chętnie zrobiłbym jeszcze wyższe.

    Raz, że masz więcej miejsca na pierdoły kuchenne, a dwa, że są wygodniejsze w użytkowaniu bo trzeba aż tak się garbić.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niedzielny_89 Zobacz post
    Inna sprawa, że niestety dla mnie odpadają ze względu na wysokość szafek dolnych. Zrobiłem z IKEI (wysokość z nóżkami 88cm + blat 3cm) i drugi raz chętnie zrobiłbym jeszcze wyższe..
    Ja mam 87cm + blat 3,8cm. Nóżki wysokie na 15cm. Więc wysokość taka jak u Ciebie. Dla mnie w sam raz, ale dla mojej kobiety (160cm wzrostu) wyższe byłyby już wykluczone.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Witam
    pytanie do polcad skąd chcesz dostać dotację na ocieplenie , bo wykańczam dom .
    Z programu czyste powietrze się nie da bo na termomodernizację załapują się tylko stare domy , nowo budowane nie , tak samo jest z zakupem ogrzewania , od 1 stycznia się nie należy dla nowych domów , jedynie można dostać pożyczkę na fotowoltaikę
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony