dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Możesz szybko zgłosić zakonczneie budowy i odliczyć 17/32% od dochodu w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatki musisz ponieśc do końca 2021 roku a odliczyć możesz do 2024 limit wydatków 53 tys można również odliczyć PC i PV okna dzwi i wszelkie materiały izolacyjne.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Możesz szybko zgłosić zakonczneie budowy i odliczyć 17/32% od dochodu w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatki musisz ponieśc do końca 2021 roku a odliczyć możesz do 2024 limit wydatków 53 tys można również odliczyć PC i PV okna dzwi i wszelkie materiały izolacyjne.

    No nie jestem pewien, czutając np https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/...w-budowie.html
    chyba że kierownik budowy nadstawi karku i podpisze zakonczenie budowy mimo jej nie zakonczenia bo bez ocieplenia jest niezgodna z projektem i wydanym nań pozwoleniem.
    Oprócz tego wyjaśniałem kwestie dofinansowania zakupu pompy ciepla , i można było dostać dopłatę tylko do końca 2019 r dla nowych domów , od 2020 obowiązują wytyczne ekoprojekt 2021 czy jakoś tak i domy oddawane do użytku po 1 stycznia 2020 musza spełniać wymagania budowlane na rok 2021 i dopłaty nie obowiązują ale jak się Wam udaje jakoś ominąć te przepisy to gratuluję .
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Moje orientacyjne koszty, wymiana gruntu i nasyp + metr ponad poziom 12 tyś, płyta fundamentowa pełna zbrojona fi 12 góra dół gr. 25 cm ok 100 M2 z ogrzewaniem podłogowym, chudziak 20 cm, xps 20cm, bok 10 cm. Folia 120 M2 PVC gr 1 mm łącznie 40000 zł, murowanie ścian nośnych ytong energo plus 36,5 cm, ścianki działowe, strop lany plus lane schody 82000zł, konstrukcja dachu, rzeźbienie krokwi, plus deskowanie, papowanie papa pv250 22000 zł, okna plus drzwi wejściowe 24000zł. Łącznie 180000 zł za dom o powierzchni 112 m użytkowych, Armanda xs

  4. #44

    Domyślnie

    Ten temat wpędzi w kłopoty z rozgrzebaną budową niejednego człowieka. A dlaczego? Bo jeden z użytkowników, który chwali się jak tanio zbudował nie chciał dać namiarów na tak tanią ekipę bo ona to zrobiła tylko po znajomości. Dlatego na takie tematy należy patrzeć przez palce. Jednej albo drugiej osobie na dziesięciu się uda bo ma kogoś po znajomości i się pochwali jak to tanio wybudował a pozostałych ośmiu będzie się w trakcie budowy zastanawiać czemu jemu się nie udaje.

    PS czy jest szansa na odzyskanie konta jak utraciło się dostęp do maila?

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.377

    Domyślnie

    Moge podać ile ja płaciłem za SSO (bez konstrukcji dachu), bo tyle mam teraz zrobione (start wrzesień 2020): 160 tys. PLN za 120m2 zabudowy, parterówka.
    Razem, usługa kompleksowa (rbocizna+matreriał) mnie nic nie interesuje (tzn. poza codziennym nadzorem) firmą nie najtańszą ale też nie najdroższą w moim regionie. W tym normalna hydroizolacja nie żadne dysperbity, fundamenty tradycyjne ławy, ściany silikaty, strop gęstożebrowy.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Moge podać ile ja płaciłem za SSO (bez konstrukcji dachu), bo tyle mam teraz zrobione (start wrzesień 2020): 160 tys. PLN za 120m2 zabudowy, parterówka.
    Razem, usługa kompleksowa (rbocizna+matreriał) mnie nic nie interesuje (tzn. poza codziennym nadzorem) firmą nie najtańszą ale też nie najdroższą w moim regionie. W tym normalna hydroizolacja nie żadne dysperbity, fundamenty tradycyjne ławy, ściany silikaty, strop gęstożebrowy.
    z jakiego projektu budujesz? Miałeś w projekcie strop gęstożerowy czy wiązary i zmieniałeś?

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.377

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    z jakiego projektu budujesz? Miałeś w projekcie strop gęstożerowy czy wiązary i zmieniałeś?
    Projekt indywidualny.
    Jak zacząłem myśleć o budowie to koncepcja wiązarów mi się spodobała. Ale nie chciałem sufitów podwieszanych a bez sufitów odkryte wiązary nie wyglądają zbyt atrakcyjnie (np. płytki kolczaste). W międzyczasie kombinowałem z izolacją dachu nakrokwiową PIR, by całkiem odsłonić konstrukcję więźby dachowej, ale żeby to faktycznie dobrze wyglądało to musiałaby być i tak więźba tradycyjna z drewna struganego - generalnie koszty w kosmos.
    Jeszcze zanim trafiłem do architekta ze swoją koncepcją doszedłem do wniosku, że przy mojej parterówce bardziej oszczędne rozwiązanie to ocieplenie stropu i poddasze nieużytkowe, a to najwygodniej będzie zrobić na stropie betonowym czy gestożebrowym, ale jak mówię przede wszystkim chciałem uniknąć sufitów podwieszanych.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Projekt indywidualny.
    Jak zacząłem myśleć o budowie to koncepcja wiązarów mi się spodobała. Ale nie chciałem sufitów podwieszanych a bez sufitów odkryte wiązary nie wyglądają zbyt atrakcyjnie (np. płytki kolczaste). W międzyczasie kombinowałem z izolacją dachu nakrokwiową PIR, by całkiem odsłonić konstrukcję więźby dachowej, ale żeby to faktycznie dobrze wyglądało to musiałaby być i tak więźba tradycyjna z drewna struganego - generalnie koszty w kosmos.
    Jeszcze zanim trafiłem do architekta ze swoją koncepcją doszedłem do wniosku, że przy mojej parterówce bardziej oszczędne rozwiązanie to ocieplenie stropu i poddasze nieużytkowe, a to najwygodniej będzie zrobić na stropie betonowym czy gestożebrowym, ale jak mówię przede wszystkim chciałem uniknąć sufitów podwieszanych.
    Właśnie też się mocno nad tym zastanawiam co wybrać wiązary czy strop betonowy, akurat w tych dwóch projektach które mi się podobają są zastosowane wiązary, więc dochodzi zmiana przy adaptacji + konstruktor. Nie wiem też jak to wyjdzie cenowo, na te projekty wiązary z montażem dostałem kilka wycen między 24-27 tyś zł netto.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.377

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Właśnie też się mocno nad tym zastanawiam co wybrać wiązary czy strop betonowy, akurat w tych dwóch projektach które mi się podobają są zastosowane wiązary, więc dochodzi zmiana przy adaptacji + konstruktor. Nie wiem też jak to wyjdzie cenowo, na te projekty wiązary z montażem dostałem kilka wycen między 24-27 tyś zł netto.
    Ja mam policzone strop + wieniec: 28 tys. (materiał+robocizna+sporo przepustów pod wentylację). Więc w sumie podobnie. Pozostaje otynkować, a przy wiązarach musiałbym robić sufit podwieszany, więc pewnie wyjdzie podobnie. Sufit podwieszany łatwiej wykonać samemu niż tynkować, więc tu może być oszczędność.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Ja mam policzone strop + wieniec: 28 tys. (materiał+robocizna+sporo przepustów pod wentylację). Więc w sumie podobnie.
    Dodaj jeszcze więźbę.
    Strop monolityczny + więźba z certyfikowanego drewna wyjdzie znacznie drożej. Z niecertyfikowanego - niewiele drożej.
    Ale strop monolityczny, poza kosztem, ma same przewagi. Wycisza, usztywnia, zwiększa bezpieczeństwo pożarowe, powiesisz co chcesz gdzie chcesz.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.377

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dodaj jeszcze więźbę.
    Fakt.
    Więźba na dach dwuspadowy 40st bez deskowania. Mam wycene z dobrej firmy: 7 tys. robocizna + 8,5 tys. materiał (drewno z transportem i mocowania).
    Mam też inne wyceny, ale na komplet z pokryciem dachu, więc trudno oszacować samą konstrukcję.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    No czyli mamy 36 tyś zł. Wiązary na dach kopertowy 183m2/200m2 miałem wyceny tak jak pisałem wyżej 24-27 tyś zł netto razem z transportem i robocizną.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podsumowując
    - strop betonowy + więźba 43 tyś
    - wiązary - ok 27-28 tyś
    Wychodzi 15 koła różnicy

    Ale - sufit betonowy tynkujesz za ok 40 zł/m2, sufity podwieszane to ok 100 zł/m2. Przy 100m2 masz 6k w plecy przy wiązarach.
    Przy wiązarach: jeśli chcesz móc chodzić po strychu, to przydałoby się strop zadeskować - koszt jakieś 3-4 tyś. Jeśli chcesz jakiś stryszek na graty - to parę płyt OSB podłogę, jakieś legary - licz kolejne 2 tysiące.

    Przy stropie betonowym będziesz miał ścianki nośne wewnątrz domu - wyjdzie trochę więcej bloczka na fundamenty - koszt jakieś max 2 tyś.

    Ogólnie, do stropu betonowego dołożysz pewnie z 10 tys. względem wiązarów, ale jak pisał Kaizen - to rozwiązanie znacznie lepsze.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Podsumowując
    - strop betonowy + więźba 43 tyś
    - wiązary - ok 27-28 tyś
    Wychodzi 15 koła różnicy

    Ale - sufit betonowy tynkujesz za ok 40 zł/m2, sufity podwieszane to ok 100 zł/m2. Przy 100m2 masz 6k w plecy przy wiązarach.
    Przy wiązarach: jeśli chcesz móc chodzić po strychu, to przydałoby się strop zadeskować - koszt jakieś 3-4 tyś. Jeśli chcesz jakiś stryszek na graty - to parę płyt OSB podłogę, jakieś legary - licz kolejne 2 tysiące.

    Przy stropie betonowym będziesz miał ścianki nośne wewnątrz domu - wyjdzie trochę więcej bloczka na fundamenty - koszt jakieś max 2 tyś.

    Ogólnie, do stropu betonowego dołożysz pewnie z 10 tys. względem wiązarów, ale jak pisał Kaizen - to rozwiązanie znacznie lepsze.
    A jak wygląda jeszcze kwestia docieplenia stropu betonowego? Na strychu muszę rozkładać styropian i potem na to jeszcze wylewka?

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    A jak wygląda jeszcze kwestia docieplenia stropu betonowego? Na strychu muszę rozkładać styropian i potem na to jeszcze wylewka?
    Albo tak, albo wersja ekonomiczna - rozkładasz wełnę z rolki
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Ale dylatuje się jakoś styropian czy wełnę? Idą na to kantówki? Aby po tym chodzić też pewnie jakieś koszta trzeba ponieść?

  17. #57

    Domyślnie

    Nie wiem czy to zda egzamin, ale myślałem o styropianie na stropie i żeby nie robić wylewki (strych nie jest użytkowy, tylko tyle co przez wyłaz strychowy będzie można wejść) tylko zaciągnąć to klejem i siatką do styropianu. Chodzić po tym będzie raczej można a i styropian nie będzie narażony na warunki atmosferyczne, ewentualnie to jeszcze zagruntować.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli strych nieużytkowy, to można po prostu rozłożyć wełnę i tyle. Nie ma potrzeby przykrywania tego czymkolwiek, chyba że dla estetyki najtańszą membraną.
    Ewentualnie jak chcemy stryszek na graty, to na części dać legary i na to płytę OSB. Chyba, że chcesz chodzić po całości, to wtedy tak na całość - tylko po co?

    Ze styropianem i klejem też mogłoby być, ale obawiam się, że do przy chodzeniu nawet siatka z klejem będzie pękać na łączeniach. Jabyś chciał na części jakiś stryszek, to też rzuciłbym na to jeszcze OSB

    Ogólnie wełna w takim wypadku wychodzi taniej niż styropian.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  19. #59

    Domyślnie

    Wełna pyli i generalnie jest syfem. Jesli będzie tam ktoś chodził choćby raz na dwa tygodnie to trzeba dać styropian i czymś przykryć, chocby najcieńszym osb.

  20. #60

    Domyślnie

    Zostało trochę desek po szalowaniu stropu, nadają się na to, czy bez impregnacji to lepiej nie kombinować?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony