dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61

    Domyślnie

    Deski pod dachem mogą lezeć setki lat i nic im nie bedzie, dopoki nie bedzie tam wilgoci.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamaj.9 Zobacz post
    Wszystkim budującym dom polecam korzystać z jakiegoś narzędzia
    Stówka za coś, co każdy arkusz kalkulacyjny (w tym darmowe) obskoczy to sporo. No i nawet jak ktoś nie zna żadnego arkusza, to oswajając go nabędzie umiejętności przydatne w wielu innych miejscach.

  3. #63

    Cytat Napisał Krukosz Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Jestem na etapie koncepcji projektu budowlanego. W tym momencie wychodzi po podłogach 245m2 po obrysie zewnętrznym (same pomieszczenia, wraz z garażem i kotłownią mają 180m2 powierzchni). Dom z poddaszem, dach typu "stodoła". Wychodziliśmy od czegoś podobnego jak Dom w Świetliku Archona (wersja z garażem 1-st).

    Przeliczając sobie koszty materiałów na ściany to w moim przypadku różnica pomiędzy najtańszym YTONGiem a Silką wychodzi jakieś 3000zł na cały dom. Projektant oraz znajomy, który budował niedawno chwalą bardzo silkę, a najbardziej przemówił do mnie brak problemów z wieszaniem czegokolwiek na silce w porównaniu do porothermu. Betonu komórkowego nie rozważałem w ogóle.

    Chciałbym się zapytać jak mają się wyceny projektów do stanu deweloperskiego ze strony Archona do rzeczywistości? Rozmawiałem z kilkoma wykonawcami w tym tygodniu, na wstępną wycenę muszę poczekać z tydzień. Wg Archon "wycena droga" wychodzi jakieś 500 000zł do stanu deweloperskeigo (a tamten projekt jest bardziej skomplikowany od mojego - mam prostszą konstrukcję ścian nośnych, nie ma skomplikowanych podciągów), dach jest prosty.

    Z rzeczy, które jestem w stanie zrobić sam to elektryka (a chce dodatkowo skrętkę od ethernetu + tv/sat w każdym pokoju) - ile jestem w stanie zaoszczędzić na robociźnie elektryki?

    Dodatkowo - czy cena 400zł/m2 płyty fundamentowej jest wyceną realną, drogą czy może zbyt optymistyczna? W jednym z postów z tego roku ktoś napisał, ze za płytę 205m2 zapłacił 60tys, a więc wyszło mu 300zł/m2. Mam dość trudne warunki geotechniczne - wysoko wody gruntowe. Sąsiedzi mówili, że ze zwykłymi fundamentami mieli sporo zabawy. Da się, ale czy z dodatkowym przygotowaniem gruntu wyjdzie bardzo podobnie.

    Budowa w okolicach Poznania.
    Faktycznie Silka ma sporo pozytywnych opinii, zwłaszcza jeśli chodzi o montaż elementów na ścianach. Co do YTONGa, to też ma swoje plusy, ale jak wspomniałeś - wieszanie czegoś na takiej ścianie może być wyzwaniem.

    Jeśli chodzi o wyceny projektów od Archona, to z mojego doświadczenia mogą być one optymistyczne... W rzeczywistości koszty mogą być wyższe, zwłaszcza jeśli chodzi o dodatkowe prace czy nieprzewidziane sytuacje na placu budowy. Ale skoro Twój projekt jest prostszy, to może faktycznie uda Ci się zmieścić w tych ramach.

    Ogólnie rzecz biorąc, warto zbierać oferty od kilku wykonawców i porównywać je ze sobą. To pozwoli Ci lepiej zrozumieć, jakie są realne koszty i gdzie można ewentualnie zaoszczędzić. Aha, i polecam przeczytać ten artykuł na temat kosztów budowy domu w 2023[spam] - może Ci pomóc w planowaniu budżetu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-10-2023 o 20:31

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony