dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BadPi

Kod pocztowy
    33-100

Domyślnie

Witam,czy te wszystkie wynalazki hydroizolacyjne należy dawać na płytę, aby ochronić się przed wilgocią jeżeli pod płytą mamy szkło piankowe? W planach na płycie mam perlit, ogrzewanie i wylewkę. Pytanie, czy przed położeniem perlitu należy wcześniej na taką płytę dać hydroizolację?

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Emtebe

Kod pocztowy
    31-864

Domyślnie

Jeszcze pociągnę. Czy zamiast mas KMB nadają się membrany bitumiczne? Zastanawiam się czy nie byłoby to lepszym rozwiązaniem. Materiał ma podobne pochodzenie, grubość po położeniu, ale jest fabrycznie ciągła, niewrażliwa na opady, łatwiejsza w zastosowaniu i chyba szybsza. Co na to spece od hydroizolacji?

Domyślnie

1. Po co wam aż takie hydroizolacje? Nie lepiej podnieść płytę do góry, tak, żeby woda nie była problemem?
    2. Na ww pytania odpowie projektant
    3. O ile wiem masy KMB oraz papa wymagają wyłania chudziaka. Na chudziaku daje się wtedy hydroizolacje. Problem jest wtedy, jeśli dajemy papę. Od góry ja przycisnie płyta fundamentowa. A po bokach płyty? Trzeba też jakoś zrobić warstwę dociskowa (kosztowne i problematyczne)

Domyślnie

Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Chcesz mieć to zrobione dobrze i na wieki? To coś Ci podpowiem.
    Chociaż w sumie i tak robisz to nieźle, bo stosujesz beton podkładowy, czego nie robi pewnie 90% "płytowców". Brawo! .
    Masz na myśli warstwę 10cm chudego betonu? U mnie to było w projekcie i tak zrobili ale zastanawiałem się czy to w ogóle potrzebne i do czego
    W budowie: dom 240m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm posadowiona na 20cm XPS.
    Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach ceramika.
    W planach ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła, wełna 20cm + tynk silikonowy.

Domyślnie

No to brawo projektant.

Domyślnie

Toś mnie zaskoczył. Standardowo każą układać xps bezpośrednio na gruncie czy jak ?
    W budowie: dom 240m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm posadowiona na 20cm XPS.
    Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach ceramika.
    W planach ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła, wełna 20cm + tynk silikonowy.

Domyślnie

Standardowo to "każą" robić jak najtaniej, bo tego oczekuje rynek. Inwestor jest zadowolony, bo w projekcie jest dysperbit, a nie prawdziwa hydroizolacja, albo jakaś folia zamiast przynajmniej papy.
    Tak, układają XPS na gruncie, bo tak jest tanio.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia