dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Zestaw do monitoringu

    Zastanwiam sie nad monitoringiem zewnetrznym w domku. Pytanie brzmi czy kupować cos na aliexpress czy dolozyc grosza? Chcialem cos po kablu z rejestratorem PeO + 3 kamery. Dostalem jedna wycene na 1900 zl za taki zestaw:

    https://ivel.pl/p10250,rejestrator-c...n-hiwatch.html
    https://ivel.pl/p5084,dysk-twardy-wd...stratorow.html
    https://ivel.pl/p10214,kamera-zewnet...i-b120h-m.html

    Co myslicie o tym? Troche przekracza moj budzet. Czy ktos ma jakis zestaw z aliexpress i moglby polecic? Czy ten powyzej jest wart ceny?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Kamera 2Mpx to już trochę mało, dysk 1t też... ja bym się rozejrzał za dahua wydaje się lepszą opcją.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Ten zestaw z www.ivel to absolutne minimum. Taki straszak dla miejscowych żuli. To chyba najtańszy chińczyk, jaki warto kupić. Tylko, że raczej się nastaw na samodzielny montaż, bo instalatorzy takich robót (małe i na amatorskich komponentach) nie chcą brać.

    Ps. Dahua to taki sam jakościowo chińczyk jak Hikvision.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To poleć coś.... Skoro dla Ciebie Dahua 4mpx to "straszak dla żuli" oczywiście nic z kraju - convid 19
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Więc jaki inny zestaw polecacie

  6. #6

    Domyślnie

    Ten to dobry faktycznie dla żulików i dla ubezpieczenia ewentualnie . Mało kamer a jak liczysz faktycznie się z włamem to dołóż tam gdzie ew złodzieje auto zostawią jakąs ukrytą dobrą kamerkę i najlepiej kamery te jawne połaczone z czujkami oświetlenia bo i kolor obraz ma i szczegóły widać . A wykosztować się po to aby umorzono dochodzenie to bez sensu

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli ktoś miałby mnie okraść to żaden monitoring w moim zasięgu I takby nie pomogl. Bardziej chodzi mi o akty wandali, lub odstraszenie amatorow. Czyli wg Was lepiej nie kupowac

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jak widzisz to forum wygląda tak, że jak ktoś Ci odpowie to zaraz znajdzie się dziesięciu którzy skrytykują, ale nic nie zaproponują - sami nie mają, nie wiedzą jak zrobić,co kupić jak podłączyć, niekiedy ich "kobiety" suszą im głowę, że trzeba było by zamontować, ale nie Oni wolą krytykować czysty hejt forum budowlanego.
    Ja uważam że warto mieć coś takiego, po to zresztą zostało stworzone. Dla zobrazowania jak "bawiłem się " w konfigurowanie ułamek sprzętu który firmowy - no ale dla niektórych - chiński ( proszę napisać alternatywę - odpowiednik kamery obrotowej)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200415_183654_resized_20200415_074814253.jpg
Wyświetleń:	474
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	443041 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200415_183845_resized_20200415_074813824.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	443042
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Taki temat o kamerkach do domku to pojawia się regularnie.Ich autorzy myślą, że otrzymają rzeczową poradę. Naiwniacy, choć zawsze parę osób coś tam napisze, mniej lub bardziej sensownego, ale najczęściej mniej. Kol. City Matic - możesz to nazwać hejtem, ale sam nie jesteś lepszy. Polecasz to co Tobie akurat pasuje.
    Patrząc na godziny Twojej aktywności to jesteś na kwarantannie czy na emeryturze ? Monitoring do domku należy dobierać obejrzawszy obiekt i jego otoczenie, poznawszy możliwe zagrożenia i zwyczaje domowników oraz ich oczekiwania. Tak postępują rozsądni instalatorzy kamer, więc darujcie sobie Wasze forumowe rady., a następni pytający - nie twórzcie już tematów. "Jakie kamerki do domku".

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Patrząc na godziny Twojej aktywności to jesteś na kwarantannie czy na emeryturze ? Monitoring do domku należy dobierać obejrzawszy obiekt i jego otoczenie, poznawszy możliwe zagrożenia i zwyczaje domowników oraz ich oczekiwania. Tak postępują rozsądni instalatorzy kamer, więc darujcie sobie Wasze forumowe rady., a następni pytający - nie twórzcie już tematów. "Jakie kamerki do domku".
    No to odpowiem
    Pamiętnik piszesz? że Cię interesuje mój harmonogram dnia i to czym się zajmuje?
    Kim jesteś , że będziesz pisał kto ma udzielać rad i w jakich tematach?
    To jest Twoje forum, aby decydować na jakie tematy kto ma pisać?
    Zastanów się nad tym, cały czas odpowiadając autorowi wątku - sugeruję, że wielu jest takich co albo nabijają posty , nic nie wnosząc do wątku swoją obecnością , nie dają żadnej propozycji albo tylko krytykują - i masz - najlepszy przykład.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Olimpie Forum - pisz sobie o czym chcesz i kiedy chcesz i odpowiadaj komu chcesz.To Twój czas. Ja mam to gdzieś. Ja po prostu chcę pytającym uzmysłowić naiwność wielu ich pytań i bezsensowność odpowiedzi. Wiele pseudo rad także nic nie wnosi. No cóż, jest cały szereg osób uwielbiających odpowiadać, aby podnieść swoje ego, poprawić sobie nastrój, dowartościować itp itd. Jeden z pomagaczy napisał nawet, że udzielając "porad" osiąga satysfakcję - nie znałem tej dewiacji. Większość problemów należy rozwiązywać osobiście na obiekcie, inaczej to są tylko takie luźne forumowe gadki.

  12. #12

    Domyślnie

    Gdybym mial wieksza zasobnosc portfela, to udalbym sie do instalatora lub serwisu ktory sie tym zajmuje. W moim przypadku zalezy mi na prostym podgladzie otoczenia a co za tym idzie podniesie bezpieczenstwa. Sprecyzowalem o co mi chodzi, podalem konkretny model. W moim odczuciu zalezalo mi jedynie na ocenie danego modelu, jego jakosci,konfiguracji. Nie pytalem ile kamer potrzebuje itp. bo to nie jest ujete w temacie. Nie zamierzam tez bunkrowac sie przed terrorystami..Posty niektorych z Was Panowie, nic kompletnie nie wnosza.. . . Nie odbiegajmy od tematu.

  13. #13

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci tylko na "podglądzie otoczenia", to faktycznie można coś tanio z ivel'a złożyć. 500 za kamerkę hikvision/dahua, 1000 rejestrator hikvision, 500 dysk WD ( z serii purple!). Sugeruję tego hikvisiona, bo mimo że tani to całkiem solidny i prosty w programowaniu - średnio obyty PCuser spokojnie to ogarnie.

    Citimatic - nie napiszę konkretnie co kto powinien sobie kupić przynajmniej z dwóch powodów - po pierwsze nie znam rozkładu lokalizacji ani celu jej monitorowania, a po drugie nie mam czasu - godzina mojej stawki to trzycyfrowa liczba i wybacz ale za friko to mogę tylko z grubsza kogoś naprowadzić.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Szanowny autorze tematu - chcesz rozwiązać sprawę po taniości, więc upatrzyłeś sobie sprzęt i naiwnie sądzisz, że ktoś na forum akurat go ma/miał i testował. Przy tym wyborze kamer, rejestratorów itp to b. mało prawdopodobne. Takich jak Ty jest sporo na forum. Ostatnio co 3-4 temat jest o kamerkach. No i co, i nic - takie sobie luźne gadki typu: a ja to był dał 4 Mpx, inny - wystarczy 2 Mpx itd. Szkoda czasu !

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Czy autor wątku coś w końcu założył?

  16. #16

    Domyślnie

    godzina mojej stawki to trzycyfrowa liczba i wybacz ale za friko to mogę tylko z grubsza kogoś naprowadzić.
    Ale mnie rozbawiłeś wielki Pan. Jak ja nie lubię takich buców - ile to ja nie dostaję za godzinę mojej pracy.

  17. #17

    Domyślnie

    Ale tu wcale o chwalenie się nie chodzi. Wszakże
    W 2022 roku minimalna stawka godzinowa brutto 19,7 zł
    To i tak więcej niż robota takich ludzi warta.

  18. #18

    Domyślnie

    Myślę, że zainwestowałabym w droższy zestaw

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Ale się obudziliście po przeszło 2 latach. Mistalova - pochwal się swoją stawką na VII/2022. Na pewno mocno wzrosła, ale cóż elita to musi dobrze zarabiać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony