dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jak czytać mapkę ewidencji gruntu przy zakupie działki

    Witam,

    Jestem na etapie kupowania działki budowlanej. Otrzymałem taka mapkę do celów kredytowych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	443008
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	443011


    Jestem zainteresowany działkami 77/26 i 77/29. Przez działkę przechodzi rów, ale stan faktyczny od mapki się różni.
    Fizycznie rów znajduję się przy granicy (zaznaczony linią czerwoną).
    Na mapce rów jest tam gdzie zaznaczyłem niebieskim kółeczkiem, podobno w jakimś tam porozumieniu sąsiedzkim rów został tak przeniesiony, aby nie robić mostków w drodze 77/13.
    Ogólnie działki w kręgu moich zainteresowań tj. 77/26 i 77/29 są ogrodzone, czy ogrodzenie powinno znajdować się na takiej mapce?
    Co oznacza zielona przerywana linia przechodząca przez środek działki 77/26? (zaznaczyłem żółtym kółeczkiem).
    Czy jest to tylko jakaś linia odniesienia?
    Czy jakiś organ może nakazać odbudowę rowu tak jak jest na mapce? w obecnej chwili tamten rów (w niebieskim kółeczku) fizycznie kończy się na lewo od drogi 77/13 i jej nie przecina.

    Z góry pięknie dziękuje za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Na mapie ewidencji gruntów są tylko granice (linia ciągła), budynki, użytki(np. RIV, ŁV, PsIV ) rozdzielone linią przerywaną (tu zieloną) . Z rowami różnie bywa, bywają w różnych miejscach, bardzo często nieaktualizowane czyli na gruncie są w innym miejscu niż na mapie ew.gr. . Jeśli rów nie jest osobną działką (osobny nr), to raczej ma tylko lokalne znaczenie, aczkolwiek w przypadku ulewnych opadów jego istnienie okazuje się pożyteczne - o ile ma gdzie odprowadzić zgromadzoną wodę. Dlatego na terenach płaskich budowanie chaty na poziomie gruntu (bo tak ładnie trawnik wchodzi do salonu... ) jest co najmniej mało roztropne. Aby to zrozumieć wystarczy mieć wody powyżej kostek, gdy siedzisz przed telewizorem/kominkiem/ekranem rzutnika, zależnie kto co ma.
    Choć znam chaty w górach, gdzie woda rwała przez living room na parterze od "górnych" drzwi tarasowych do "dolnych" drzwi tarasowych, kotłując się przy drzwiach na wysokosć klamki czyli nawet sempiterna na fotelu była umoczona. Podłoga została umyta dokładnie z parkietu mozaikowego aż do betonu.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Luknij w mapkę i ustaw legendę może pomoże
    https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/I...anel_kraj_ORTO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony