dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Opinie do projektu

    Chciałbym się z Wami skonsultować co sądzicie o projekcie poniżej.
    Jest to dalekoidąca przeróbka koncepcji zaproponowanej przez projektanta - dom uległ znacznemu zmniejszeniu.

    Wejście do domu jest od północy, projekt przerysowałem aby zwizualizować to w 3D.

    Założenia:


    - powierzchnia po podłogach do ok. 160m2
    - dach dwuspadowy
    - dom z poddaszem użytkowym, dach musi być 35-45 stopni - MPZP
    - kuchnia zamknięta
    - maksymalne wyłączenie salonu z czynności komunikacyjnych (więc np. "aby wejść do kuchnI wejdź do salonu")

    Nie jestem pewien czy wejście do domu jest dobrze zrobione. Z racji wąskiej działki dom musi stać szczytem do drogi. Przeglądając gotowce wejście jest albo pod małym daszkiem, albo pod balkonem, ale w pojedynczych projektach napotkałem się na wysunięty wiatrołap:

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m4b5d9dbe38666
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-aps-208-LUA1319
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...orkowy-KRD2779

    Nad wiatrołapem miałby być taras - MPZP nie pozwala na zadaszenie pod takim kątem jak w tych projektach.

    Wjazd na działkę będzie po lewej stronie domu, od prawej strony będzie tam ogród, bo wg MPZP sąsiedzi też z tamtej strony powinni mieć ogrody. Inna funkcja to po prostu zasłonięcie drzwi przed wiatrem.
    Nie wiem czy takie wiatrołapy jeszcze się robi i czy to dobrze wygląda. Kojarzy mi się to raczej z latami 80 i 90.

    Inna sprawa - po wielu próbach aranżacji wnętrz poddasze wyszło z wieloma wnękami - zakręconymi ścianami.

    - wnęka w sypialni - można wstawić szafę, przy okazji umożliwia wejście do łazienki
    - wnęka w pokoju - został tam poszerzony korytarz, tak aby nie robić w łazience dlugiego wejścia, które trudno zagospodarować
    - pralnia jest przechodnia - zazwyczaj na takim metrażu nie stosuje się oddzielnej pralni z wejściem z korytarza, bo po prostu nie ma miejsca

    Co tu można zmienić, proszę wypowiedzcie się.

    Na poddaszu nie mam oznaczonych okien dachowych, ponieważ nie jestem w stanie tego zrobić. Wybaczcie wymiarowanie, ale to niestety jest automat i nijak nie da się tego zmienić.

    Rzuty - TO JEST PROJEKT
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzuty2.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	443072  
    Ostatnio edytowane przez Krukosz ; 16-04-2020 o 18:02

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Salon miał byc taki wielki?
    Juz widze wieksze. Meble sa bez skali wstawione. Chyba, że chcesz mieć kanape o szerokości 50 cm
    Spiżarnia o szerokości 70 cm?
    Garderoba bez szaf normalnej głębokości?
    W wiatrołapie brak miejsca na szafe.
    Proszę cię...

    Nie. Ten projekt jest kiepski. Nawet nie ma co bawic się w przestawianie ścianek.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-04-2020 o 18:05

  3. #3

    Domyślnie

    Coś jest nie tak z załącznikami, bardzo małe wychodzą. Dodalem link do imgura w poście.

    Tak, salon taki miał być. Chciałbym aby w przypadku większej ilości osób przy dużym stole można było swodobnie się przemieszczać po pokoju.

    EDIT:

    Meble do salonu były wstawiane np. tego co oferuje IKEA (ale widać cos sie popsuło )
    W wiatrołapie tamta szafa ma 50cm głebokości. Wymiar pokazany na zdjęciu nie pokazuje tego, co powinien.
    Jaka jest w takim razie standardowa głębokość szafy? W domu mam 55cm, a cała garderoba ma głebokość 120.
    Spiżarnia to raczej próba wygospodarowania takiego schowka, jak widać nieudana.
    Ostatnio edytowane przez Krukosz ; 16-04-2020 o 18:14

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    50 cm na kurtki do dużo za mało. Nawet klasyczna 60 cm przy kurtce puchowej jest za mała. 65 cm to min.

  5. #5

    Domyślnie

    To.jaka powinienem przyjac glebokosc garderoby zeby bylo to sensowne?

    1,5m jest juz ok zamiast wczesniejszych 1,2?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    garderoba - minimalne szerokości:


    A tu wersja z drzwiami suwanymi (taka szafa jest ok 10 cm głębsza od normalnie otwieranej ze względu na system jezdny:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-04-2020 o 00:09

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a cos w tym kierunku:

  8. #8

    Domyślnie

    Wolałbym aby kuchnia była blisko salonu, żonie w korytarzu marzą się przeszklone drzwi, tzw. francuskie, a takie zaczynają się od 130.

    Wyprosowałem na górze wnęki a co do wejścia do znalazłem jeden ciekawy projekt, który rzuca inne światło na wejście przez "wystający" wiatrołap

    NOWY PLAN

    Rozwiązanie podejrzałem tutaj:
    https://www.domywstylu.pl/projekt-do...-lustrzane.php

    Na planie wstawiłem drzwi od frontu, ale wydaje mi się, że lepiej sprawdziłyby sie z boku - chociażby ze względu na zadaszenie od tarasu - wtedy nic nie będzie kapało na głowę.

    Garderoba ma teraz głębokość 150cm, w wiatrołapie zostawiłem miejsce na szafę o głębokości 70.

    Zeby to wszystko dobrze wyglądało to na górze od frontu domu wrzuciłem drzwi 80 w sypialni a w garderobie 60 z zamiarem zrobienia tam mlecznej szyby.
    Ostatnio edytowane przez Krukosz ; 17-04-2020 o 14:45

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krukosz Zobacz post
    Wolałbym aby kuchnia była blisko salonu,
    przecież jest.

  10. #10

    Domyślnie

    Projekt ogarnięty.
    Teraz mam inne pytanie: Czy na etapie uzyskiwanie PnB muszę wiedzieć czy w domu będę miał grzejniki czy podłogówkę? Jeszcze nie jestem do końca zdecydowany.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krukosz Zobacz post
    Projekt ogarnięty.
    Teraz mam inne pytanie: Czy na etapie uzyskiwanie PnB muszę wiedzieć czy w domu będę miał grzejniki czy podłogówkę? Jeszcze nie jestem do końca zdecydowany.
    Nie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony