dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie Przyłącze elektryczne sąsiada ze skrzynki ZK obok mojej działki

    Mam problem i obawy związane z przyłączem elektrycznym nowego sąsiada tak jak na rysunku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZK_PGE.jpg
Wyświetleń:	601
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	443101

    Chodzi o działkę w drugiej linii zabudowy (niebieska). Moja jest na czerwono.
    Dziś dostałem z PGE umowę, że zgadzam się na udostępnienie mojej całej działki (na czerwono) w celu przyłączenia do sieci nowego sąsiada (działka na niebiesko) oraz umieszczenia urządzeń elektroenergetycznych. Dodam, że nie jestem współwłaścicielem drogi wewnętrznej. W projekcie przyłącze ma iść z ZK1 (obok mojej działki) do nowego przyłącza przy działce nowego sąsiada.

    Od zawsze się mówi, że skrzynki ZK to własność PGE, po co ja mam się zgadzać? Do czego jest potrzeba moja zgoda, jak wszystko niby ma się odbyć poza moim terenem. Umowa wydaje mi się bardzo podejrzana, bo oczywiście PGE oczekuje dostępu do działki, wjazdu sprzętu i udostępniania terenu do konserwacji i budowy urządzeń elektroenergetycznych. Czy potrafi mi ktoś powiedzieć po co? Kurczę wszystko jest poza moim terenem, a oni mnie pytają o zdanie. Droga wewnętrzna nie moja, złącze kablowe na zewnątrz działki w pasie drogowym, a oni chcą ode mnie zgód. Wydaje mi się to podejrzane i odmówiłem tym właścicielom nowej działki - CI zareagowali bardzo nerwowo. Ja nie mam nic przeciwko ludziom i mi nie przeszkadza to, że oni się tam podłączą, ale czemu PGE chce cokolwiek ode mnie?

    Dodatkowo nie wiem czemu projektant tak bardzo wcisnął ten kabel wzdłuż drogi prywatnej tak blisko mojego ogrodzenia. Rysunek tego nie oddaje , ale kabel praktycznie zaprojektowany jest w granicy. Chciałem w przyszłości zrobić sobie od boku działki wjazd oraz skrzynkę gazową (mam prawo do przyłączy w drodze prywatnej). Boję się, że ten kabel z prądem mi to uniemożliwi.

    Proszę o rady jak rozwiązać ten temat, aby nowym nie zamykać możliwości przyłączenia, ale zabezpieczyć się przed kombinacjami PGE??? Jest 7m droga wewnętrzna, która była wydzielona właśnie w celu budowy przyłączy, zakopania mediów itp, a CI z propozycją kopania po mojej działce.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZK_PGE.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	443095  
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 17-04-2020 o 20:00

  2. #2

    Domyślnie

    Nie zgadzaj się, niech sobie kopią w drodze.
    Nie muszą korzystać z Twojej działki żeby poprowadzić ten kabel.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzie ty tam narysowałeś, że mają w twojej działce niby kłaść kabel?
    Jeżeli ZK1 nie jest w ogrodzeniu twojej działki (na pewno nie jest na twojej działce z drzwiczkami od strony drogi?) to żadna twoja im nie jest potrzebna.

  4. #4

    Domyślnie

    nie zgadzaj się, jeśli jest jak piszesz, to ZE zaprojektuje i poprowadzi instalacje do ZK w drodze prywatnej. Kolejna sprawa, kabel nie może iść bliżej granicy niż 0,5m.

    Ewentualnie zgódź sie, za wynagrodzeniem np. 5k zł/m-c przez 30 lat(ja nawet na to bym się nie zgodził). Co Cie obchodzi problem ZE? ich problem i niech sobie budują przyłącze na działkach tych co im prąd będą podłączać.


  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    Gdzie ty tam narysowałeś, że mają w twojej działce niby kłaść kabel?
    Jeżeli ZK1 nie jest w ogrodzeniu twojej działki (na pewno nie jest na twojej działce z drzwiczkami od strony drogi?) to żadna twoja im nie jest potrzebna.

    Dobrze to wytłumacz mi czemu dostałem jakąś umowę z PGE, jeśli wszystko jest poza moją działką??
    Przecież jest napisane w 1-szym poście, że sam nie wiem o co chodzi. Minął miesiąc, rozmawiałem z jakąś babą z PGE, na prośbę właścicieli zainteresowanych przyłączem nowej działki i mimo to nadal nie wiem co oni ode mnie chcą. Oni twierdzą, że chcą dostęp do skrzynki, która wychodzi na to, że stoi na moim terenie, choć nie powinna (w mojej umowie przyłączeniowej jest w pasie drogowym). Stąd właśnie moja podejrzliwość. Sam kabel ma iść po mojej działce po wyjściu ze skrzynki na odcinku mniej niż 1m, a potem wychodzić na drogę wewnętrzną, lecz to tylko mój domysł na podstawie warunków terenowych. Wygląda to jakby chcieli ominąć pas drogowy i teren gminy.

    Sam nie wiem, ale dostałem umowę, która upoważnia Zakład energetyczny do "Budowy, eksploatacji i konserwacji urządzeń elektroenergetycznych" na działce o numerze, który jest identyczny z numerem mojej działki. Nie zgodziłem się na tą całą operację, bo energetyka zażyczyła sobie praw do działki, które ograniczałyby mi moje prawa. Najgorsze jest to, że oczekiwali tej zgody za darmo, a w umowie było, że oni posprzątają po sobie, ale płacić nie będą. Był też paragraf, że wpiszą mi służebność do KW działki Bezczelność. B Dodatkowym skutkiem jest to, że mam jednego sąsiada do mówienia dzień dobry mniej.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 20-05-2020 o 20:20

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czyja jest ziemia pomiędzy Twoją działką a drogą publiczną?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyja jest ziemia pomiędzy Twoją działką a drogą publiczną?
    Gimna przejęła ten pasek pod przyszły chodnik czy tam poszerzenie drogi.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Gimna przejęła ten pasek pod przyszły chodnik czy tam poszerzenie drogi.
    I skrzynka stoi na tym pasku?
    Jakbyś rozrysował dokładnie granice działek i zaznaczył skrzynkę, to pewnie wszystko byłoby jasne. Możesz skorzystać z geoportalu.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    No tak, skrzynka stoi w pasie drogowym. Nie w linii ogrodzenia, tylko przed ogrodzeniem. Ogrodzenie miałem tyczone przez geodetę przed zrobieniem oraz po przy okazji odbioru domu.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    A nie jest tak, że ten pas na którym stoi skrzynka należy do Ciebie?

  11. #11

    Domyślnie

    Przecież napisał że ten pas gmina przejęła na chodnik.

    Tak naprawdę to nie wiemy jak dokładnie przebiegają granice. Autor wie, ale nie my, więc w pewnym sensie nasze rady są o kant d. potluc.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Napisał, ale równie dobrze może chodzić mu o "przejęcie" w planie zagospodarowania, jak w wielu przypadkach, a odkupienie nastąpiło potwierdzone papierami? Bo formalnie może być dalej właścicielem, ale w planach pas zaprojektowany jako chodnik.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Napisał, ale równie dobrze może chodzić mu o "przejęcie" w planie zagospodarowania, jak w wielu przypadkach, a odkupienie nastąpiło potwierdzone papierami? Bo formalnie może być dalej właścicielem, ale w planach pas zaprojektowany jako chodnik.
    dokładnie tak może być c. U mnie w planie zagospodarowania dla nowych terenów pasy drogowe mają 8m szerokości z czego po 1m po obu stronach wjeżdża na nowe działki wyznaczając linie ogrodzenia co oznacza że 1m działki jest twoje ale należy już do drogi/chodnika itp.

  14. #14

    Domyślnie

    Może tak a może nie tak , tylko autor wie jaka jest prawda. A my to możemy sobie pogdybac

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony