dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ręczne maszynki do cięcia płytek.Co polecacie na dzień dzisiejszy?

    Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy i nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale.Przepraszam jeśli tak nie jest.
    Szukam ręcznej maszynki do glazury, aby wykonać ok.30m2 podłogi -kuchnia,łazienka,WC,balkon (terakota,gres) oraz 30m2 ścian (tu raczej glazura-płytki ścienne). Jest to mieszkanie w bloku. Potrafię wykonać samemu co nieco, więc postanowiłam poszukać tematu na tym forum na dziś (zwłaszcza, że fachowiec krzyknął za robociznę sumę, za którą prawdopodobnie mogę kupić bardzo dużo takiego sprzętu).
    Ponieważ ostatni wpis jest z roku 2018 chciał bym się dołączyć do tematu i zapytać jakie (niezbyt drogie) przecinarki ręczne właściwie tylko na tę jedną okazję polecacie na dzień dzisiejszy? No może przyda się jeszcze w rodzinie przy budowie niewielkiego domku.
    Znalazłem parę modeli (do 300-360zł.), ale nie wiem na co się zdecydować. Maszyny elektrycznej, stołowej raczej nie użyję.

    Przecinarka do glazury- FSM 600 mm, LUX-TOOLS.
    - MGM 600 Walmer
    -Dedra 1147 600 mm
    -Dedra 1150 600 mm
    -Dedra 1162-090
    -YATO -

  2. #2

    Domyślnie

    200m2 ściennych i podłogowych połozonych po raz pierwszy. Walmer za 150zł. Trochę mało precyzyjna na ustawieniu szerokości. Wspomagałem się taśmą do ostrza.
    30m2 to mozna rysikiem i szlifierka....

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Odświeżę temat .

    Używał ktoś dedry 1151/1152 i 1162 /1163 jaka różnica pomiędzy nimi oprócz tego że jedna ma 1 szynę a druga dwie .
    Który model lepszy dla amatora ? muszę zrobić podłogi w domu i łazienki . W starym domu jak robiłem łazienkę używałem jakiejś marketówki , dała radę ale teraz nie wiem komu ją pożyczyłem / nikt się nie chce przyznać / i muszę kupić nowy sprzęt. A z racji że będzie więcej cięcia chcę coś lepszego tak około 300 zł , wiem że to nie dużo ale dedry się mieszczą tak jak i Kraft&Dele KD1579, Powermat PM-PRDG-800T czy Walmer MGM800.
    Dedrę oglądałem w sklepie i spodobała mi się ,

    ps dedra 1162 ma amortyzowane dwa blaty pokryte gumą daje lepsze / łatwiejsze łamanie płytek ? , w poprzedniej tego nie miałem.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Z tych co podałeś, to bierz Walmera. Najsolidniejsza firma i najsolidniejszy sprzęt.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony