dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Po 20 minutach spada do ~50% i potem powoli już niżej. Mi chodzi o to aby po wyjściu spod prysznica nie było zaparowane praktycznie wcale

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mi jakoś nigdy w sumie na tym nie zależało, ale musze sprawdzić jak się zachowa gdy włączę wietrzenie przed prysznicem.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Po 20 minutach spada do ~50% i potem powoli już niżej. Mi chodzi o to aby po wyjściu spod prysznica nie było zaparowane praktycznie wcale
    Taki efekt można osiągnąć na kilka sposobów.
    Ale jest on zawsze związany z chwilowym zwiększeniem wydajności wentylacji w łazience.
    Nie każdy lubi, jak mu po wyjściu zpod prysznica "ciągnie po nogach" od drzwi.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiłem test z wietrzeniem od początku, a mimo wszystko szyby do połowy zaparowały. Do tego tak jak napisał John, ciąg powietrze nie był zbyt przyjemny. Na wykresie wilgotność skoczyła do 56%.

    Wymiana około 60m3/h w łazience o kubaturze 10m3.

    Także nie wiem czy jest sens z tym walczyć.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #25

    Domyślnie

    U mnie właśnie ciągnie lekko po nogach jak włączy się dopiero przy 60%. Jak włączę przed, to mam zaparowane górne ~50cm lustra(lustro od podłogi do sufitu) i owo wietrzenie kończy się mniej więcej wraz z końcem prysznica. Mimo otwartej kabiny nic nie ciągnie.

  6. #26

    Domyślnie

    Dlatego zawsze powtarzam, by nie dokładać w domu zbędnych wyciągów na klatkach schodowych, holl'ach, garderobach itp.
    Nadmiar wilgoci powstaje głównie w kuchni i łazience.
    Instalacja powinna być wykonana tak, by całe wymieniane powietrze przechodziło przez kuchnię i główną łazienkę.
    Dzięki temu, można z łazienki w krótkim czasie usunąć każdy nadmiar wilgoci.
    A jak ktoś ma np.mini łaźnię parową, to naprawdę jest co robić z nadmiarem wilgoci.

    Jak ktoś nie akceptuje zaparowanego lustra a układ łazienki ma taki, że będzie "wiać" po nogach to robi się łącznik do pomieszczenia obok górą przy suficie.
    Ewentualnie jak ktoś nie ma centrali,lub zestawu czujników dzięki któremu centrala chwilowo zwiększy obroty,
    Kupuje podgrzewane lustro.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 23-04-2020 o 10:08

  7. #27

    Domyślnie

    Ale ja tak właśnie mam. Kuchnia, wiatrołap i 3 łazienki. Czujnik mogę dać wyżej, bo jest bezprzewodowy.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam szanowne grono,

    odświeżę trochę temat. Który z poniższych reku est wg Was najlepszy?

    VENTILUS 390 SE HR Q1
    Renson Endura Delta 450
    Zehnder ComfoAir Q450 Basic
    Thessla Green AirPack HOME 500V
    ORCON MaxComfort 450

    Dom 180m2. Osobiście zastanawiam się nad wyborem pomiędzy VENTILUS i THESSLA.
    Proszę o poradę, czy to dobry wybór, czy lepiej celować w coś innego.

    Z góry dziękuję
    Łukasz

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał luktom90 Zobacz post
    Proszę o poradę, czy to dobry wybór, czy lepiej celować w coś innego.
    Celuj w ERV.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony