dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    hahaha no niezle z tymi stawkami.
    no to zapraszam, jestesmy w Markach, skonczymy mozemy sie przeniesc "za plot"
    Jestesmy w trakcie prac to mozna sobie pooglac co tam psujemy na tej elewacji i jaki bedzie efekt koncowy.
    za 3-4 tygodnie koniec w zaleznosci od tego co tam klient z Topolina nam powie (wlasnie trawi wycene) albo Topolin - albo gdzies sie przeniesiemy pewnie.
    Wiec w perspektywie 4-8 tygodni mozemy ladowac na Twojej budowie w Markach
    nie widze problemu.
    Na budowie u chlopakow bede w srode lub w czwartek - wiec jest opcja obejrzec to i wziac sie za wycene.

    Tu masz akurat zdj z rozpoczecia prac w Markach (teraz juz jest praktycznie cala wyklejona w EPS, dzis kolkowanie i start z naroznikami, okapnikami etc) , nizej zakonczenie w Celestynowie, i wgle duuzo rzeczy powrzucanych wlasnei w "zdjeciach" , jest chyba tez film z Celesynowa.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7933397
    A na Podhale podjedzie cię zrobić elewacje?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    A na Podhale podjedzie cię zrobić elewacje?
    To z Podhala wykonawcy jezdza do stolicy robic elewacje a tu my w druga strone :O
    Pytanie czy to racjonalne w kosztach bedzie bo zakwaterowanie ludzi w Zako + koszty logistyki to jakis kosmos i przelozy sie wypadkowo na milion za m2
    ja nie widze przeszkod - mozna jechac
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie

    witam, zastanawiają mnie te koszta robocizny bo widzę tu grube przegięcie i manipulacje bez uzasadnienia. 80tys za ocieplenie i wykończenie domu (sama robocizna), w 1 miesiąc czasu. Czyli nawet biorąc różne zusy i podatki to dalej zarobek jak szef w NASA... ktoś mi to logicznie wytłumaczy?

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie

    witam, zastanawiają mnie te koszta robocizny bo widzę tu grube przegięcie i manipulacje bez uzasadnienia. 80tys za ocieplenie 300m2 i wykończenie domu (sama robocizna), w 1 miesiąc czasu. Czyli nawet biorąc różne zusy i podatki to dalej zarobek jak szef w NASA... ktoś mi to logicznie wytłumaczy?

  5. #25

    Domyślnie

    U mnie 100 zł /m2 robocizna ale mam nadzieje, że nie zmieni zdania na końcu. Za bonie mam 50 zł/mb i za obramówki okien i drzwi 70/mb.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Najlepsza cena jaką ostatnio słyszałem to bodajże 60 (ew. 80) zł/m - ale bez tynku, no i oczywiście bez materiału.
    Kilka miesięcy temu, gdy szukałem, to wyceny zaczynały się od 80-120 zł. Dużo zależy od metrażu. Jeden ma 150 m2 ścian do zrobienia, drugi 350 m2.
    Zapotrzebowanie na usługi budowlane mocno siada, szczyt dołku (także z uwagi na sezonowość) każe sądzić, że w listopadzie będą mega promocje na tego typu usługi.

    Co do kosmicznego kosztu robocizny. Myślałem podobnie słysząc wyceny 50-80k za samą robociznę. Kolega, w zeszłym sezonie, zapłacił ok. 60k za jakieś 300m2 elewacji.
    Przymierzałem się do tego by samemu wykonać. Niestety nie jest to proste.
    # najem rusztowania na min. miesiąc - dwa - 3 tys.
    # praca minimum 3 osób by praca jakoś szła. Dla pojedynczej osoby to udręka - kuć, ciąć, równać, trzeć, wyrabiać zaprawę, nosić na górę, pianować, kołkować - a to tylko początek... Przy tynku to trzeba pracować i zacierać jeszcze szybciej, by nie było smug
    # realnie w 3-4 osoby można zrobić elewację 300 m2 w ciągu 3-4 tyg - sporo zależy od stopnia skomplikowania bryły. Przy cenie 80 zł/m wychodzi 8000-6000 brutto na miesiąc - koszty. Z tego co słyszę od znajomych prowadzących firmy budowlane lub samodzielnych wykonawców - zarobkiem poniżej 10k /mc nie są zainteresowani. Zapewne zmieni się to w tym/przyszłym roku

    Ja odpuściłem i zleciłem prace firmie - co prawda za niższą niż średnia stawka, ale i tak boli rozstając się z 20-30k.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #27

    Domyślnie

    Wydaję mi się że ceny troszkę się ustabilizują... Rosnące stopy procentowe zmiejszą popyt na usługi budowalne co spowoduje konkurencyjność usług

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Tak, widać gwałtowne zatrzymanie rynku.
    Z drugiej strony koszty paliwa i życia nie spadają, co ograniczy skalę korekty.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony