dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Murowanie silikatów zaprawa klejąca do bloczków Quick-mix KSK kruchość po zaschnięciu

    Dzień dobry,

    Zacząłem budowę z wykorzystaniem bloczków silikatowych oraz zaprawy klejącej Quick -mix KSK letnia. Zastanawiam się nad kruchością zaprawy po zaschnięciu. Czy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami? Liczę na Wasze doświadczenie nie tylko z tą zaprawą. Czy tak ma być jak na nagranym filmie (link poniżej, film na youtube pod tytułem: Quick mix KSK 21042020):

    https://youtu.be/pdHrwNqTNAo

    Na razie poczekam z dalszą budową na odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    PS. Zapytanie do Producenta wysyłam również.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Filmu nie widać. Jakie masz temperatury nocą, tu gdzie mieszkam są przymrozki i murowanie na letnie zaprawy w tych temp to ryzyko. Może to jest przyczyna kruchości?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A silikaty przy tym nasłonecznieniu i wilgotności powietrza warto zwilżyć przed położeniem zaprawy. Nie ma też co sugerować się kruchością zaprawy, którą zastygła po wpłynięciu spomièdzy bloczków, bo wiąże w zupełnie innych warunkach, niż ta pomiędzy bloczkami
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Film po naciśnięciu na link ładuje się. Może był jakiś chwilowy problem.

    Temperatury monitoruję, żeby nie było problemów - na pewno nie było w tych dniach przymrozków (z resztą to co zostało zrobione - niewiele - było przed południem). Jeszcze nie przesądzam. W instrukcji jest, żeby nie zwilżać, ale myślę, że to rozsądny pomysł.
    A jak inne zaprawy klejące?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja miałem dom murowany dokładnie o tej porze, przy podobnej pogodzie na zaprawie klejowej Alpol i końcówkę bodaj na na EuroMix i poza drobną różnicą w kolorze zachowywały się ta samo - i tak samo rozsypywały się, kiedy wiązały poza murem. Ale dwa sklejone bloczki było b. ciężko rozdzielić
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    Kiepsko to wygląda. U mnie Silmur po stwardnieniu bardzo twardy. jedynie młotkiem zacieki schodziły z bloczka.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A kiedy murowałeś ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Narożniki w sobotę do południa, pierwsza warstwa w poniedziałek po południu. Film dot narożników.
    Producent już zareagował. Zobaczę co będzie dalej.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To do Pandzika było pytanie bo zupełnie inaczej wiążą takie zacieki, jak jest niższa temperatura, a większa wilgotność.
    Swoją drogą - zrób test, zwilż bloczek, nałóż drugi, zostaw na 2-3 dni i sprawdź wiązanie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10

    Domyślnie

    Wczoraj nacisnąłem jeden z bloczków narożnika i nie puścił. Pocieszyłem się.
    Dzisiaj nacisnąłem jeden z bloczków drugiego narożnika i... puścił bez problemu. Wczoraj podszedłem dosyć delikatnie, a dzisiaj też nie za bardzo mocno (siłę jakiej użyłem porównałbym do siły przesunięcia fotela). Spoina pod spodem równie krucha i słaba.
    Na razie jeszcze nie oceniam kategorycznie, ale dzisiejsze doświadczenie utwierdza mnie, że dobrze postąpiłem zgłaszając sprawę Producentowi zaprawy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A kiedy murowałeś ?
    przez rok cały.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A silikaty przy tym nasłonecznieniu i wilgotności powietrza warto zwilżyć przed położeniem zaprawy. Nie ma też co sugerować się kruchością zaprawy, którą zastygła po wpłynięciu spomièdzy bloczków, bo wiąże w zupełnie innych warunkach, niż ta pomiędzy bloczkami
    Potwierdzam, zwilżanie bloczków dużo daje.

    Murowałem na klej z Alpol'a i Baumit'u (dostępny w niebieskiej sieciówce) i dobę po murowaniu klej był jeszcze w miarę kruchy (można było ładnie oczyścić spoiny). Dopiero po 2 dniach z czyszczeniem spoin był problem (trzeba było używać siekiery zamiast kielni, żeby zdrapać nadmiar kleju). Skrzynka do nakładania kleju bardzo usprawniała prace przy "samorobnym" murowaniu.

  13. #13

    Domyślnie

    Jutro będę miał opinię od Producenta. Przedstawię też moje spostrzeżenia.

  14. #14

    Domyślnie

    Wszystko skończyło się dobrze. Błędem okazało się jednak to że tych kilka bloczków nie zwilżyłem wodą i za szybko odciągnęły wodę z zaprawy. Zbyt literalnie trzymałem się instrukcji Producenta (napisane jest, że bloczki nie powinny być zawilgocone). Teraz pędzlem zwilżam każdą warstwę i jest ok. Zupełnie suchy pustak moim zdaniem nie powinien być. Na razie nie jest gorąco jak muruję, a mimo to przy zupełnie suchym moim zdaniem nie ma za bardzo możliwości korekty położenia na zaprawie. Gdzieś w necie jest opinia (opineo, czy ceneo), że klej ma "...uziarnienie dość spore.." itd.. Ze swojej strony mogę ją potwierdzić. Klej uważam jest wydajny. Być może sprawdzę jeszcze inny dla porównania i wyrobienia lepszej opinii.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony