dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pablitto

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1

    Domyślnie Pandemia koronawirusa - jak uzyskać pozwolenie na budowę domu (może lepiej złoszenie)

    Uszanowanko,
    chciałem zapytać się co robicie z uzyskaniem pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego w czasie pandemii koronawirusa. Starostwa/urzędy są zamknięte ale można podesłać wniosek online przez profil zaufany. Ale czy projekt budowlany też (coś czytałem ostatnio,że ma to być możliwe)? Czy dobrą i szybszą opcją byłoby zgłoszenie budowy domu? Dzwoniłem do Starostwa i powiedzieli mi, że wniosek o pozwolenie na budowę mogę złożyć, projekt przysłać pocztą ale oni i tak tego nie przeprocesują do odwołania (czyli nie wiadomo kiedy..) Czy możecie mi poradzić jak mógłbym to załatwić?
    Pozdrawiam serdecznie!
    Paweł

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jeżu89

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Zbąszyń (Wlkp)
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    14

    Domyślnie

    U nas wygląda to tak...:
    papiery co prawda składaliśmy z projektami jeszcze przed zaostrzeniem przepisów i dostaliśmy pozwolenie na budowe ale pojawił się innym problem.

    Normalnie - wysyłano do sąsiadów pismo, że chcemy sie budować i sąsiedzi działki mają 14 dni na wniesienie uwag... jeśli tego nie zrobią sprawa jest prosta. Nasze starostwo natomiast zażyczyło sobie, żebyśmy sami udali się do sąsiadów i dostali od nich na piśmie potwierdzenie braku uwag z ich strony... DEBILIZM. Jedna sąsiadka nie wiadomo gdzie jest bo to łąką, z drugiej strony facet ma kawałek lasu a mieszka od dawna w UK...
    Kopiemy się z koniem... tym bardziej, że naszemu kier budowi projektantowi mówią, że bez tego też można a jak dzwonimy do starostwa osobiście to każą nam załatwiać te oswiadczenia... Kabaret

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżu89 Zobacz post
    U nas wygląda to tak...:
    papiery co prawda składaliśmy z projektami jeszcze przed zaostrzeniem przepisów i dostaliśmy pozwolenie na budowe ale pojawił się innym problem.

    Normalnie - wysyłano do sąsiadów pismo, że chcemy sie budować i sąsiedzi działki mają 14 dni na wniesienie uwag...
    Hmmm... Do sąsiadów wysłano zawiadomienie o wydaniu decyzji w sprawie pozwolenia na budowę.... Uwagi można wnosic w terminie 14dni... .

    Po upływie 14 dni decyzja podlega uprawomocnieniu z mocy prawa. Termin się przedłuża gdy czekają nawet miesiąc ma powrót żółtych/pomarńczowych zwrotek. Jęsli zwrotka nie wróci, to nadawca składa reklamację na PP, dostaje zwrotkę z datą po reklamacji lub gdy z zagranicy to przychodzi fax/skan pokwitowania z tamtego kraju z dnia pokwitowania. Tak przychodzilo z Niemiec gdy kilka lat temu reklamowałem braki zwrotek.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Johna

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    261

    Domyślnie

    Bez najmniejszego problemu - wniosek złożony wraz z projektem przez skrzynkę podawczą (wyszła z budynku pani), odebranie pozwolenie osobiste (telefoniczne umówienie się) już po uprawomocnieniu się, dziennik budowy wysłali pocztą. Jakoś teraz sprawniej funkcjonują niż przed pandemią
    Ostatnio edytowane przez Johna ; 27-04-2020 o 16:16 Powód: błąd

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony