dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Flexit

  1. #1

    Domyślnie Flexit

    Proszę o opinie o pompach ciepła-czy ktoś coś?

  2. #2

    Domyślnie

    Co2 trafia w końcu pod strzechy. Brawo!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Co2 trafia w końcu pod strzechy. Brawo!
    Idę o zakład, że cena faktycznie dla tych, co są w stanie dzisiaj budować dom kryty strzechą. Tylko jakoś muszą wyciągnąć standard pasywny, żeby te 3,5kW mocy grzewczej wystarczyło.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Średnioroczna sprawność gorsza od zwykłej pompy. Problem ze zbyt wysoką stała temperaturą - podwójne podmieszanie. Ciężko uzyskać niski parametr na podłogówkę pompa produkuje ciągle 60-70C i nie potrafi mniej. Bardzo wysokie ciśnienie pracy. Mała moc zrekompensowana wysoką temperaturą, brak wiedzy dystrybutora na temat sprzedawanych urządzeń, jeszcze za wcześnie na tę technologię za 5 lat może dopracują.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki za linki. Co do produktu, to przede wszystkim jego budowa jest niszowa i w związku z tym pewnie nie jest adresowana do wszystkich. Pytanie dla kogo, i czy w naszych realiach rynkowych ma to jakieś zastosowanie. Na pewno ktoś z małym domem i mała działką może być klientem, bo nie ma potrzeby posiadać jednostkę zewnętrzną. Brakująca moc pewnie jak to u skandynawów uzupełniona będzie grzałką. Czekamy w takim razie na bardziej tradycyjną ofertę z tematu CO2.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    48 netto

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Na pewno ktoś z małym domem i mała działką może być klientem, bo nie ma potrzeby posiadać jednostkę zewnętrzną
    Przez małą moc ta pompa nawet w mały domu długo jechałaby w drogiej strefie. A z tego wynika, że oszczędności na prądzie w porównaniu z kotłem elektrycznym czy kablami będzie niewielka a co za tym idzie do końca życia inwestora te 48K zł netto za jednostkę się nie zwróci nawet, jakby ta pompa bez awarii miała go przeżyć.

    Ktoś z małym domem i działka wybierze kable - bo nie zajmują nic miejsca w domu ani na działce, są tanie w instalacji a koszty eksploatacji przy domu, któremu 3,5kW miałoby wystarczyć w największe mrozy też nie będą duże (i niewiele wyższe niż przy tej PC, jak zainstalujesz moc która pozwoli 100% pokryć w taniej strefie).

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    info.partido

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-766
    Posty
    2

    Domyślnie Działa rewelacyjnie!

    Mam w domu 160 m2 i urządzenie daje sobie znakomicie radę.
    Wh4 ma pompę ciepła co2 która ma moc 4kW do -8 st C. + dodatkowe wsparcie 3kW w razie ostrej zimy .
    Przy ostrych mrozach urządzenie może przekierować sobie ciepło odpadowe z rekuperatora .

    Całe urządzenie i sterowanie uważam za super opcję.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał info.partido Zobacz post
    Przy ostrych mrozach urządzenie może przekierować sobie ciepło odpadowe z rekuperatora .
    I ciepło z wyrzutni reku ogrzeje dom.
    Niezły pasztet.
    I o dziwo, są tacy co to łykają.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    I ciepło z wyrzutni reku ogrzeje dom.
    Pod ten wicher jeszcze małą turbinkę wiatrową trzeba dać.
    A jak ktoś ma pc pw albo klimę to kolejną turbinkę wiatrową.


    PS
    wujaszek gogole po wpisaniu Flexit pokazuje same energy drinki może to sposób na odczuwanie ciepła.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #11

    Domyślnie

    EcoNordic jest przeznaczony dla domów z maksymalnym obciążeniu cieplnym 6500W.

    Po drugie Econordic ma moc grzewcza na sprężarce 4KW tak naprawde przez 95% zimy dlatego, że wyrzutnia od rekuperatora ma możliwość automatycznego skierowania wyrzucanego powietrza na pompę. To ogrzewa to powietrze, które pompa zasysa przez osobne czerpnie z zewnątrz i dzięki temu pompa ma 100% grzewczej nawet przy zewnętrznej temperaturze -12C.
    Oczywiście, będą dni kiedy dany dom potrzebuje więcej niż 4 KW ciepła i wtedy pomogą grzałki, ale to wyrówna się niskim zużyciem prądu przez cały rok na ogrzewaniu wody użytkowej. Nawet pompa gruntowa nie ogrzewa tak wody użytkowej tak efektywnie jak czynnik chłodniczy CO2 w EcoNordic.
    Poza tym w okresach przejściowych kiedy dom potrzebuje 1-2KW to Econordic grzeje dom przy wyłączonej sprężarce - Dwa wymienniki ciepła gdzie w tym drugim źródłem ciepła jest ciepła woda użytkowa.
    Kable/maty grzewcze zamiast pompy ciepła:
    jeśli ktoś chce miec problemy ze zdrowiem i wybierze kable, to EcoNordic jest również w wersji dla takich klientów = bez opcji ogrzewania.
    Jest wtedy tylko rekuperator i pompa ciepła do ciepłej wody

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał info.partido Zobacz post
    Mam w domu 160 m2 i urządzenie daje sobie znakomicie radę.
    Wh4 ma pompę ciepła co2 która ma moc 4kW do -8 st C. + dodatkowe wsparcie 3kW w razie ostrej zimy .
    Przy ostrych mrozach urządzenie może przekierować sobie ciepło odpadowe z rekuperatora .

    Całe urządzenie i sterowanie uważam za super opcję.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MichałInstalator

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    ciasne
    Kod pocztowy
    16-030
    Posty
    1

    Domyślnie

    Co za dyrdymały .... Jak można, nie znając urządzenia pisać takie rzeczy ?!

    Jestem użytkownikiem urządzenia Flexit EcoNordic WH4, dodatkowo jestem też instalatorem i montuje te urządzenia.

    Dom 150m2, rodzina 2+3 kupiony od dewelopera, instalacje robiłem sam. Ocieplenie domu jest takie sobie ... 20 cm na ścianach, 10 podłoga, 30 wełna sufit i 20 dach
    zużycie prądu od 4 marca 2021 - 30 czerwca 2021 wyniosło (cały dom) 1260 kWh, później założyłem pod licznik, żeby pokazać wszystkim niedowiarkom ile urządzenie zużywa prądu 31 sierpień 2021 - dziś - 2750 kWh. zużycie ciepłej wody użytkowej w tym okresie 31 m3. w większe mrozy, sprężarka jest wspomagana grzałką 3kW w zbiorniku c.w.u (buforze) i grzałką na nawiewie rekuperacji. więc razem mamy 8 kW. Jednak i tak, przez większość czasu nie będzie większego zapotrzebowania niż 4

    Urządzenie EcoNordic wykorzystuje powietrze wyrzutni rekuperatora, lecz dobiera także z zewnątrz. u nas w domu mamy na codzień wymianę 230 m3 /h, a pompa przy maksymalnej pracy pobiera ponad 700 m3.

    Najlepsze w tej pompie jest to, że modulacja pracy wynosi od 0,01 kW do 4 oczywiście w prospekcie pompy jest napisane, że to 1,5-4 kW, ale to praca sprężarki, która grzeje ciepłą wodę użytkową... w sezonie przejściowym gdy zapotrzebowanie jest ok. 1,5 kW do ogrzania domu pompa ciepła podbiera ciepło ze zbiornika cwu, który przy okazji jest Buforem. Nie zabrakło nam jeszcze wody do kąpieli, nawet w przypadku całej wanny wody dzieciom + prysznic żona, następnie ja.. Wody mamy ponad.



    odniosę się także do wypowiedzi kolegi "obserwatorPC" :
    napisałeś :
    "Średnioroczna sprawność gorsza od zwykłej pompy. Problem ze zbyt wysoką stała temperaturą - podwójne podmieszanie. Ciężko uzyskać niski parametr na podłogówkę pompa produkuje ciągle 60-70C i nie potrafi mniej. Bardzo wysokie ciśnienie pracy. Mała moc zrekompensowana wysoką temperaturą, brak wiedzy dystrybutora na temat sprzedawanych urządzeń, jeszcze za wcześnie na tę technologię za 5 lat może dopracują."

    Skąd ta informacja, że idzie zbyt wysoki parametr na podłogę ?! W moim domu zasilanie sterowane z krzywej grzewczej dostosowując się do temperatury zewnętrznej wynosi od 22-38 stopni C. Technologia jest dopracowana, nie wiem u kogo zasięgnąłeś informacji, ale najwyraźniej ktoś wprowadził Ciebie w błąd

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony