dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Chwilę nic nie dodawałem, ale robota idzie do przodu.

    Ułożony jeden szczyt.



    Tak wyglądają wykończone szczeliny na górze. Przed malowaniem jeszcze je przeszlifuję.



    Wykończenie przy okapie. Też do przeszlifowania bo pogoda zrobiła swoje z konstrukcją.

    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Czas na bramy. Tak jak pisałem są to bramy z Castoramy, brama nazywa się Isomatic 500, kolor RAL 7016. W komplecie jest napęd 150N który nazywa się chyba Liftronic Ecostar 500.
    Jest to produkt Made in Germany, produkowany przez firmę ASG GmbH, a właściwie w fabryce https://www.seuster.de/, importowany przez Hormanna, który jest powiązany kapitałowo (taka tam globalizacja).

    Jedyne do czego mogę się przyczepić to to że blacha prowadnic wydaje się dosyć cienka, ale po usztywnieniu i podwieszeniu jest ok. Napęd działa ok. Struktura powierzchni jest w fakturze drewna, ja wolę gładkie, ale jak mi nie będzie pasowało do reszty to okleję blachą aluminiową taką jak do obróbek.





    Złożona rama.



    Część wjazdową usztywniłem/wykończyłem OSB.



    I zamontowane segmenty.



    W słońcu widać strukturę drewna o której mówłem.





    Zamontowany napęd.



    Tabliczka znamionowa.



    Montaż jest bardzo prosty i da się zrobić w jeden dzień samemu. Jest dużo akcesoriów do różnych typów montażu. Instrukcja jest jak z Ikei głównie obrazkowa, jak ktoś przyzwyczajony to ogarnie.

    Trochę nie podoba mi się wysokość montażu, brama ma 2,125m, a pomieszczenie 2,7m więc prowadnice są bardzo nisko (2,3m?), brama po otwarciu też. Zakupię po 0,5m dodatkowych prowadnic i dodam ja na dole, podwyższając konstrukcję. Pewnie trzeba będzie wykombinować jakąś przedłużkę do napędu, oraz dłuższe linki, ale powinno się dać. Chociaż pewnie zrobię to za jakiś dłuższy czas
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Tak jak wcześniej było widać, tymczasowo zabudowałem podcień aby mieć większą przestrzeń do spokojnej pracy przy budowie domu, bez deszczu i wiatru Docelowo będzie to tak jak w planach, a potem formalności do rozbudowy.

    Kawałek szkieletu jest demontowalny.




    Deska elewacyjna też jest montowana tylko do tego tymczasowego szkieletu i bez kleju który zawsze stosowałem.



    Szczelinę się zasłoni drewnianą listwą.




    Przy okazji zabrakło mi dosłownie kawałka deski 45x170 na wykończenie szczelin szczytu, dorobię to z dwóch oheblowanych desek szalunkowych 25mm, sklejonych na grubość.

    Widać także jak szybko słońce powoduje zmianę koloru desek.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    I druga brama zamontowana, zostały tylko okna i cokół.







    Okna będą z szyby laminowanej 33.1 czyli 7mm, zamontowanej bezpośrednio w szkielecie i wykończone blachą aluminiową.

    Cokół z OSB obłożonej tą samą blachą aluminiową.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony