dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Prosba o pomoc w doborze automatyki (3 mieszacze)

  1. #1

    Domyślnie Prosba o pomoc w doborze automatyki (3 mieszacze)

    Dzień dobry

    Chciałbym uzyskać pomoc w doborze automatyki.
    Dom dwie kondygnacje, 200m^2. 100% podłogówka.
    Parter - jeden rozdzielacz.
    Piętro, dwa osobne mieszkania - dwa osobne rozdzielacze/obiegi.
    Założenie jest takie, abym na każdy z tych obiegów mógł ustalać różne krzywe grzewcze, oraz różne temperatury pomieszczenia.
    Nie chce wchodzić w tematy typu sterowanie termozaworami na pętlach. Po prostu stała temp w danym mieszkaniu.
    Chciałbym jednak, aby wszystko było sterowane z kotła.
    Zatem potrzebuje trzy obiegi grzewcze z mieszaczem.
    I tutaj mam problem. Bo o ile w starych kotłach Vitodens 200-W/300 można było podłączyć Vitotrol 200-H i połączyć go z Vitotronikiem, to w nowych jest już inny regulator E3, ktory jak widze nie ma takiej opcji. Jedynie Vitodens-200W ma miejsce w pamięci na 4 obieg, ale nie chce go używać.
    Chciałbym po prostu aby kotłownia była jak najbardziej kompaktowa, dlatego celuje w kocioł Vitodens 242-F B2UF 1.9-19kw, bo ma zbiornik CWU 170 wbudowany, ale ma wymiennik płytkowy, więć słąbo na twardą wodę lub 222-F B2SF, mniejszy zbiornik 130l z wężownicą.
    Do tego chciałem dokupić sprzęgło i trzy grupy pompowe z mieszaczami + elektronika 2xEM1 na dwa mieszacze.
    Pytanie, które mnie nurtuje, to czy da się podpiąć jakoś ten trzeci mieszacz do kotła ze sterowaniem, trzeciego EM1 nie mogę zainstalować?
    Jeśli nie jest to możliwe, to myślałem o wykorzystaniu Vitotrola 200-H jako niezależny regulator tego brakującego obiegu grzewczego. Lub jeśli nie można 200-H w konfiguracji "standalone" to może wykorzystałbym grupe pompową ESBE, która ma mieszacz z siłownikiem + sterownik pogodowy.
    Prośba o pomoc w temacie lub wskazówki.
    Dziękuję,
    Mateusz

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Niestety w przypadku opisywanego rozwiązania mam złe wiadomości. Tak jak zosało napisane Vitodens 2xx-W B2xF mogą obsłużyć 1 obieg bezposredni i maksymalnie 2 obiegi grzewcze z zaworami mieszajacymi. Oczywiście można zastosować układ kocioł Vitodens plus Vitotronic 200-H ale ponieważ te moduły się ze soba nie komunikkują to kocioł niebędzie wiedział jaki obecnie parametr jest wymagany dla obiegów obsługiwanych przez Vitotronic 200-H zatem kocioł musiałby cały czas trzymać parametr jaki dla największych mrozów, co znowu jest mało efektywne.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony